PDA

View Full Version : سوال: فرستادن مقدار null با dropdown

sara.saba90
پنج شنبه 01 آبان 1393, 12:47 عصر
من چند تا مقدار تو لیست کشوییم دارم و می خوام یکیش NULL باشه و به دیتابیسم بفرستم.چجوری میشه همچین کاری کرد؟

hamedarian2009
پنج شنبه 01 آبان 1393, 13:33 عصر
الان مشکل چیه ؟خب اونی که نمیخای مقدار داشته باشه چرا اصلا میزاریش تو لیست ؟
در هر صورت value رو خالی بزاری خب NULL درج میشه دیگه

sara.saba90
پنج شنبه 01 آبان 1393, 19:13 عصر
مشکل اینجاست که اگه value رو خالی میزارم هم بازم درست نمیشه.زمانی که یکی دیگه از گزینه های لیست کشویی رو میزنم دادها تو دیتابیس میره ولی اینو که value میخوام خالی یا null باشه میزنم نمیره.اینم کدها:لبخندساده:

$cat=mysqli_query($con,"INSERT INTO `category` values (NULL,'$title','$cat','$visible','$description')"); if($cat) { header('location:cat.php'); }else { echo '<p class="alert alert-danger">لطفا همه موارد را با دقت پر کنید</p>'; } }

html

<select name="cat" style="margin: 15px 0 15px 0"> <option value="">دسته اصلی</option> <?php while($cats=mysqli_fetch_assoc($cat)) { echo '<option value="'.$cats['id'].'">'.$cats['name'].'</option>'; while($sub_cats=mysqli_fetch_assoc($sub_cat)) { echo '<option value="'.$sub_cats['id'].'">'.'--'.$sub_cats['name'].'</option>'; } } ?> </select>

sara.saba90
جمعه 02 آبان 1393, 10:23 صبح
کسی نیست راهنماییم کنه؟:ناراحت:

saeed-71
جمعه 02 آبان 1393, 10:34 صبح
خوب شما دارید تو value های اپشن مقدار ایدی رو چاپ میکنید مشخصه که مقدار نال فرستاده نمیشه بلکه ایدی اون رکورد داخل اپشن ها قرار میگیره.
کد هاتونم خواناتر بذارید

sara.saba90
جمعه 02 آبان 1393, 11:06 صبح
اگه دقت کنید بالای while یک تگ option هست که نوشته شده دسته اصلی من value اون رو خالی گذاشتم که null شه ولی انگار null نمیشه:ناراحت:

hamedarian2009
جمعه 02 آبان 1393, 12:50 عصر
اگه دقت کنید بالای while یک تگ option هست که نوشته شده دسته اصلی من value اون رو خالی گذاشتم که null شه ولی انگار null نمیشه:ناراحت:

خب اگه دسته اصلی رو انتخاب کنی باید null بره سمت سرور و لی همه کدهاتون که نیست تا متوجه بشیم چیکار کردی

sara.saba90
جمعه 02 آبان 1393, 13:12 عصر
الان با این روشی که value رو null میزارم اون دسته بندی ایجاد نمیشه و خطا میده ولی زمانیکه یکی دیگه از گزینه ها رو میزنم دسته بندی ایجاد میشه اینم از فایل که میزارم براتون:لبخندساده:ممنون