PDA

View Full Version : مبتدی: خطای Object reference not set to an instance of an Object

kh-emami
شنبه 03 آبان 1393, 17:10 عصر
دوستان عزیزز سلام
یکی از دوستان یک برنامه داره میگه همچین خطایی میده که عکس هاشو در زیر گذاشتم میخواستم ببینم میدونید مشکل از کجاست
با تشکر
124939
و خطای دیگر

124940

البته خودم اونجا نبودم ببینم مشکل از dll هایی که Add کرده هست یا چیز دیگه ایی

behzadkhan
شنبه 03 آبان 1393, 17:17 عصر
با سلام

چیزی که به ذهنم می رسه اینه:
==================================================

احتمالا از یک dll استفاده کرده نمی تونه اون خطا را هندل کنه و ویژوال استودیو هم نمی تونه به کد اون دسترسی پیدا کنه.

مثلا یه متد که کار تقسیم انجام می ده و در اون dll هست و تقسیم بر صفر را پیش بینی نکرده حالا خطا می ده و شما هم نمی تونید به کدش دسترسی داشته باشید.

یا اینکه

اون قسمت از کدتون اصلا قابلیت دیباگ نداره مثلا بعضی قسمت های فایل های Xml

==================================================

با تشکر

kh-emami
شنبه 03 آبان 1393, 20:33 عصر
دوست عزیز ممنون
ولی جالبیش اینجاست که تو چند تا سیستم اجرا میشه و برنامه کار میکنه و هیچ خطایی برنمی گرداند ولی توی یک سیستم مشکل دارد
در ضمن من فقط یه dll به اون Add کردم اونم AnalogClock هست. البته فایل ساعت و dll اون رو هم پاک کردم درست نشد.
به ذهنم میرسه شاید برنامه ویژوال استودیو رو کامل نصب نکرده باشه
بازهم تشکر فراوان دوست عزیز

mortezasar
شنبه 03 آبان 1393, 20:55 عصر
F_USER کجا ی برنامه استفاده شده فک میکنم مشکل مال همین باشه فایل باشه

شما فک میکنم فایل های مربوط به این فرمت درست کپی نشدن چون این پسوند مال مدیریت فرم ها هست ببین این فایل هست یا نه
برای اطمینان میتونی تو پوشه برنامه جایی که فرم های مربوط به برنامه اونجا هست این عبارت رو سرچ کنی "resx."فرم هایی که این فایل شون موجود باشه واست نشون میده اگه این فرمت بین نتایج نبود بدون که فایلش نیست و مجدد کپی کن از منبع سورست

kh-emami
دوشنبه 05 آبان 1393, 21:25 عصر
اقا دستت درد نکنه حداقل شما جواب میدید تو این سایت....
این F-User مبروط میشه به فرم اصلی برنامه که یوزر قبل از این که وارد این فرم بشه اول تو یه فرم دیگه یوزر و پسوردش رو وارد میکنه تا میاد وارد این فرم بشه خطا میده همونایی که عکسش رو بالا گذاشتم.
قبلا هم گفتم این برنامه رو رو چندتا سیستم امتحان کردم جواب میده مشکلی هم نداره ولی همون فایل رو میبرم تو سیستم مورد نظر این پیغام ها میاد.
دوست خوبم ممنون از وقت با ارزشت که برا من گذاشتی
بازهم تشکر