PDA

View Full Version : سوال: تغییران در آدرس

yasaman313
چهارشنبه 30 مهر 1393, 09:13 صبح
سلام
یه فرم دارم که با متد post یه کوئری رو ارسال میکنه و در بعد از جستجو در پایگاه داده یه عباراتی رو در غالب یه url برمیگردونه
مثلا من کلمه "برنامه نویس" توی فرم مینویسم و ارسال میکنم بعد توی آدرس

/index.php?w=inter&q=برنامه نویس
مقادیر رو به نمایش میزاره
حالا کاری که من میخوام انجام بدم اینه که آدرس به شکل

/برنامه-نویس.html
به نمایش در بیاد.
لطفا بفرمایید میشه صرفا با htaccess این کار رو انجام داد یا نیاز هست که کدهای php هم اصلاح بشن؟(روش هایی که برای htaccess برای اضافه کردن پسوند و غیره بود رو امتحان کردم که هر کدوم یه مشکلی ایجاد کرد:گریه:)
با تشکر از همه:قلب:

thacker
چهارشنبه 30 مهر 1393, 14:20 عصر
فقط با htaccess نمیشه ...
شما باید با یک تابع مثلا بگید هر جا فاصله دید با " - " جایگزین کنه ... ( برای تبدیل برنامه نویس به برنامه-نویس )
بعد یه تابع معکوس هم برای همین عمل بنویسید که برنامه-نویس رو به برنامه نویس تغییر بده و سپس توی دیتابیس بگرده ببینه عنوان کدوم مطلبت برنامه نویس هست و اطلاعاتش رو نمایش بده ...
ولی معمولا برای آدرس دهی از آیدی مطالب استفاده میکنند و عنوان رو به گونه ای میگذارند که فقط جنبه نمایشی داره ...
مثلا : http://site.com/432/عنوان-مطلب
توی آدرس گفته شده دیتابیس میاد بر اساس آیدی مطلب (432) محتوا رو از دیتابیس میگیره و هیچ کاری با عنوان مطلب نداره ... امیدوارم منظور رو رسونده باشم.
موفق باشید

yasaman313
چهارشنبه 30 مهر 1393, 14:50 عصر
فقط با htaccess نمیشه ...
شما باید با یک تابع مثلا بگید هر جا فاصله دید با " - " جایگزین کنه ... ( برای تبدیل برنامه نویس به برنامه-نویس )
بعد یه تابع معکوس هم برای همین عمل بنویسید که برنامه-نویس رو به برنامه نویس تغییر بده و سپس توی دیتابیس بگرده ببینه عنوان کدوم مطلبت برنامه نویس هست و اطلاعاتش رو نمایش بده ...
موفق باشید
این کار رو انجام دادم.با کمک دوستان یه کد اضافه کردیم که کاراتر space رو جایگزین کنه.

مثلا من کلمه "برنامه نویس" توی فرم مینویسم و ارسال میکنم بعد توی آدرس

/index.php?w=inter&q=برنامه نویس

مقادیر رو به نمایش میزاره
حالا کاری که من میخوام انجام بدم اینه که آدرس به شکل

/برنامه-نویس.html

به نمایش در بیاد.