PDA

View Full Version : سوال: نمایش عکس بدون پس زمینه

ya ali
سه شنبه 29 مهر 1393, 11:57 صبح
سلام چطور میشه طبق تصویر عکس سبز رنگ را بصورت transparent و بدون حاشیه هادراورد؟

124775

juza66
سه شنبه 29 مهر 1393, 17:43 عصر
چرا عکس رو png نمیذاری؟!!!!

behzadkhan
سه شنبه 29 مهر 1393, 19:58 عصر
با سلام

ابتدا باید خود عکس خاصیت Transparent داشته باشد.

با تشکر

ya ali
چهارشنبه 30 مهر 1393, 07:20 صبح
فرمت عکس png هست و حالت Transparent هم دارد ولی وقتی روی کنترل picturebox دیگری که عکس داخلش است قرار میگیرد با حاشیه نمایش میدهد.
لطفا کمک کنید

juza66
چهارشنبه 30 مهر 1393, 07:41 صبح
فکر نکنم بشه
اون عکس قبلیت رو بذار بکراند صفحه این عکس رو بذار تویی کنترل ببین میشه

gerdioz
چهارشنبه 30 مهر 1393, 07:41 صبح
124809
سلام این عکس و امتحان کن

plus
چهارشنبه 30 مهر 1393, 15:02 عصر
اگه تصویر پس زمینه مربوط به Background فرم هست، کافیه مشخصه Background مربوط به PictureBox رو برابر Transparent قرار بدین.
اگه تصویر پس زمینه مربوط به یک PictureBox دیگه هست (مثلا pictureBox1) و تصویر دوم مربوط به یک PictureBox دیگه (مثلا pictureBox2)، مشخصه Background مربوط به pictureBox2رو برابر Transparent قرار بدین و کد زیر رو هم بنویسید:

private void Form2_Load(object sender, EventArgs e) {
pictureBox2.Parent = pictureBox1;
}

البته ممکنه در این حالت نیاز داشته باشین محل قرار گیری pictureBox2 رو بوسیله مشخصه Location تغییر بدین.

alireza_g698
چهارشنبه 30 مهر 1393, 15:30 عصر
سلام
اول وارد فوتوشاپ بشین ببینین واقعا تصویر در حالت transparent هست یا نه؟

ya ali
پنج شنبه 01 آبان 1393, 07:42 صبح
سلام
اول وارد فوتوشاپ بشین ببینین واقعا تصویر در حالت transparent هست یا نه؟

transparent هست .

alireza_g698
پنج شنبه 01 آبان 1393, 15:00 عصر
transparent هست .

اوکی.با توجه به اون عکسی که گذاشتین مثال میزنم
اول از همه یه panel در روی فرم قرار بده.سپس background imageاون panel رو عکس اون دو شهید بزرگوار قرار ده.
بعد یه picturebox بر روی فرم قرار بده و background image اون رو عکس اون تیک قرار بده.
بعد خاصیت color پیکچر باکس رو transperanet قرار بده(اول باید وارد خاصیت کالر بشی بعد زیر قسمت وب و بعد transparent)

بعد از این کارا picture box را روی پنل قرار بده.میبینی که اون تیک به حالت tranparent (بدون حاشیه در اومده)

روش که گفتم کاملا درست عمل میکنه اگه نتیجه نگرفتین مطمعن باشید مراحل رو اشتباه انجام دادید
موفق و موید باشید

alireza_g698
پنج شنبه 01 آبان 1393, 15:15 عصر
اوکی.با توجه به اون عکسی که گذاشتین مثال میزنم
اول از همه یه panel در روی فرم قرار بده.سپس background imageاون panel رو عکس اون دو شهید بزرگوار قرار ده.
بعد یه picturebox بر روی فرم قرار بده و background image اون رو عکس اون تیک قرار بده.
بعد خاصیت color پیکچر باکس رو transperanet قرار بده(اول باید وارد خاصیت کالر بشی بعد زیر قسمت وب و بعد transparent)

بعد از این کارا picture box را روی پنل قرار بده.میبینی که اون تیک به حالت tranparent (بدون حاشیه در اومده)

روش که گفتم کاملا درست عمل میکنه اگه نتیجه نگرفتین مطمعن باشید مراحل رو اشتباه انجام دادید
موفق و موید باشید

تصویر و نمونه پروژه را ذخیره کردم

124873

و این هم از نمونه پروژ که آپلود کردم(به دلیل حجمی بیشتر از 400KB)
http://uplod.ir/90180p9uzkai/trans.rar.htm