PDA

View Full Version : سوال: در طراحی سایت هاست چه فرقی با پایگاه داده داره؟

motherboard
یک شنبه 27 مهر 1393, 21:20 عصر
سلام وب بازها!!!!!!!!!
من دارم پایگاه داده یاد میگیرم و همش سطر و ستون داره!!!!! راستش فرق هاست و اون میزان فضایی رو که می خریم رو با پایگاه داده (مانند my sql ) قاطی کردم.لطفا این دو مورد رو برام روشن کنید.ممنون.

Weblove
یک شنبه 27 مهر 1393, 22:05 عصر
سلام

دو نوع سایت داریم

1 - ایستاتیک : فقط فایل ( HTML/CSS/Javascript)
2 - داینامیک : فایل و دیتابیس

هاستی که شما خریداری می کنید مکانی هست که فایل رو بارگذاری می کنید ، پایگاه داده رو هم ذخیره می کنید و ارتباط بین آنها رو برقرار کرده تا سایت به صورت داینامیک قابل مشاهده باشه

حالا چرا شما اول از همه رفتی سراغ mySQL

اول HTML بعد CSS بعد Javascript بعد زبان های تحت سرور PHP, ASP.NET , ...

پیام حیاتی
یک شنبه 27 مهر 1393, 22:26 عصر
سلام وب بازها!!!!!!!!!
من دارم پایگاه داده یاد میگیرم و همش سطر و ستون داره!!!!! راستش فرق هاست و اون میزان فضایی رو که می خریم رو با پایگاه داده (مانند my sql ) قاطی کردم.لطفا این دو مورد رو برام روشن کنید.ممنون.
سلام
پایگاه داده تشکیل شده از جداول ، جداول هم از سطرها و ستون ها تشکیل شده اند.
هاست همان میزان فضایی است که شما اجاره کرده اید تا فایل های وب سایتی رو که طراحی کردید جهت نمایش در نت در آن قرار بدید.
MySQL,SQL,Oracle و... برنامه های ایجاد و مدیریت بانک های اطلاعاتی هستند که بسته به نوع زبان برنامه نویسی استفاده شده در وب سایت پایگاه داده مربوطه رو انتخاب و استفاده می کنیم.

2020s1371
دوشنبه 28 مهر 1393, 05:39 صبح
روی هاست فایل های مورد نیاز برای بارگذاری و پردازش خود سایت و صفحاتش قرار میگیره (همه ی فایل های html , css , js, php ,...... ) + پایگاه داده
داخل پایگاه داده محلی برای ذخیره اطلاعاتی نظیر اطلاعات کاربرانه که در حین پردازش صفحات بااستفاده از یک سری کوئری ها از این جداول و اطلاعاتشون ممکنه استفاده بشه