PDA

View Full Version : تغییر فونت تکست ویو

rezaeade
دوشنبه 28 مهر 1393, 11:24 صبح
سلام دوستان خسته نباشید .دوستان یه سوال من توی یکی از صفحات برنامم ۵ تا تکست ویو دارم و میخوام فونتشون رو تغییر بدم ولی وقتی از کد زیر استفاده میکنم(کد رو ۵ بار برای تکست ویو های مختلف میدم) برنامه بهم فورس کلوز میده لطفا اگه میشه راهنماییم کنید . اگه بشه فونت کل برنامه رو هم تغییر داد خیلی خوبه

TextView text = (TextView) findViewById(R.id.textView1);
Typeface face = Typeface.createFromAsset(getAssets(),
"font/phalls_khodkar.ttf");
text .setTypeface(face);

StoPpeR
دوشنبه 28 مهر 1393, 11:34 صبح
اینکه فورس کلوز می ده به تنهایی نمی تونه مشکل رو بیان کنه... متن لاگ هاتون رو بذارین

فونت رو بدون هیچ فولدری مستقیم در پوشه assest قرار بدین و بعد نام دقیقش رو در کدی که دادین بذارین (با رعایت کامل حروف کوچک و بزرگ فونت و همینطور فرمتش)

rezaeade
دوشنبه 28 مهر 1393, 12:04 عصر
دوست عزیز کاری که گفتید انجام میدم ولی وقتی به صفحه مورد نظر میرم برنامه رو میبنده

majid.ostadi
دوشنبه 28 مهر 1393, 12:10 عصر
حروف پسوند فونت هم اگه رعایت نکنین هم فورس کلوز میده. منم همین مشکل رو داشتم که ایرادش همین بود

rezaeade
دوشنبه 28 مهر 1393, 12:24 عصر
اسم فونت رو copyو pastمیکنم . اسم فونت مشکلی نداره . فک کنم باید یه گد دیگه استفاده کرد چون هر 5تا تکست ویو داخل یه فایل xmlهست

StoPpeR
دوشنبه 28 مهر 1393, 12:35 عصر
ربطی به این نداره
شما متن کامل کد هاتون بعلاوه کد های xml و همینطور متن های لاگ رو بذارین تا مشخص بشه

slr560
دوشنبه 28 مهر 1393, 15:10 عصر
نکته ۱- نیازی نیست برای ۵تا تکست بیای دوباره Typeface تعریف کنی. Typeface رو در سطح کلاس تعریف کن و هر وقت TextView داشتی با متد setTypeFace فقط تایپ مورد نظر رو اضافه کن

نکته ۲- توی تعریف Typeface حتما اسم فونت و مسیرش دقیقا باید همونی باشه که داخل پوشه گزاشتی. یعنی بزرگی و کوچکی حروف رو رعایت کن. (برای راحت تر شدن مستقیم فونت رو توی پوشه assets کپی کن و اسمشو بزار 1.ttf )