PDA

View Full Version : آموزش: کنترل گرافیکی Spaceman

NASA's Spaceman
دوشنبه 28 مهر 1393, 21:48 عصر
درود بر همه
یه dll مربوط به تیم محبوب خودم Spaceman هست که براتون قرار میدم و امیدوارم که دوستان هم خوششون بیاد
البته این نسخه ابتدایی اون هست و فقط یه نمونه گرافیکی ساده تکست باکس هست و در آینده کنترل های دیگه و نمونه های گرافیکی بهتر حتما قرار داده میشه و از لحاظ کدنویسی هم با کمترین خط کدنویسی میتونین این کار رو انجام بدین که خیلی راحت هست کار باهاش
آموزش کار
ابتدا dll رو به پروژه اضافه کنین
سپس اون رو به کتابخانه اضافه (using)کنین
using Spaceman_Graphical_Control;
بعد تو محیط کلاس فرمتون این دو مورد رو هم تعریف کنین
Rectangle rec;
SpacemanTextBox txt = new SpacemanTextBox();
و در نهایت توی رویداد paint فرم این کد رو بنویسین
private void Form1_Paint(object sender, PaintEventArgs e) {
txt.DrawGraphicalTextBox(e.Graphics, Pens.Gray, rec, 7f, textBox1);
}
این فایل dll مربوطه
https://www.zeta-uploader.com/en/dl-h?ha%2fen
و این هم یه نمونه برنامه
https://www.zeta-uploader.com/en/dl-h%2fen
با سپاس Spaceman

elec60
دوشنبه 28 مهر 1393, 22:48 عصر
سلام

باید کنترلهاتون حداقل از لحاظ ظاهری نزدیک به کنترلهای بسیار زیبای DevComponent باشه که مخاطب جذب کنه.

با WPF هم میشه کنترلهای بمراتب بهتر و زیباتری ایجاد کرد

NASA's Spaceman
دوشنبه 28 مهر 1393, 23:31 عصر
دوست عزیز تکست باکس DevComponent که فرقی ظاهری با تکست باکس ویندوز فرم نداره و این هم برا ویندوز هست نه wpf و توی ویندوز فرم میخوایم که برا خودش بسازیم نه wpf
از لحاظ ظاهر هم گفتم بعدا نمونه های دیگه ای هم آماده میشه که از این نمونه بهتر هستن
تنها مشکل کمبود وقت هست و باز هم تلاشمون رو میکنیم تا سریع تر آماده کنیم ولی نمیتونم قول بدم چون بقیه از من کمتر وقت دارن و من هم همه چیز رو بلد نیستم (مثل اونا)
در کل خداییش یه تکست باکس عالی هست در عین حال ساده و از لحاظ سرعت هم فوق العاده عالی هست
با سپاس Spaceman

CsharpNevisi
دوشنبه 28 مهر 1393, 23:45 عصر
دوست عزیز تکست باکس DevComponent که فرقی ظاهری با تکست باکس ویندوز فرم نداره

مطمئنی ؟؟؟؟
کادر متن
DevComponent دوتا از قابلیت های کلیدیش واترمارکو فکوس مدشه که خیلی تو رابطه گرافیکی تاثیر داره .. میتونی با سوپر تولتیپ بهش اضافه کنی خیلی فرق میکنه با تکست باکسه معمولی .. !!!
درورد کامپوننت خودتون هم بگم که من چیزی ندیدم .. برای من یه خط بغله تکست باکس اومد یه خط زیر تکست باکس .. !!
نمیدونم شایدتو سیستم من اونطوری که باید اجرا نشد .. ولی در کل همین بود ک گفتم ... !!!

elec60
پنج شنبه 01 آبان 1393, 22:17 عصر
تو سیستم منم فقط یه خط زیرش و یه خط کنارش وجود داره و راستش جذابیت خاصی نداره.

محمد آشتیانی
جمعه 02 آبان 1393, 01:46 صبح
سلام
حقیقتا بنده کنترل شما رو تست نکردم ، اما برای یه تکست باکس چرا برنامه نویس باید کد نویسی اضافه بکنه و تو رویداد paint کد بنویسه و ...
به نظر میرسه گروه شما باید یه بازنگری تو سبک کدنویسیش انجام بده دوست عزیزم.

به هر صورت موفق باشید.