PDA

View Full Version : سوال در مورد تنظیمات htaccess و تغییر نحوه ی آدرس دهی صفحات

e601
دوشنبه 28 مهر 1393, 12:08 عصر
سلام

فرض کنید لینک های سایت ما قبلا بصورت داینامیک بوده یعنی بصورت زیر :

www.site.com/pages.php?pageid=10&title=عنوان

حالا با تغییر تنظیمات فایل htaccess لینکها بصورت زیر در اومده :

www.site.com/pages/10/عنوان

قالب سایت هم بروز رسانی شده تا لینکها رو بصورت جدید نمایش بده.
تا اینجای کار مشکلی نیست و سایت بخوبی کار میکنه و اگر آدرس سایت رو بزنیم و وارد بشیم تمام لینک بصورت جدید منتشر میشه و جابجایی بین صفحات هم مشکلی نداره.

مشکل یا بهتره بگم دغدغه ی اصلی بنده اینه که لینک های قبلی که در گوگل به شکل قبل (یعنی به همون وضعیت داینامیک) ایندکس شده رو چیکارش کنیم؟ چطور باید به گوگل خبر بدیم که لینکهای قبلی رو بصورت جدید ایندکس کن؟
چون در واقع اون لینکها حذف نشدن و فعال هستند و در واقع ربات گوگل اگر بخواد به اون صفحات دسترسی پیدا کنه با مشکلی مواجه نمیشه.

ضمنا اینم بگم در وبمستر گوگل نقشه سایت جدید رو ثبت کردم ولی با گذشت 2-3 هفته هنوز وقتی سایت رو در گوگل سرچ میکنم لینکها به همون صورت داینامیک قدیمی هست.

آیا باید باز هم صبر کنم تا گوگل دیتابیسش رو آپدیت کنه یا در اینجور موارد باید اقدام خاصی انجام داد؟

با تشکر

rezakho
دوشنبه 28 مهر 1393, 22:25 عصر
باید لینک های قبلی رو روی لینک های جدید ریدایرکت دائم (302) کنید تا گوگل کم کم آدرس های جدید رو به خاطر بسپاره
اگر لینک های قبلی خطای 404 بدند یا یک دفعه حذف بشند، رنک سایت شما از نظر گوگل به سرعت پایین خواهد آمد و تا اضافه شدن لینک های جدید سایتتون کلی سقوط میکنه، مگر اینکه عجله ای نداشته باشید :)

رضا قربانی
سه شنبه 29 مهر 1393, 23:19 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?276467-%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-htaccess&highlight=%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF