PDA

View Full Version : مشکلات ASP.NET 2005

nazaninam
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 09:02 صبح
سلام من با این ورژن جدید به یک سری مشکل بر خوردم که بعضی هاش به نظر من bug هستند:
1- در ورژن قبلی وقتی پنجره properties باز بود رو هر کنترل وب کلیک می کردیم property مربوط به اونو می آورد ولی در این ورژن بعضی وقتها میاره بعضی وقتی نمیاره و مجبورم هر دفعه روی هر کنترل کلیک راست کنم و properties رو انتخاب کنم ( اینو رو بیش از 15 تا سیستم تست کردم )
2- برای تغییر صفحات html به aspx قبلا کافی بود فایل html رو به aspx تعییر نام میدادیم تا خودش کد پیج ها رو برامون بنویسه ولی تو ورژن جدید خیر.. نمیشه
3- ماژول ها حذف شدن...
4- قوانین جدید برای html خیلی عجیبه مثلا خواص align برای table حذف شده و وقتی با نرم افزار های دیگه مثل frontpage و dreamweaver کار میکنم و بعد میارمش توی vs در بخش html تقریبا از تمام تگ ها ایراد میگیره و من مجوبرم همه تگ هامو عوض کنم ....
5-ساختن dll برای کل پروژم واقعا شده یک دردسر...
6- کنترل های اضافه شده مانند navigation ها بسیار کند و سنگین هستند و حجم سایت رو به شدت بالا می برند...
بزودی بقیشم مینویسم البته همه اینا گذشته از امکانات بسیار بسیار عالیشه دست آقای bill درد نکه :قهقهه:

anubis_ir
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 09:49 صبح
مواردی رو که برشمردید بیشتر مشکل شما است تا مشکل IDE .

1-برای دیدن خواص بهتر است روی خاصیت autoHide آنرا فعال کنید تا به صورت کوچک در کنار سمت راست صفحه قرار گیرد و همواره در اختیار شما باشد و درست کار کند.

2-در ورژن جدید با ارائه مفهوم مستر پیج‌ها کلا همه چیز دگرگون شده. شما باید تمپلیت نهایی رو به همراه کدپیج‌ها و سایر موارد "یکبار" تهیه کنید و سایر صفحات از این به بعد از مستر پیج تهیه شده مشتق خواهند شد. بنابراین سایر صفحات شما صرفا کافی است قسمتی از محتویات body را داشته باشند و نه بیشتر.

3-چیزی حذف نشده. هنوز می‌تونید کلاس درست کنید، آنها را ضمیمه کنید (حتی Library‌ درست کنید و آنها را کامپایل و سپس ضمیمه کنید) و غیره.

4-این مورد برای بالا بردن سازگاری صفحات نهایی با انواع مرورگرها ارائه شده و بسیار پسندیده است. (مشکلی که در نگارش قبلی ASP.NET به شدت آزار دهنده بود)

5-برنامه زیر را دانلود کنید تا مشکل شما حل شود!
http://webproject.scottgu.com/

6-اتفاقا با استاندارد شدن این موارد بسیاری از کارهای برنامه نویسی مربوطه کمتر شده و ضمنا وقتی در مسترپیج بکار برده شوند (فقط یکبار)، حجمی را بالا نبرده (صفحات دیگر از آن مشتق می‌شوند) و کش نیز خواهند شد.

درکل توصیه می‌کنم حتما یک کتاب ASP.NET 2.0 تهیه کنید (کتاب انتشارات دیباگران که از روی یکی از کتابهای wrox ترجمه شده بسیار خوب است) و سپس آنرا مطالعه کنید.