PDA

View Full Version : اجرای وب سایت ASP در یک شبکه محلی در یک شرکت

saber4166
شنبه 03 آبان 1393, 18:47 عصر
سلام دوستان
من دارم یه سایت با asp وبا بانک SQL طراحی میکنم که قراره در dیه شرکت به صورت شبکه کار کنه و باید برنامه رو در یه سیستم قرار بدم و بقیه به اون دسترسی پیدا کنن
حالا چطور باید این کارو انجام بدم
هیچ اطلاعاتی ندارم
بیزحمت از اولش راهنمایی کنید و تا مرحله آخر باید چیکار کانم!!!
چه تنظیماتی روی SQL Server و چه تنظیماتی روی برنامه باید ایجاد کنم ؟؟؟
و آیا نیاز به Publish گرفتن هم هست؟
واینکه امنیت کد ها حفظ میشه؟

با تشکر از همه دوستان

پیام حیاتی
شنبه 03 آبان 1393, 20:24 عصر
سلام
مباحث راه اندازی و مدیریت IIS رو مطالعه کنید.
اگر با win server میخواین کار کنید rol مربوط به iis رو مطالعه کنید.

asadi.hasan
یک شنبه 04 آبان 1393, 10:44 صبح
سلام ،دقیقا من هم دنبال همچین چیزی هستم. چند سال پیش با بچه ها این کار رو انجام داده بودم و لی الان یادم رفته و دارم دنبالش میگردم .
تا جایی که یادمه ، اول که باید ویندوز سرور رو نصب کنی ، بعد سرویس IIS رو بر روی ویندوز سرور نصب کنی ، بعد سرویس Web Server رو نصب کنی و سپس تنظیماتی که مربوط به تعریف کردن دامین و آپلود کردن هست رو بر روی همین سرویس Web Servis انجام بدی.

بازهم اگر اطلاعات جدیدی بدست آوردم در اینجا میذارم، شما هم لطف کن همین کار رو انجام بده ،هم برای خو.دمون و هم برای بقیه مفید باشه.

salmah
یک شنبه 04 آبان 1393, 17:45 عصر
تاجایی که میدونم برای آپلود بر روی سرور اختصاصی این کار را باید انجام بدی ولی فک کنم برای یه شبکه هم کارهای شبیه همین را باید انجام داد
باید iss , dot net frame work ,win server ,sql serverنصب کنی
نیاز به ip داری که مسول شبکه برات تعریف کنه

بعدهم اگر اینا مهیا بود فایل های سایت را بعد از پابلیش توی این مسیر c/init/wwwroot ذخیره میکنی و دیتا بیسم که اتچ می کنی و کانکشن استرینگ را می سازی

saber4166
یک شنبه 04 آبان 1393, 23:49 عصر
سلام دوستان راستش سیستم سرورم یه ویندوز سرور نیست به صورت معمولی بین 10 تا سیستم یکی رو به عنوان مرکزی در نظر گرفتیم و قراره وب سایت و SQL رو روی اون قرار بدیم و مابقی توسط IP به برنامه دسترسی داشته باشن
حالا چطور باید کاری کنم که برنامه من در سیستم مرکزی همیشه RUN باشه و کاربرای دیگه فقط IP اونو بزنن؟؟؟

saber4166
دوشنبه 05 آبان 1393, 10:50 صبح
دوستان واقعاً کسی نیست بلد باشه :متفکر::متفکر:
مدیران محترم سایت شما ها لطفاً جواب بدین:ناراحت:

asadi.hasan
دوشنبه 05 آبان 1393, 11:04 صبح
دوست عزیز فکرنکنم بدون ویندوز سرور، همچین چیزی امکان پذیر باشه ، چراکه حتما باید سرویس Web Service نصب بشه .
البته مشکلی هم نداره ، میتونید یه ویندوز سرور نصب کنید.کار پیچیده ای نیست.

saber4166
دوشنبه 05 آبان 1393, 12:04 عصر
دوست عزیز فکرنکنم بدون ویندوز سرور، همچین چیزی امکان پذیر باشه ، چراکه حتما باید سرویس Web Service نصب بشه .
البته مشکلی هم نداره ، میتونید یه ویندوز سرور نصب کنید.کار پیچیده ای نیست.

دوست عزیز اگر ممکنه برای همین مورد که گفتین از صفر تا 100 توضیح میدین؟؟
با تشکر

پیام حیاتی
دوشنبه 05 آبان 1393, 12:41 عصر
بدون ویندوز سرور هم امکان پذیره در ویندوزهای معمولی هم iis وجود داره که باید فعال کنید اما امکانات و آیتم های مدیریتی در ویندوز سرور و کارکرد در شبکه بیشتر و بهینه تر است.
شما توضیحات نیاز ندارید آموزش 0 تا 100 میخواین که در پست قبلی هم اشاره کردم باید مباحث iis را مطالعه کنید.
فیلم های آموزشی فارسی و زبان اصلی هم در نت موجوده.
Farinsoft.com
Youtube.com

asadi.hasan
شنبه 17 آبان 1393, 16:46 عصر
دوست عزیز اگر ممکنه برای همین مورد که گفتین از صفر تا 100 توضیح میدین؟؟
اینو سرچ کن:
Deploying Asp.net Websites On IIs 7.0

asadi.hasan
دوشنبه 26 آبان 1393, 10:37 صبح
دوست عزیز من این کار رو انجام دادم ، دقیقا همون چیزی بود که بالاتر گفتم . فقط باید DNS Servise رو هم نصب کنی تا عمل تبدیل IP شما به اون Domain ای که مشخص میکنی انجام بده . عنوان زیر رو حتما سرچ کن و از سایت CodeProject این مطلب رو بخون.

Deploying Asp.net Websites On IIs 7.0
سایت IIS هم مطالب خوبی گذاشته.

mohsen.nsb44
پنج شنبه 29 آبان 1393, 15:06 عصر
دوست عزیز من چنین برنامه ای موقع سربازی انجام داده بودم اما تو ویندوز معمولی دچار مشکل شده بودم سطح دسترسی به دیتابیسم نمیداد مجبور شدم از ویندوز سرور استفاده کنم
شما به دوستانتون پیشنهاد بدین از یک سیستمو روش ویندوز سرور نصب کنن
در اینصورت میتونی ایپی تعریف بکنیو به کاربری با ایپی دسترسی بدی به سیستمت