PDA

View Full Version : سوال: مشکل در بررسی مقدار یک فیلد

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 10:14 صبح
با سلام خدمت تمام دوستان بزرگوار که همیشه منو از راهنمایی خودشون بی نصیب نمیزارن
من یه کوئری دارم که بستانکاری رو حساب مبکنه البته دو فیلد پرداخت و بدهی رو از هم کم میکنه گاهی ممکنه این عدد مثبت و گاهی منفی باشه یعنی طرف پیش پرداخت داده باشه حالا میخوام توی یه گزارش با توجه به مقدار این فیلدم که مثبت هست یا منفی روبروی گزینه بستانکار و بدهکار عدد مربوطه رو درج کنم یعنی اگه مثبت بود طرف بدهکاره پس روبروی بدهکاری این مبلغ رو درج کنه و اگه منفی باشه عدد رو بدون علامتش روبروی بستانکاریبنویسه
امیدوارم مشکل رو کامل بیان کرده باشم ببخشید اگه خیلی پرحرفی شد

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 11:35 صبح
خواهشا اگه کسی بلده منو راهنمایی کنه

mosaArabi
شنبه 03 آبان 1393, 12:04 عصر
سلام
در ستون مورد نظر یه دستور if بزن ( تصویر)

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 12:16 عصر
سلام
در ستون مورد نظر یه دستور if بزن ( تصویر)

منون از راهنماییتون ولی من میخوام بجای تایپ "بد "و یا "بس "مقدار یه textbox رو برابر با عدد "بد " و یا "بس"قرار بده

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 12:17 عصر
دو تا text box دارم یکی برای مقداربدهکاری و یکی مقدار بستانکاری که میخوام از این طریق درون انها عدد ریخته شود

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 12:19 عصر
همون عدد ستون مانده که شما فرمودید باید با توجه به مثبت یا منفی بودن داخل یکی از این دو تکست باکس قرار بگیره

mosaArabi
شنبه 03 آبان 1393, 12:48 عصر
نمونه اگه میتونید بگذارید

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 13:20 عصر
شرمنده نتونستم بانک رو جمع و جور کنم و اپلودش کنم
دو تا جدول دارم که یکی مربوط به پرداخت ها و بدهی ها ی هر شخص میشه ممکنه یه شخص سفارش کاری رو بده و قبل از انجام ان و صدور فاکتور یه مبلغی رو پیش پرداخت کنه از از حسابهای قبلیش چیزی اضافه پرداخت کرده باشه پس من با یه کوئری از کم کردن مقدار کل پرداختیها منهای مقدار کل بدهکاریها وضعیت بدهکاری یا بستانکاری رو در میارم
اما جدول دوم مربوط میشه به فاکتورهای هر شخص که باز هم با یه کوئری در یه مدوده معین کل فاکتورهاشو لیست میکنم حال انتهای گزارشی که از join این دو تا کوئری میسازم میخوام توی فوتر ریپورتم جمع کل فاکتورهاش بیاد که انجام میشه فقط تو تا تکست باکس زیر این جمع گذاشتم یکی مبلغ بدهکاری و یکی مبلغ بستانکاری که باید با توجه به فیلد وضعیت صورتحساب شخص که یا صفر است یعنی نه بدهکار و نه بستانکار ( در صورتی که مبلغ پرداختی منهای بدهکاریش توی جدول مثبت در بیاد )و یا بدهکار این دو تا تکست باکس مقدار رو نشون بدن ا
نمی دو نم مطلب رو رسوندم یا نه

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 13:29 عصر
124930
الان روبروی بدهی قبلی این شخص مبلغ ی ذکر شده که واقعا حاصل منهای کل بدهی یه و پرداختهاشون هست حالا اگه منفی بشع یعنی مبلغ پرداختی هاشون بیشتز از بدهی های گذشته باشه باز هم همین جا میاره میخوام در اینصورت توی تکست پایینی که مبلغ پرداختی قبلی هست بدون علامت بیاره و در اون صورت باید تکست آخر که قابل پرداخت است اون مبلغ از مبلغ کل فاکتور کم شه

mosaArabi
شنبه 03 آبان 1393, 13:32 عصر
منضور شما اینکه میخواهید مبلغ مانده شخص را مشخص کنید که بدهکار است یا بستانکار؟

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 13:50 عصر
بله و پس از مشخص شدن اون مبلغ یا باید به جمع کل فاکتور اضافه بشه و یا از اون کم شه

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 13:53 عصر
نمیشه توی on load ریپورت یه کد نوشت که ابتدا مقدار این گزینه رو چک کنه که اگه مثبت بود روبروی بدهی قبلی چاپ کنه و با جمع فاکتور جمع کنه و اگه منفی بود روبروی پرداختی قبلی چاپش کنه و از جمع فاکتور هم کم کنه ؟؟؟؟؟

mosaArabi
شنبه 03 آبان 1393, 14:17 عصر
ببینید شما در گزارش خودتون 2 تا تکس باکس بجای تکس بکسهای بدهی قبلی و پرداختهای قبلی ایجاد کنید .
با یک فرمول if در تکس 1 بگید که اگر مثبت بود نمایش داده شود وگرنه صفر
حالا در تکس دوم بگید اگر عدد منفی بود ذکر شود و گرنه صفر
در تکس قابل پرداخت هم عددها را جمع کنید یعنی عدد مثبت اضافه و اگر منفی بود کسر شود
بعد تکس اصلی را مخفی کنید

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 15:23 عصر
ببینید شما در گزارش خودتون 2 تا تکس باکس بجای تکس بکسهای بدهی قبلی و پرداختهای قبلی ایجاد کنید .
با یک فرمول if در تکس 1 بگید که اگر مثبت بود نمایش داده شود وگرنه صفر
حالا در تکس دوم بگید اگر عدد منفی بود ذکر شود و گرنه صفر
در تکس قابل پرداخت هم عددها را جمع کنید یعنی عدد مثبت اضافه و اگر منفی بود کسر شود
بعد تکس اصلی را مخفی کنید

راهنماییتون عالی بود نتیجه گرفتم
بازم ممنون

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 15:24 عصر
حالا یه سوال دیگه دکمه ویرایش رکورد و یا حذف رکورد رو چطوری customize کنم یعنی بجای پیغام لاتین پیغام فارسی تو کادر محاوره بیاره

mosaArabi
شنبه 03 آبان 1393, 15:47 عصر
اگه منضور شما زمانی است که موس را بر روی دکمه ثابت نگه میدارید . پیغام بصورت بالن ظاهر میشود از تصویر استفاده کنید

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 16:01 عصر
اگه منضور شما زمانی است که موس را بر روی دکمه ثابت نگه میدارید . پیغام بصورت بالن ظاهر میشود از تصویر استفاده کنید

نه جناب ، یه دکمه حذف گذاشتم منتهی وقتی روش کلیک میکنم یه کادر لاتین باز میشه" که آیا مطمئنید این رکورد را حذف کنید "من میخوام همین فارسی بیاد
در مورد دکمه ویرایش هم کادر find باز میشه که اون هم یه کادر ساده تر و فارسی باشه بهتره

mosaArabi
شنبه 03 آبان 1393, 16:08 عصر
در مورد فارسی کردن پیغامهای فارسی در تالار جستجوکن موارد خوبی وجود دارد

mosaArabi
شنبه 03 آبان 1393, 16:13 عصر
در خصوص جستجو برای ویرایش میتونی راحت در یک قسمت فرم چند کمبو باکس ایجاد کنی البته در زمان ایجاد گزینه Find .... را بزن ( یکی برای نام و دیگری نام خانوادگی و ...)

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 16:42 عصر
در مورد فارسی کردن پیغامهای فارسی در تالار جستجوکن موارد خوبی وجود دارد

تو تالار در مورد کلاس و این چیزا صحبت کردن که من اصلا سر در نمیارم
ولی بازم سپاسگزارم از پاسختون

mafitahereh
شنبه 03 آبان 1393, 16:43 عصر
در خصوص جستجو برای ویرایش میتونی راحت در یک قسمت فرم چند کمبو باکس ایجاد کنی البته در زمان ایجاد گزینه Find .... را بزن ( یکی برای نام و دیگری نام خانوادگی و ...)

بسیار جالب و مفید بود دست شما درد نکنه