PDA

View Full Version : سوال: مشکل فرم برنامه و ادرس دیتابیس در ویندوز xp

student_jahrom
دوشنبه 28 مهر 1393, 13:56 عصر
با سلام خدمت کلیه دوستان

من یه برنامه نوشتم که اطلاعات فردی و عکس پرسنلی افراد رو میگیره و در یک دیتابیس access 2003 ذخیره میکنه برنامه به شکل دیباگ یا ریلیز شده بدون مشکل روی سیستک خودم یکی دو تا سیستم دیگه که ویندوز 8 یا 7 بودن تست کردم جواب میده یعنی هم اطللاعات درون دیتابیس ذخیره میشه هم بازخونی میشه

مشکل من اینجاست که کامپیوتر مقصد که برنامه می خواد روش نصب بشه XP هست وقتی فرم رو اجرا میکنم شکل فرم به هم میریزه دچار کشیدگی میشه لیبل ها با تکست باکس ها روی هم میفتند
و مشکل بزرگتر که دارم اینه که وقتی دکمه زخیره روی فرم رو میزنی ادرس عکس رو دقیقا قبل از ادرس دیتابیس قرار میده و میگه مسیر صحیح نیست
ادرس دیتابیس رو به سیستم اینجوری دادم
.\\db\\io.mdb
ولی بعد از زدن ذخیره به عنوان مثال اگه فایل درون درایو C باشه میزنه
C:\\db\\io.mdb is not valid path
جالب اینجاست که من اصلا ادرس عکس رو به دیتابیس پاس نمیدم با open file dialog مستقیم عکس داخل متدی باز میشه که عکس رو تبدیل به فایل باینری میکنه و این فابل باینری داخل دیتابیس ذخیره میشه.
لطفا هر کدوم از دوستان میتونه راهنمایی کنه
VS2013 C#
.Net 3.5

jir_jir_jir
دوشنبه 28 مهر 1393, 14:18 عصر
عزیز دل سورستو بزار بچکیم

امیر مهرشاد
دوشنبه 28 مهر 1393, 16:49 عصر
با سلام خدمت کلیه دوستان
مشکل من اینجاست که کامپیوتر مقصد که برنامه می خواد روش نصب بشه XP هست وقتی فرم رو اجرا میکنم شکل فرم به هم میریزه دچار کشیدگی میشه لیبل ها با تکست باکس ها روی هم میفتند

.Net 3.5

در xp رزولیشن و ابعاد فرمتون رو باید خودتون مدیریت کنید یا از اشیایی مثا flow layot panel استفاده کنید البته استفاده از کامپوننت دیو اکسپرس خیلی کارتونو راحت تر میکنه

امیر مهرشاد
دوشنبه 28 مهر 1393, 16:52 عصر
با سلام خدمت کلیه دوستان

مشکل بزرگتر که دارم اینه که وقتی دکمه زخیره روی فرم رو میزنی ادرس عکس رو دقیقا قبل از ادرس دیتابیس قرار میده و میگه مسیر صحیح نیست
ادرس دیتابیس رو به سیستم اینجوری دادم
.\\db\\io.mdb
ولی بعد از زدن ذخیره به عنوان مثال اگه فایل درون درایو C باشه میزنه
C:\\db\\io.mdb is not valid path

لطفا هر کدوم از دوستان میتونه راهنمایی کنه
VS2013 C#‎
.Net 3.5

دوست عزیز مسیر بانکتونو بغیر از درایو C بگزارید و مسیر در برنامتونم درست کنید تست کنید احتمالا شما مشکل دسترسی دارید

student_jahrom
دوشنبه 28 مهر 1393, 23:05 عصر
امیر عزیز
من برنامه رو روی فلشم دارم امتحان میکنم این که نوشتم درایو c منظورم این هست که اگر عکس از اونجا انتخاب بشه این ارور رو میده وگرنه دیتابیس که داخل پوشه خودش کنار فایل اجرایی هرجای سیستم میتونه باشه مشکل من اینجاست که داخل ویندوز ایکس پی ادرس دیتابیس بی دلیل عوض میشه
من کدهام رو گذاشته بودم ولی جناب آقای اشتیانی نمیدونم به چه دلیل حذفش کردن

jir_jir_jir
سه شنبه 29 مهر 1393, 02:33 صبح
خوب ببین مشگلب بر می گرده به اینکه شما سایز مانیتور کامپیوترت که باش کار می کنی و برنامه رو نوشتی احتمالا با سایز مانیتور کامپیوتر دوم متفاوته و شما کنترل های فرمت به هم می ریزه باید اونارو فیکس کنی که با تغییر اندازه مانیتور به هم نریزن و یا با max و min شدن هم جاشون عوض نشه

student_jahrom
سه شنبه 29 مهر 1393, 11:20 صبح
سلام یه راهنمایی میخوام درباره اینکه چطور ادرس پوشه بیس رو در برنامه وارد کنم که تو ویندوز ایکس پی به مشکل برنخورم
مشکل اصلی من الان این هست که ادرس دهی ویندوز ایکس پی با ویندوز 7و8 فرق میکنه

student_jahrom
سه شنبه 29 مهر 1393, 11:46 صبح
سلام یه راهنمایی میخوام درباره اینکه چطور ادرس پوشه بیس رو در برنامه وارد کنم که تو ویندوز ایکس پی به مشکل برنخورم
مشکل اصلی من الان این هست که ادرس دهی ویندوز ایکس پی با ویندوز 7و8 فرق میکنه

jir_jir_jir
چهارشنبه 30 مهر 1393, 01:36 صبح
شما فایل بانکت رو بزار کنار الباقی فایل های برنامه بعد با Application.StartupPath آدرسشو بگیر