PDA

View Full Version : کنترل لاگین و صفحه ی asp.net configuration(عوض کردن پسوورد)

hamid075
دوشنبه 28 مهر 1393, 11:23 صبح
سلام دوستان. وقتی در asp.net از کنترل آماده لاگین استفاده میکنیم میتونیم در صفحه ی Asp.net configuration که در مرور گر باز میشه در قسمت سکوریتی
برای یک یوزر خاص یا یک رول مشخص پسورد قرار بدیم بعدا که از کنترل آماده لاگین استفاده کنیم با وارد کردن پسورد در اون به صفحات مربوطه منتقل میشیم مثلا
قسمت مدیریت سایت. سوالی که برام پیش اومده این هست که وقتی من از صفحه asp.net configuration استفاده میکنم با کلیک کردن روی قسمت سکوریتی یک دیتابیس به صورت خودکار ایجاد میکنه که داخلش یه سری جدول هست مثل جدول یوزر، که داخل این جداول میاد و اون پسووردی که من قبلا برای رول ادمین ایجاد کردم به صورت رمز گذاری شده داخلش قرار میده تا اینجا مشکلی نیست ولی خب اگه یه روزی من بخوام داخل سایتم رمزم را عوض کنم(منظورم زمانی هست که سایت روی هاسته) باید چیکار کنم؟ یعنی مثلا باید صفحه مدیریتی ایجاد کنم که بیاد رول ها را با پسووردشون نشون بده؟ اگه آره چه جوری اون پسوورد رمگزاری شده را نشون بدم یه دوباره چه جوری به صورت رمز ذخیره کنم تا در کنترل لاگین این جواب بده؟

سوال دوم اینکه چه جوری کنترل لاگین را از راست به چپش کنم؟

از دوستانی که تجربه دارند و مدیران این تالار تقاضا دارم کمک کنند.

fakhravari
دوشنبه 28 مهر 1393, 12:06 عصر
دیتابیس ایجاد شده را در sql server اتچ کن و کانکشن تنظیم کن مشکلی نیست

hamid075
سه شنبه 29 مهر 1393, 10:57 صبح
دیتابیس ایجاد شده را در sql server اتچ کن و کانکشن تنظیم کن مشکلی نیست
سلام. ممنون. فکر میکنم شما سوال منا درست نخوندید؟ چون مشکل من اتچ کردن نیست
سوال اول من اینه که چه طور رمز مدیر سایتا به صورت داینامیک عوض کنم(اون رمزی که در صفحه ی asp.net configuration ایجاد کردم)
سوال دوم من اینه که چطور کنترل login رو راست به چپش کنم؟

Mohammad_dn
سه شنبه 29 مهر 1393, 17:58 عصر
من معمولا خودم درست میکنم (صفحه ی لاگ این و...) اینجوری راحت تر میتونی مدیریت کنی و دستت باز تره
http://barnamenevis.org/showthread.php?436101

Mohammad_dn
سه شنبه 29 مهر 1393, 18:00 عصر
البته یادم رفت که بگم
در رابطه با تغییر پسورد باید پسورد رندم ایجاد کنی...وقتی پسورد هش میشه دیگه نمیتوتونی پسورد رو نمایش بدی

hamid075
شنبه 03 آبان 1393, 18:18 عصر
سلام . ممنون از وقتی که گذاشتی آقا محمد. ولی من راهش را پیدا کردم خیلی ساده میشه از کنترل changePassword استفاده کرد . تازه میتونی خودت هم پسوورد جدید را تعیین کنی