PDA

View Full Version : موضوع پژوهشی در زمینه ی Nosql

follower
سه شنبه 29 مهر 1393, 23:57 عصر
سلام به دوستان اپن سورسی !

بنده دنبال یه موضوع پژوهشی می گردم که در زمینه ی پایگاه داده های Nosql انجام بدم. شما چیزی به نظرتون نمی رسه ؟ موضوعات پژوهشی توی این موارد چه تیپی هستند؟ اصلا پژوهشی صورت می گیره نمی گیره ؟ من مقاله هایی رو دیدم که مثلا این پایگاه داده رو با اون مقایسه می کنن تهش چند تا نتیجه می گیرند و این می شه یه مقاله. البته دنبال مقاله نیستم خداروشکر خواستم فقط مثال بزنم. یا کارای دیگه ای رو دیدم که روی یک پایگاه خاص تمرکز می کنند و مواردی مثل سرعت پردازش کوئری ها، انعطاف پذیری، گسترش پذیری و ... رو ارزیابی می کنند.

چه کارهای دیگه ای می شه انجام داد ؟ بیشتر با تمرکز بر جنبه ی پژوهشی (حالا اگر این وسط پیاده سازی خاصی هم برای واسط نیاز داشت مشکلی نیست ولی بیس کار می خوام پژوهشی باشه). ممنون می شم دوستان و البته اساتید محترم اگر موردی هست و کمکی می تونند بکنند دریغ نفرمایند. با تشکر .

cups_of_java
چهارشنبه 30 مهر 1393, 00:21 صبح
می تونید روی مسایل تءوری ‌BigDATA و دیتابیس ها کار کنید....

توی NoSQL هم موضوعاتی مثل اینا هست:
۱)‌ تءوری CAP
۲)‌ الگوریتم های کلاسترینگ و پارتیشنینگ توی دیتابیس ها
۳)‌ Eventual Consistency (http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.187.8545&rep=rep1&type=pdf)
....

follower
چهارشنبه 30 مهر 1393, 00:27 صبح
می تونید روی مسایل تءوری ‌BigDATA و دیتابیس ها کار کنید....

توی NoSQL هم موضوعاتی مثل اینا هست:
۱)‌ تءوری CAP
۲)‌ الگوریتم های کلاسترینگ و پارتیشنینگ توی دیتابیس ها
۳)‌ Eventual Consistency (http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.187.8545&rep=rep1&type=pdf)
....

Bigdata رو در موردش اطلاعاتی دارم... منظورتون از بحث های تئوریش چیه ؟ من یخورده mapreduce رو از باب نظری کار کردم... همین طور بحث هادوپ که ازش استفاده می کنه ... تئوری Cap و اون نمودار معروفش هم که در مورد انتخاب پایگاه ها صحبت می کنه، در مورد چه چیزیش می شه تحقیق کرد ؟ (بیشتر توضیح بدید ممنون می شم).

الگوریتم های کلاسترینگ هم با بعضیا مثل k-mean و ... آشنام ولی چطور به پایگاه داده Nosql مربوط می شه ؟ این آخری رو نمی دونم چیه فایلی که دادید رو می بینم . ممنون.