PDA

View Full Version : سوال: اگر قرار باشه شما برای اینکار قیمت بگید، چند میگید؟

.fatemeh
یک شنبه 04 آبان 1393, 11:35 صبح
اگر قرار باشه شما این سایت رو طراحی کنید چه قیمتی پیشنهاد می دید؟
دقیقا همین متن برای من ایمیل شده و اطلاعات دیگه ای ندارم. با همین اطلاعات چه قیمتی می گید؟

1. مدیریت محتوای کاملا اختصاصی قابلیت دسترسی و مدیریت به تمام قسمت های سایت
2. ایجاد ثبت نام کاربر و درج مشخصات کامل
3. دسته بندی های چند جانبه ( تعریف در دو محصول ) دارای صفحات جداگانه
4. اخبار ( تاریخ / عنوان / نام نویسنده / لایک / کامنت )
5. محصول ( وضعیت موجود یا ناموجود بودن محصول / قیمت با درج تخفیفات / راهنمای کامل محصول / ایجاد دانلود فایل pdf / محصولات مشابه در همان دسته / شناسنامه محصول / نظرات کاربران )
6. قابلیت لایک نظرات در اخبار و محصول
7. سایدبار ( ایجاد تاریخ شمسی با قابلیت مناسبت ها و دسته بندی )
8. جدیدترین محصولات / پرفروش ترین محصول / پر بازدید ترین محصول
9. اسلایدر کامل با قابلیت نمایش هر اسلاید کوچک
10. جستجوگر کاملا حرفه با جستجو در متن عنوان نام نویسنده و تاریخ درج محصول و اخبار
11. قابلیت درج در شبکه های اجتماعی

nazanin_asadi_1
یک شنبه 04 آبان 1393, 11:56 صبح
این چیزهایی که برای یک سایت درخواست دادن اکثریتشون آماده هستش فقط باید پلاکین هاش رو کنار هم قرار بدی و به خوبی خوشی ازش استفاده کنی

من تا حالا با cms های آماده کار نکردم و قیمتی نمی تونم بهتون بدم (شاید یک نفر وارد در عرض دو ساعت بتونه اینها رو تهیه کنه {دقت کنید گفتم تهیه کنه ننویسه} و یک نفر آماتور ماه ها وقت صرف کنه )
ولی این هیچ دلیلی نمی شه که قیمتی رو دوستان عرض کنن که قابل قبول (هم برای برنامه نویس هم سفارش دهنده ) نباشه

این امکاناتی که ذکر شده بیشترشون آماده هستن

saeed-71
یک شنبه 04 آبان 1393, 12:02 عصر
شی گرا باشه یا نباشه.
واکنش گرا باشه یا نباشه؟
فروشگاه اینترنتیه دیگه درسته؟

.fatemeh
یک شنبه 04 آبان 1393, 12:12 عصر
شی گرا باشه یا نباشه.
واکنش گرا باشه یا نباشه؟
اینکه چه طور طراحی بشه اختیاری هست ، من هم فقط همین اطلاعات رو دارم.
فروشگاه هم نیست
لطفا یه قیمت بگید برای قیمت دادن زمان زیادی ندارم.

arash691
یک شنبه 04 آبان 1393, 12:20 عصر
قیمت گذاشتن بر روی پروژه بستگی به خودتون داره که چقدر حرفه ای هستید و طرف به شما اعتماد داره ... هر چقدر این دو تا معیار زیادتر باشه قیمت هم بالاتر میره به اینکه از joomla استفاده می کنید یا با فریمورک zend پروژه رو تحویل میدین بستگی نداره . به اندازه حرفه ای بودن خودتون قیمت بدین

.fatemeh
یک شنبه 04 آبان 1393, 12:37 عصر
من تقریبا 2 ساله که دارم کار می کنم.
نمی تونم بگم حرفه ای هستم ولی کارم بدک نبوده
میشه گفت 80 درصد موارد بالا رو هم توی سایتهای قبلی کار کردم و کدهاش رو آماده دارم.
نمی خوام قیمت پرت بگم.
فکر کنید کار خودتون هست یه رنج قیمت بگید دیگه:خجالت:
الان باید برم .....

Veteran
یک شنبه 04 آبان 1393, 13:15 عصر
3 میلیون تومن

us1234
یک شنبه 04 آبان 1393, 17:38 عصر
نصب وردپرس + چند افزونه + یک قالب آماده = 2 الی 5 ساعت زمان

هیچ وقت برای چیزهای ساده وقت برنامه نویسی صرف نکنید !

چون هم هزینه ها زیاد میشود و هم یوزر ناراضی

یوزر مشابه ( حتی بهتر ) از سایت طراحی شده را پیدا میکند و به شما میگوید این سایت را فالانی با فلان تومن درست کرده ولی چرا شما برای این کار اینقدر از من گرفتید ؟!

حالا بیا حالیش کن فرق سیستم آماده و برنامه نویسی از بیس چیه !

Mohammadsgh
یک شنبه 04 آبان 1393, 22:35 عصر
3 میلیون تومن
خیال کردید به همچین سایتی 3 تومن میدن؟اگه بیشتر بدن طرف خیلی داره بهت حال میده.وگرنه همچین پولایی نمیدن.ما که نگرفتیم

Veteran
یک شنبه 04 آبان 1393, 22:51 عصر
خیال کردید به همچین سایتی 3 تومن میدن؟اگه بیشتر بدن طرف خیلی داره بهت حال میده.وگرنه همچین پولایی نمیدن.ما که نگرفتیم

اگر قیمی مدنظر داری بگو و کاری به تخیلات مردم نداشته باش.
میدن یا نمیدن مهم نیست.مهم اینکه از نظر بنده قیمت اینکار با این توضیحات همینقدره.

ali.webdesign
یک شنبه 04 آبان 1393, 23:38 عصر
این سایت زیر 1.5 نمی صرفه

شما باید علاوه بر در نظر گرفتن تمامی امکانات باید امنیت سایت رو هم در حد بالایی طراحی کنید تا نشه براحتی هکش کرد

چون اگه سایتی خیلی حرفه ای هم باشه ولی امنیت نداشته باشه بدرد نمیخوره و مشتری قطعا ناراضی خواهد بود

Mohammadsgh
یک شنبه 04 آبان 1393, 23:41 عصر
1500 میتونه خوب باشه

SlowCode
دوشنبه 05 آبان 1393, 06:38 صبح
شما وقتی میخوای قیمت بدی فقط دو چیز رو مد نظر داشته باش، اول میانگین قیمت عرف و دوم قیمتی که دلت میخواد!
هر قیمتی میخوای بگی اول ببین خودت راضی هستی بهش؟ فرض کنیم قراره برای یه پروژه یه ماه وقت بزاری، ببین واقعا به 1500 راضی هستی؟

تو این مورد به نظرم قیمت تو رنج 1.5 میلیون و 2 تومن متوسطه. ولی 3 تومن خوبه:لبخند:
ولی شخصا من خودم واسه 1.5 دستم به کار نمیره! کمه دیگه!

این بستگی داره به هنر شما، که بتونی با دلیل به مشتری ثابت کنی که این چیزی که میخواد اینقدر کار و زحمت میبره.
تازیه مشتری داریم تا مشتری، تارگی ها یه شرکت دیدم یه سایت خیلی ضعیف با جوملا رو 2.5 میلیون بهشون انداختن!!

hamedarian2009
دوشنبه 05 آبان 1393, 09:20 صبح
این بستگی داره به هنر شما، که بتونی با دلیل به مشتری ثابت کنی که این چیزی که میخواد اینقدر کار و زحمت میبره.
تازیه مشتری داریم تا مشتری، تارگی ها یه شرکت دیدم یه سایت خیلی ضعیف با جوملا رو 2.5 میلیون بهشون انداختن!!

یادمه یه شرکت یه سایت ساده که شاید 4 تا صفحه هم نداشت برای شهرداری ساختن و ازش 10 میلیون تومن گرفتن که قیمت واقعیش 1 میلیون هم نبود ولی در کل حق شهرداری بود ازش بگیرن چون خودشم پول زور میگیره از مردم :لبخند:

MMSHFE
دوشنبه 05 آبان 1393, 09:39 صبح
برای چنین سایتی با این امکانات، قیمت بین 2.5 تا 3 مناسبه و کمتر از اون توجیه اقتصادی نداره واسه وقت گذاشتن برنامه نویس. کاری به اینکه با وردپرس قراره انجام بشه یا چیز دیگه یا از پایه خودتون کدنویسی کنید هم نداشته باشین چون بهرحال پشتیبانی با شماست و مهم اینه که توی پشتیبانی بتونید کارفرما رو راضی نگه دارین و اگه میتونید با وردپرس به چنین هدفی برسین، لازم نیست کدنویسی از پایه کنید. به مشتری هم لازم نیست توضیح زیادی بدین. بگین قیمت من اینه و با این شرایط و فلان خدمات پس از تحویل (پشتیبانی) انجام میدم. مشتری هم باید تحقیقات خودش رو قبل از بستن قرارداد انجام بده و اینکه بعداً بیاد بگه فلانی این سایت رو با فلان قیمت نوشته چرا اینقدر گرفتی معنا نداره. میخواست قبل از بستن قرارداد چشماش رو باز میکرد (البته توضیح بدین که کارتون چه فرقهایی داره بد نیست ولی اجباری هم نیست). مگه یک نفر وقتی میریم عمل جراحی بینی 5 میلیون میده بعداً میفهمه یه دکتر دیگه تو شهر دیگه 2 میلیون میگرفت انجام میداد (کارش هم خوب بود) به خودش اجازه میده یقه دکتر رو بگیره؟ شما مجبورش نکردین با شما قرارداد ببنده و فقط قیمت خودتون رو گفتین. برای کارتون ارزش و برای شغلتون جایگاه و احترام قائل بشین تا جامعه هم اونطور که شایسته است، احترام بگذاره.

us1234
دوشنبه 05 آبان 1393, 11:37 صبح
برای چنین سایتی با این امکانات، قیمت بین 2.5 تا 3 مناسبه و کمتر از اون توجیه اقتصادی نداره واسه وقت گذاشتن برنامه نویس. کاری به اینکه با وردپرس قراره انجام بشه یا چیز دیگه یا از پایه خودتون کدنویسی کنید هم نداشته باشین چون بهرحال پشتیبانی با شماست و مهم اینه که توی پشتیبانی بتونید کارفرما رو راضی نگه دارین و اگه میتونید با وردپرس به چنین هدفی برسین، لازم نیست کدنویسی از پایه کنید. به مشتری هم لازم نیست توضیح زیادی بدین. بگین قیمت من اینه و با این شرایط و فلان خدمات پس از تحویل (پشتیبانی) انجام میدم. مشتری هم باید تحقیقات خودش رو قبل از بستن قرارداد انجام بده و اینکه بعداً بیاد بگه فلانی این سایت رو با فلان قیمت نوشته چرا اینقدر گرفتی معنا نداره. میخواست قبل از بستن قرارداد چشماش رو باز میکرد (البته توضیح بدین که کارتون چه فرقهایی داره بد نیست ولی اجباری هم نیست). مگه یک نفر وقتی میریم عمل جراحی بینی 5 میلیون میده بعداً میفهمه یه دکتر دیگه تو شهر دیگه 2 میلیون میگرفت انجام میداد (کارش هم خوب بود) به خودش اجازه میده یقه دکتر رو بگیره؟ شما مجبورش نکردین با شما قرارداد ببنده و فقط قیمت خودتون رو گفتین. برای کارتون ارزش و برای شغلتون جایگاه و احترام قائل بشین تا جامعه هم اونطور که شایسته است، احترام بگذاره.

حرفتون درسته و کاملا قبول دارم .
ولی باید توجه داشته داشت که توی ایران از هر 20 دانشجو دست کم 2 نفر یا برنامه نویس است یا ادعای برنامه نویسی دارد یا رویای برنامه نویس شدن و جذب مشتری هنری میخواهد بالاتر از خود برنامه نویسی .

Unique
دوشنبه 05 آبان 1393, 13:50 عصر
ولی باید توجه داشته داشت که توی ایران از هر 20 دانشجو دست کم 2 نفر یا برنامه نویس است یا ادعای برنامه نویسی دارد یا رویای برنامه نویس شدن و جذب مشتری هنری میخواهد بالاتر از خود برنامه نویسی .

مشتر یهایی که دنبال قیمت پایین و شیره بازار را گرفتن هستند هیچوقت به موفقیت نمیرسند. برنامه نویسان با سابقه و کار بلد وقتشون را برای پروژه هایی که توجیه اقتصادی نداره نمیگذارند و دستشون به کار نمیره. من مشتری های قدیمی را اگه ببینم قادر به خرج کردن نیست خیلی راحت ردش میکنم بره چون فقط برای من کار بی پول و سود داره. من بر عکس شما اصلا ناراحت نیستم توی این بازار پر از آدم هایی هست ک هرویا پردازی میکنند یا خودشون را برنامه نویس میدونن. بعد از مدتی همه این ها از بازار کنرا میکشند و مجریان خوب میمونند.

توی کار ما یا باید مشتری را چنان تحت تاثیر قرار بدی که همونجا چک پیش پرداخت را بنویسه یا خودش زنگ بزنه و با زبون بازی (البته منظورم گفتن حقایق و راهنمایی درست و تشریح مزایای کاری خودتون هست) کار را ازش بگیرین. هیچ چیز هم بهتر از صداقت و درستی با مشتری نیست. خودش وقتی با بقیه حرف بزنه اونقدر که صداقت شما تاثیر داره قیمت بالاتون نخواهد داشت.

در مورد پروژه ای هم که گفتن من ۳ تومن مد نظرم هست اما هیچوقت به مشتری ۳ نمیگم ، همیشه جا برای تخفیف و سنگ مفت گنجشک مفت بگذارین.

saeed-71
دوشنبه 05 آبان 1393, 15:20 عصر
مشتر یهایی که دنبال قیمت پایین و شیره بازار را گرفتن هستند هیچوقت به موفقیت نمیرسند. برنامه نویسان با سابقه و کار بلد وقتشون را برای پروژه هایی که توجیه اقتصادی نداره نمیگذارند و دستشون به کار نمیره. من مشتری های قدیمی را اگه ببینم قادر به خرج کردن نیست خیلی راحت ردش میکنم بره چون فقط برای من کار بی پول و سود داره. من بر عکس شما اصلا ناراحت نیستم توی این بازار پر از آدم هایی هست ک هرویا پردازی میکنند یا خودشون را برنامه نویس میدونن. بعد از مدتی همه این ها از بازار کنرا میکشند و مجریان خوب میمونند.

توی کار ما یا باید مشتری را چنان تحت تاثیر قرار بدی که همونجا چک پیش پرداخت را بنویسه یا خودش زنگ بزنه و با زبون بازی (البته منظورم گفتن حقایق و راهنمایی درست و تشریح مزایای کاری خودتون هست) کار را ازش بگیرین. هیچ چیز هم بهتر از صداقت و درستی با مشتری نیست. خودش وقتی با بقیه حرف بزنه اونقدر که صداقت شما تاثیر داره قیمت بالاتون نخواهد داشت.

در مورد پروژه ای هم که گفتن من ۳ تومن مد نظرم هست اما هیچوقت به مشتری ۳ نمیگم ، همیشه جا برای تخفیف و سنگ مفت گنجشک مفت بگذارین.

خوب ببینید شما افردا با سابقه و حرفه ای هستید.مشتریاییم که سراغ شما میان مطمیین روی شما و کارتون شناخت دارن.کسی که اول راهه و نمونه کار زیاد و حرفه ای نداره اگه به مشتری بگه 3 تومن صد درصد میپره.درسته باید ارزش کار حفظ بشه.اما اون کدی و اجرای پروژه شما مطینن خیلی فرق داره.
فک کنم هر کسی با توجه به توانایی خودش باید قیمت بده دیگه.بر اساس کاری و کیفیتی که تحویل میده.

saeed410
دوشنبه 05 آبان 1393, 16:50 عصر
یک راه استفاده از فایل تعرفه تهیه شده توسط سازمان نظام صنفی رایانه ایی هست. فایل مربوط به 92 رو آپلود میکنم. واسه 93 هم داره .pdf خودت باید محاسبه کنی. به نظرم منطقیه.حساب کن چند ساعت رو سایت کار کردی. میزان تجربه.منطقه جغرافیایی و مدرک تحصیلی رو به فایل اکسل میدی حقوق ساعتی رو بهت میده. فقط توروخدا هرکسی داره برنامه نویسی میکنه و در زمینه توسعه وب و نرم افزار فعالیت داره قیمت ها رو خیلی پایین ندین.
آدرس (https://www.irannsr.org/services/news/52566-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AA%D B%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D9%84-1392-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1.html) : http://www.irannsr.org/services/news/52566-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AA%D B%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D9%84-1392-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1.html

us1234
دوشنبه 05 آبان 1393, 17:32 عصر

حرفتون را بخش عمده اش را قبول دارم . بخصوص رد کردن کار را .
اکثر افرادی که روی بنده شناخت دارند میدونن من بسته به شرایطی که دارم فقط خورده کاری انجام میدم ( اکثر اوقات هم فقط درگاه آنلاین کار میکنم )
ولی توی قیمت بالاتر از بقیه دادن معروف هستم . یعنی کسی هستم که اگه دیدم مشتری دستش برای 10 ، 20 تومن لرزید کار را بدون هیچ چشم داشتی رد میکنم .
(امروز 2 تا پروژه نسبتا خوب که جا برای کار هم دارند و نمیشه از cms های آماده استفاده کرد را در کردم که اگه کسی در این انجمن خواست پ خ بده تا معرفیش کنم شاید کار 2 طرف جور شد و ثوابی هم کرده باشیم .)

ولی در خصوص این بخش از صحبت های بقیه دوستان که میگویند برای اینچنین کاری از بیس کار کنید یا حتی از ودپرس یا هر چی دیگه استفاده می کنید ارتباطی به مشتری ندارد این حرف اشتباه است .
قطعا کاری که می بایست با یک فریم ورک ( یا حتی پی اچ پی خام ) انجام شود تا این سایت ساخته شود خیلی خیلی خیلی بیشتر از وقتی است که شما فقط نیاز هست یک قالب برای وردپرس یا پرستاشاپ طراحی کنید .
خوب به نظر دوستان این زمان و کاری که انجام شده به مشتری ارتباطی ندارد ؟
الان به لطف اینترنت همه دست کم کار با وردپرس را تجربه کرده اند یا خودشون هم اهل کار نباشند حداقل یک نفری را میشناسند که به آنها بگه این سایت یک سی ام اس آماده است نه طراحی از بیس ! اینجاست که مشتری شاکی میشه و به جای کسب اعتبار ، نام دزد و ... به برنامه نویس داده میشود !

به نظر من باید قبل از شروع باید کامل به مشتری جزییات را گفت و این جزییات را هم ثبت کرد که آخر کار مشکل ساز نشود .
من به شخصه برای یک کار باید با جاوا اسکریپت یکسری عملیات همراه با چندین اجکس استفاده کنم . کار واقعا ساده بود و هیچ جی کوئری در قالب به کار نرفته بود . به مشتری توضیح دادم که من میتونم با جی کوئری این کار را در 30 خط خلاصه کنم ولی 200 کیلو به پیج سایز شما افزوده میشود و یا میتوانم با جاوا اسکریپت خام کار کنم که نیاز به فایل اضافه ای ندارد ولی این 30 خط شاید 130 خط شود که از نظر هزینه کار با جی کوئری کمتر از نصف حالت دوم میشود . با همین توضیح ساده و تاثیر بالا رفتن پیج سایز در لود شدن صفحه مشتری قبول کرد که هزینه بیشتر کند ولی سرعت لودش کم نشود !

در این مورد هم هزاران پارامتر در قیمت دادن دخیل است . اینکه به مشتری بگیم 3 تومن و بعد وردپرس با افزونه وکامرس یا پرستاشاپ نصب کنیم و به مشتری بگیم کار انجام شده بیا تحویل بگیر ، کلاهبرداری بیش نیست !!!

ولی برای اینکه بتونیم در بازار آشفته فعلی جایی برای خودمون داشته باشیک من به عنوان برادر کوچک شما چند مورد را بیان میکنم :
اول مشتری را بیسواد فرض نکنیم .
دوم اینکه در کار صادق باشیم و فکر این نباشیم به زور چیزی را تحمیل کنیم و بعد مشتری حرف زد بگیم میخاستی اول کار چشمات را باز کنی !
( این مشتری قید پولش را میزنه ولی تا عمر داره به هرکی خواست سایت طراحی کنه میگه سراغ فلان شخص نرید ؟ )
سوم با مشتری برای قسمت مختلف سایت مشورت کنیم . (ما خودمان وقتی آرایشگاه می روید کلی نظر میدهید که اینجاش فلان شکل شود و ... در صورتی که استاد کار کسی دیگری است ولی استفاده کننده نهایی و کسی که دارد پول میدهد ماییم ) در طراحی وب هم نظر مشتری تا جایی که باعث خرابی کار نشود و از نظر علمی به کار لطمه وارد نکند لحاظ کنیم .

ولی اصل صحبتم که در خصوص تعداد بالای برنامه نویس که مطرح شد بخاطر دیدن این تاپیک بوده :

http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=60263&p=385368#post385368

و این که میفرماید به مرور زمان از صحنه حذف میشود درسته ، ولی خرابی که در بازار به جای میگذارند تا حذف شود دودش در چشم همه فعالان حوزه وب می رود .
( چه کم گفتن قیمت اول کار و چه پشتیبانی نکردن و مخفی شدن بعد از یه مدت ، این ها باعث میشه اعتماد در وب کمتر از قبل شود ! )

خوب ببینید شما افردا با سابقه و حرفه ای هستید.مشتریاییم که سراغ شما میان مطمیین روی شما و کارتون شناخت دارن.کسی که اول راهه و نمونه کار زیاد و حرفه ای نداره اگه به مشتری بگه 3 تومن صد درصد میپره.درسته باید ارزش کار حفظ بشه.اما اون کدی و اجرای پروژه شما مطینن خیلی فرق داره.
فک کنم هر کسی با توجه به توانایی خودش باید قیمت بده دیگه.بر اساس کاری و کیفیتی که تحویل میده.

در تکمیل قسمت بولد شده باید این را هم اضافه کنم یک بخش قیمت را همیشه بر اساس بودجه و توان مادی مشتری در نظر بگیرید .
مشتری اگه پول خوب دارد ( یا میدهد ) حقشه سیستم عالی با طراحی و برنامه نویسی تک و به روز داشته باشد ، ولی اگر پول خوب نداد شما مشتری را تا میتوانید رد نکنید بلکه شرایط را کامل توضیح دهید و سعی کنید با ساده ترین ابزارها و استفاده از سی ام اس های آماده نیاز های اصلی مشتری را رفع کنید . ( بازم میگم ولی در هر صورت مشتری حق دارد بداند ابزارهای به کارفته در سایت چیست و چه مزایا و چه مضراتی دارد ! )

Jarvis
دوشنبه 05 آبان 1393, 17:41 عصر
یک راه استفاده از فایل تعرفه تهیه شده توسط سازمان نظام صنفی رایانه ایی هست. فایل مربوط به 92 رو آپلود میکنم. واسه 93 هم داره .pdf خودت باید محاسبه کنی. به نظرم منطقیه.حساب کن چند ساعت رو سایت کار کردی. میزان تجربه.منطقه جغرافیایی و مدرک تحصیلی رو به فایل اکسل میدی حقوق ساعتی رو بهت میده. فقط توروخدا هرکسی داره برنامه نویسی میکنه و در زمینه توسعه وب و نرم افزار فعالیت داره قیمت ها رو خیلی پایین ندین.
آدرس (https://www.irannsr.org/services/news/52566-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AA%D B%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D9%84-1392-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1.html) : http://www.irannsr.org/services/news/52566-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AA%D B%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D9%84-1392-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1.html

توی این فایلی که شما میگید خیلی از فاکتورها لحاظ نشده ... و میشه گفت به درد خودشون میخوره :لبخند:

SlowCode
دوشنبه 05 آبان 1393, 22:30 عصر
در این مورد هم هزاران پارامتر در قیمت دادن دخیل است . اینکه به مشتری بگیم 3 تومن و بعد وردپرس با افزونه وکامرس یا پرستاشاپ نصب کنیم و به مشتری بگیم کار انجام شده بیا تحویل بگیر ، کلاهبرداری بیش نیست !!!
جناب us1234 (http://barnamenevis.org/member.php?217337-us1234) من با قسمت اول حرفتون موافقم، به نظر منم کاری که با وردپرس انجام میدیم قیمتش باید نسبت به کاری که با php زدیم کمتر باشه.
ولی در هر صورت کلاه برداری نیست!
اگر کیفت کار تحویل داده شده خوب باشه به هیچ عنوان نمیشه اسم این کار رو کلاه برداری گذاشت، فقط از لحاظ اخلاقی و وجدانی یکم درست نیست.
شما آزادی واسه کار خودت هرچقدر میخوای قیمت بزاری، حتی میتونی قیمت 30 میلیون بدی! مشتری عقل داره! باید تحقیق کنه، قحطی مجری نیست که! اگه دید گرون حساب میکنی بره سراغ یکی دیگه.
الان مثلا شرکت های خیلی مشهور(برای مثال همکاران سیستم) واسه یه برنامه مثلا 200 میلیون میگیرن، در صورتی که یه برنامه نویس حرفه ای همون کارو با قیمت 30 میلیون هم انجام میده! ولی هیچکس هیچوقت بهش نمیگه کلاه برداری میکنن! خب قیمتش اینه!

کلاه برداری زمانی اتفاق می افته که برنامه نویس از کیفیت کارش کم کنه، از امنیت و ...

Unique
سه شنبه 06 آبان 1393, 01:21 صبح
کسی که اول راهه و نمونه کار زیاد و حرفه ای نداره اگه به مشتری بگه 3 تومن صد درصد میپره

کسی که اول راه هستش و نمونه کرا نداره ! بهتره اصلا کار نکنه یا توی گروه ها کار کنه یا جایی استخدام بشه تا مهارتش بیشتر بشه. اما وقتی وارد بازار کار میشید نباید بازار را خراب کنید. یک زمانی بود که ما برای مشتری روی اینترنت dialup برنامه مینوشتیم و اصلا کسی دنبال کسب و کار های اینترنتی نبود ! همون موقع ما ۴۰۰ یا ۶۰۰ برای پروژه های متوسط به بالا میگرفتیم (سال ۸۲ و ۸۳ را میگم). من اولین پروژه ای که نوشتم و پول گرفتم ۵۰۰۰۰ تومن گرفتم یک سایت flash برای یکی از دوستانم در سال ۸۰ که میخواست با iranproleague که برگزار کننده بازی های فیفا با مودم بود نوشتم و انقدر کار خوب در اومد که کار دوست ما با اون گروه تهرانی به جاهای باریک هم کشید که حالا بماند. اون زمان ۵۰۰۰۰ تومان اندازه ۳۰۰ یا ۴۰۰ تومن انلان می ارزید و اولین کار من بود که ۳ یا ۴ روز هم بیشتر زمان من را نگرفت. تازه یک شخص برای یک تفریح ساده هزینه میکرد. میخوام بگم فکر نکنین ما خرمون از پل گذشته و نگاهمون از بالا به پایینه ! اشتباهاتی هم بوده و الان هم هست اما اصل همونه که خدمتتون گفتم !

و این که میفرماید به مرور زمان از صحنه حذف میشود درسته ، ولی خرابی که در بازار به جای میگذارند تا حذف شود دودش در چشم همه فعالان حوزه وب می رود .
( چه کم گفتن قیمت اول کار و چه پشتیبانی نکردن و مخفی شدن بعد از یه مدت ، این ها باعث میشه اعتماد در وب کمتر از قبل شود ! )
من همیشه از این موضوع نفع زیادی بردم ! کلاهبرداری و کم فروشی و ... توی کسب ما زیاده و مشتری ها هم دنبال جایگزین میگردند و با یک کرا خوب و پشتیباین مناسب و صداقت تا وقتی هستید و کار میکنی مشتری شما خواهند بود ! این دودی که میگید توی چشم کسب و کار وب نمیره چون دیگه جا افتاده و حرف شما مال ۱۰ سال پیشه. دودش الان مستقیم توی چشم خود مجری میره که کارش ایراد داشته.

saeed410
سه شنبه 06 آبان 1393, 01:52 صبح
توی این فایلی که شما میگید خیلی از فاکتورها لحاظ نشده ... و میشه گفت به درد خودشون میخوره :لبخند:

حق با شماست فاکتورهای دیگه ایی هم هست. ولی حداقلش اینه که میتونی به مشتری پیشنهاد بدی بر اساس تعرفه کار میکنی. تجربه کاریتو میگی بر اساس سال، منطقه جغرافیایی و ... به نظرم خوبه.حداقلش اینه که هر طور مشتری حساب کنه میبینه قیمت نمیتونه زیر 1، 2 میلیون باشه.به عنوان مثال فرض کن: در تهران کار میکنید ، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد میباشید و 4 سال سابقه کار دارید همچنین در ساعات غیر اداری کار میکنید(که اکثر برنامه نویسان نیز همینطور هستند.چون محدودیتی ندارند.من خودم به شخصه از ساعت 10 شب به بعد تمرکز بیشتری دارم و بهتر کار میکنم). با این شرایط اگر حتی پایینتری رتبه بندی شورا برای برنامه نویس رو در نظر بگیریم حقوق ساعتی میشه 136400 تومان. این دوستمون اگه بخواد 30 ساعت روی پروژه کار کنه حدود 3900000 میشه.

intel_amd
سه شنبه 06 آبان 1393, 03:18 صبح
دوستان بعد از چندین سال کار برنامه نویسی تجربیاتی دارم که باهاتون به اشتراک میذارم

اول اینکه این چنین بحث ها و تاپیک هائیو باید زیاد کنیم تا دوستان برنامه نویس دیگه هم یک سری حقایق و نرخ ها و حداقل ها دستشون بیاد و ارزش کار یکدیگرو خراب نکنند

نکته بعدی اینه که متاسفانه یکی از مشاغلی که تو ایران شدیدا دلالی توش زیاد شده کار IT هست , این یعنی چی ؟ یعنی اینکه مثلا من یکم برنامه نویسی و مسائل جنرال کامپیوتر سردرمیارم اما در کل چیزی بارم نیست که بتونم یک پروژرو واقعا انجام بدم اما پروژرو به نام خودم از کارفرما میگیرم بعد توش میمونم مثل چی بعد میام میگم منکه خودم برنامه نویسم اینم دلیلش if(a>1) شایدم یکم بیشتر زبون بازی و ... و بعد , اما خودم الان وقت ندارم حالا بیاد یکی انجام بده منم که میدونم پروژه ساده ایه و 200 میارزه !! حالا یکمم جریان کلی کارو میدونه و سعی میکنه کارو بی ارزش نشون بده و .... اما شما دوستان تحت تاثیر قرار نگیرید و همیشه سعی کنید طوری قیمت بدید که این دلالا حذف شن یعنی بیشترین حد ممکن قیمت بدید تا دلال براش نصرفه و حذف شه کم کم , همیشه سعی کنید با کارفرما اصلی طرف شین ...

من خودم این پروژرو با جوملا و کامپوننت هاشو پلاگین هاش اگه بشه جم کرد کمتر از 3 تومن انجام نمیدم اگر قرار باشه خودم بنویسمش حداقل 10 تومن

بهتره یکم برید تو بازار تا دیدتون باز شه , پاشید برید یک مغازه تایپ تکثیر ببینید داره با چه کارائی چه پولائی در میاره اونوقت دیگه اجازه نمیدید کسی کارتونو بی ارزش کنه , یک تایپ تکثیری ساده بابت تایپی که میکنه پول میگیره ازتون بابت زمانی که تو مغازش هستی پول میگیره ازتون بابت چندتا صفحه که از نت مغازش استفاده کنی پول میگیره ازتون اگر یک چیزی سرچ کنه اسمشو میذاره تحقیقات اینترنتی و پول خودشو میگیره ازتون بابت 1 عکس که تو فتوشاپ مثلا یک جاهائیشو با مجیک وند یا مگنتیک سلکت جدا کنه و یکم فدر بده بهش جداگانه پوله خوبی میگیره ازتون اگر یکم حواستون نباشه یه چیزی بگید بعد تغییرش بدید باز پول زمانی که تغییر جدیدو بده میگیره ازتون خلاصه تا تو مغازشید دارید تو ذهنتون حساب میکنید چنتا کلمه حرف زدید و ثانیه هائی که میگذررو حواستون هست این یعنی کار نه اینکه بشین جون بکن آخر چنتا دلال زبونم بریزن و بزنن تو سر کارتو صدبارم تغییرش بدن کارم بگیرن نگاه کنن بعد بگن حالا ایناشو عوض کن توام اعصابت خورد شه بعد بگه اینجوریاش نکنی پول نمیدم کارتم دستش دادی ! اینا همش اشتباهن این کارارو نکن دوست عزیز , با قیمت بقیه دوستات همگام شو وگرنه اول از خودت سواستفاده میشه بعد هم بقیه , یکم از پشت کامپیوتر جدا شو برو تو بازار با انواع مشاغل و افراد برخورد داشته باش اوضاع دست بیاد !

moon_sky
سه شنبه 06 آبان 1393, 11:56 صبح
سلام
من تازه کارم و پست ها رو که میخوندم برام سوالی پیش اومد.
فرق اینکه یه سایت رو خودمون بنویسیم ( یعنی cms و بقیه کدها رو خودم از پایه نوشته باشیم) با اینکه مثلا از وردپرس استفاده کنیم چیه؟؟
مثلا من به مشتری بگم اگه با وردپرس برات بنویسم قیمتش میشه x و اگه کدهاشو خودم بنویسم قیمت میشه 2x .... بعد اون از من بپرسه فرقش چیه من چی باید بگم ؟؟ واقعا فرقش چی هست؟ ( به غیر از صرفه جویی در زمان)

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه من تا حالا با وردپرس جوملا و... کار نکردم. بنظرتون نیازه یادگیریشون ؟؟
خودم یه سایت تا الان طراحی کردم اون هم کدهاشو و cms شو خودم نوشتم.

ممنون از راهنماییتون.

MMSHFE
سه شنبه 06 آبان 1393, 12:37 عصر
دوستان لطفاً از حرفهای من برداشت اشتباه نکنید. اینکه من میگم به مشتری توضیح ندیم معناش این نیست که بی وجدان کار کنیم. تمام بحث من اینه که مشتری حق نداره روی قیمتی که ما میدیم اظهار نظر کنه و بگه کمه یا زیاده (البته به شرطی که نجومی قیمت ندیم) و تمام حقی که داره اینه که نهایتاً با ما کار نکنه. اگه هم مدعیه که قیمت بالا میدیم و واقعاً مرجعی برای رسیدگی به این مسئله هست، میتونه بره شکایت کنه. خودمون اینقدر مشتری رو پررو کردیم که الان میاد واسه کار ما نرخ تعیین میکنه. مشکل من این بخش قضیه است نه اینکه بگم هرچی تیغتون برید، ببرین! ازطرفی کسانی که با CMSهای آماده کار کردن میدونن که Customizeکردنش به نحوی که مثل یک سیستم اختصاصی کار کنه، در اکثر مواقع کار راحتی نیست و دردسرهای خاص خودش رو داره و درنتیجه نمیشه همیشه بطور قطع گفت تولید یک سایت فرضاً با وردپرس زحمتش (و درنتیجه قیمتش) کمتر از نوشتن یک سایت از پایه است. اما باز هم تأکید میکنم اگه میبینید کار شما زحمت کمتری داره، نباید مشابه اسکریپت اختصاصی قیمت بدین. منظورم من توی پست اول این بود که ببینید کار شما چقدر زحمت داره و نرخش ازنظر شما که انجام دهنده هستین چنده و همونو بگین و کاری به این نداشته باشین که حالا چون با وردپرس یا جوملا قراره انجام بشه، حتماً باید قیمتی کمتر از اسکریپت اختصاصی بدین. همین حالا هم هستن کسانی که برای یک قالب اختصاصی وردپرس دستمزد یکی دو میلیون تومانی میگیرن. اینکه گفتم به مشتری ارتباطی نداره با چی کار میکنید هم از این نظره که تا وقتی شما میتونید مشتری رو راضی نگه دارین و توی فاز پشتیبانی اذیتش نمیکنید، دیگه به مشتری مربوط نیست که با CMS آماده کار میکنید یا از پایه کد میزنید. مگه اینکه توی قرارداد صراحتاً قید بشه که طرف کدنویسی اختصاصی میخواد یا نه. ازطرف دیگه وقتی شما میتونید با جوملا سایت مشتری رو با کیفیت عالی و امنیت مناسب پیاده سازی کنید و برای این تخصصتون هم قیمت مشخصی رو درنظر گرفتین (و به مشتری هم میگین که با جوملا میخواین کار کنید) دیگه مشتری بعداً حق نداره بیاد بگه فلانی با جوملا یا وردپرس یا دروپال و... انجام میداد و اینقدر میگرفت چرا تو بیشتر گرفتی. اینکه گفتم مشتری باید همون اول چشمشو باز کنه واسه این قسمت بود.

saeed410
سه شنبه 06 آبان 1393, 16:23 عصر
سلام
من تازه کارم و پست ها رو که میخوندم برام سوالی پیش اومد.
فرق اینکه یه سایت رو خودمون بنویسیم ( یعنی cms و بقیه کدها رو خودم از پایه نوشته باشیم) با اینکه مثلا از وردپرس استفاده کنیم چیه؟؟
مثلا من به مشتری بگم اگه با وردپرس برات بنویسم قیمتش میشه x و اگه کدهاشو خودم بنویسم قیمت میشه 2x .... بعد اون از من بپرسه فرقش چیه من چی باید بگم ؟؟ واقعا فرقش چی هست؟ ( به غیر از صرفه جویی در زمان)

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه من تا حالا با وردپرس جوملا و... کار نکردم. بنظرتون نیازه یادگیریشون ؟؟
خودم یه سایت تا الان طراحی کردم اون هم کدهاشو و cms شو خودم نوشتم.

ممنون از راهنماییتون.

به نظر من هیچ فرقی نداره و منم با دوستمون MMSHFE موافقم. کار کردن با یک CMS و نوشتن ماژولهای اختصاصی هم کار هر کسی نیست و آدم حرفه ایی میطلبه.در مورد اینکه به مشتری بگی یا نه : اصولاً نباید بگی با CMS هست یا اینکه از پایه خودت نوشتی. هر چند اگر در قرارداد قید شود که مشتری همراه با سورس کد برنامه رو میخواد اونجا قضیش فرق میکنه و قیمت چندین برابر میشه.

intel_amd
سه شنبه 06 آبان 1393, 17:02 عصر
به نظر من اینکه با جوملا کار انجام شه یا با وردپرس اصلا فرقی نداره مهم اینه که کاری که طرف خواسته براش ایجاد شه , اما نکته اینجاست که چیزی که با مثلا جوملا ووکامرس یا پرستا شاپ انجام شه آیا شبیه مثلا دیجی کالا میشه؟ قطعا نه ! و اگر بخاهید به همون حد و شمایلی متفاوت برسونیدش و چیزی نباشه که مثل حالت دیفالت نصبش باشه و طرف تا دید بگه دو ریالیه , اینجا هم باید زحمت کشید و به این سادگی ها هم نیست !
حالا نکته ای که هست اینه که اگر طرف با حالت دیفالت راضی هست و اونیه که میخاد پس بهش بدید اما بازم نه مفت و قیمته زمان و کاری که انجام دادیدو بسته به تورم جامعه ازش بگیرید
اما اگر بیشتر قراره شخصی سازی کنید پس حتما قیمتتونو بهتر بگیرید و بسته به زحمت و میزان تخصصی که خودتون میدونید قیمتو بیشتر بگیرید چه بسا ساخت یک سیستمی که طرف خواسته با پرستا شاپ حتی بیش از حالتی که از 0 مینوشتید زحمت ببره , اینو فراموش نکنید دوستان میبینی فقط دیتابیساش ماله پرستا شاپ مونده اما کلا مجبور شدید همه چیزو خودتون بسازید یا همه چیز هم نساختین اما برخی قسمتارو مجبور شدید بسازید که به 100 چیز پرستا ربط بدید که از حالت عادی مینوشتید انقد ربط و ربوط نمیخاست ! یا حتی یک قسمت بهش اضافه کردین که کلی تجربه و زمان میخاد و ...پس نمیشه همیشه گفت 100% باید از یک چیز اختصاصی قیمت کمتری گرفت , خودتون باید ببینید چقد دارید زحمت و زمان و تجربه و تخصص میذارید و قیمت مناسب نسبت به قیمتای تو جامعه بدید به کارتون

حالا اینها یک موضوع هستند و موضوع دیگه اینه که , شما الان بیا پیش من بگید 10 صفحه برام تایپ کن , به نظر شما من چقد باید بگیرم؟
کمتر از 1 تومن من برای کسی دست به کیبورد نمیزنم ! اون دوست اگر میبینه گرونه و جای دیگه ای ارزون تر براش انجام میده نباید اینجا میامده و باید همونجا ببره کارشو

الان یک صاف کار 1 ساعت چکش میزنه به یک تیکه ورق آهن بعد میگه 100 تومن اما شما دوستان عمرتونو رو تخصصتون گذاشتین و ساعتی 10 تومن راضی میشید ! بعد میخاهید تو همین جامعه زندگی کنید نه کره ماه ! خودتون ماشین باید از تو همین جامعه بخرید و دست همین صافکار ها بدید مشاغل دیگه هم همینطور کافیه برید تو بازار یک مدت تا بهتر دستون بیاد

طرف میاد دوتا دوربین نصب میکنه با دوتا کابل و نرم افزار بعد 100 تومن برا 1 ساعت کارش میگیره چون چیز مرسومی نیست و ادعاشم میاد که بلد نیستی !

یک دوستی اومد یک سانترال چند کابل کشید از این به اون از اون به این 1 تومن از شرکت گرفت : 2-3 روز اومد انجام داد , نمیگم زیاد میگیره داره پول تخصصشو میگیره اما تخصصی که از تخصص شما به مراتب ساده تره و شما هم دنبال یادگیری اون بودید بلدش میشدین پس شما هم ارزش تخصص خودتونو دریابید و اینو بدونین شما هم تو همین جامعه زندگی میکنید و نسبت به تورم باید قیمت بدید حتی اگر یک نصب جوملا باشه , اگر نمیخاد خودش نصب کنه

طرف اومد یکدونه از این مایتابه ها نصب کرد دوتا منو زد به قولی تنظیمش کرد ! 50 تومن گرفت

یک فرمول جائی دیدم اینجا هم میگم , جواب میده : هزینه کارتون = میزان زمانی که رو پروژه جاری صرف میکنید + میزان تخصصی که پروژه جاری میبره(زمان های پیشین صرف شده) * پایه قیمت تخصص شما * تورم موجود
این ضریب تورم قیمت شمارو به روز میکنه و تو جامعه ای که زندگی میکنید قیمت کارتونو واقعی میکنه , پایه قیمت تخصصتون هم باید تو بازار ببینید پایه قیمت تخصص های دیگه تو بازار چیه شما هم جایگاه تخصصتونو ببینید کجاست , یک صاف کار معمول داره ساعتی 50 تومن میگیره , یک نصاب سانترال چند برابر این , یک جوشکار میاد یک خال جوش میزنه 50 تومن میگیره میره یک وانتی یک بار حمل میکنه از جائی به جای دیگه حدود نیم ساعت زمان میبره 35 تومن میگیره , بقیه باز به همین شکل .... شما به نظرتون تخصصتون از اینها پائین تره؟
در کل اینها معیار های سنجش کف هستند که قیمت پرت ندین اما در آخر باید دستون بیاد زحمت پروژه ها و قیمتی که براش صرف داشته باشه چیه و سریعتر میتونید قیمت بدید

نکته آخری که تو قیمت گذاری هاتون مهمه در نظر داشتنه این نکتس که شما اگر در یک ماه 4 تومن دربیارید خوشحال نباشید چون شاید یک ماه هیچ کاری گیرتون نیاد پس این عاملی تو تعیین قیمت پروژه هاتونه

Veteran
سه شنبه 06 آبان 1393, 18:17 عصر
حوصله خوندن این همه صحبت رو ندارم.اما یک روش میگم،گوش و عمل کنید
یک قیمتی رو بگید که وقتی نشستید پای سیستم و خواستید شروع کنید،برای تک تک خط هایی که مینویسید وقت صرف کنید و نگید "ای بابا! کی حوصله داره بهینه کاری داره! بزن بره!"
و با دلو جون کدهارو بنویسید.یعنی اینکه اگر میخواید فقط کارو بگیرید و بعد که نشستید پای سیستم و حوصله نداشتید و سر سری گرفتید،بهتره کار رو نگیرید !
قیمت بالا بدید( در حد کیفیتتون بدید) و کاره خوب تحویل بدید !:چشمک:
حتی اگه شده تا اخر عمر کار نگیرید،نگیرید! اما گرفتید،خوب بگیرید! نه اینکه به قول اقای شهرکی "هرچی تیغتون برید، ببرین!" نه ! اول بیاید ببینید چقدر سنگینه،براورد کنید و با کیفیت خودتون و تکنولوژی های مورد استفاده و تجربه و میزان کنجکاوی،وقت اضافه(حساسیت) رو اضافه کنید و قیمت بدید.
من خودم دوساله توی این کارم،خدارو شکر وضع خوبه،پروژه هست،اما خب از 100 پروژه 99 تاش میپره،چراکه دید به این شکله که کار برنامه نویسی بی ارزشه،من هم اصلا ناراحت نیستم.همون یک مورد رو که انجام میدم راضی ام.
کلا به فکره پول نباشید! اگر واسه پول اومدین،برگردین! بجایی نمیرسید.

intel_amd
سه شنبه 06 آبان 1393, 20:25 عصر
تجربه بهم ثابت کرده اگر از 10 تا کار یکیشم با قیمت واقعیش بگیرم و 9 تاش بپره بهتره تا بیگاری بدم و هر 10 تا کارو با فشار و استرس و با هزینه نامعقول انجام بدم یکی دیگه حالشو ببره منم مثل برده باشم !!
مگه قراره پولو با خودمون کجا ببریم اگر از 10 تا کار یکیشم با ارزش واقعیش بگیرم و در برابر ترس از پریدن کار قیمتو پائین نیارم با همون یکی از 10 تا هم اوضاع داره میچرخه و بدهم نیست
اینجوری نه بیگاری دادم نه ارزش کارمو پائین آوردم و دوستانم هم کمتر به مرور زمان اذیت میشن ...

همیشه سعی میکنم قیمتی بدم که تو جزئیات کار افتادمو هی زحمت کشیدم با قیمت پائینی که داده باشم احساس نکنم گوشام پشمالو شدن !! پس همیشه اول به جزئیات کار و زحمتائی که قراره براش بکشید خوب دقت و بررسی کنید و دقیقا چیزی که طرف میخادو ازش کتبی بگیرید که بعد نگه اینارو چرا نساختی اینا دیگه گفتن نداشته یا اینو چرا اینجوری ساختی من منظورم چیز دیگه بوده و خلاصه 10 تا پروژه انجام بشه تو یک پروژه و با اعصابتون بازی شه

همیشه هم حیطه کارتونو مشخص کنید و نگذارید هرچی مسئولیته طرف با زرنگی بندازه گردن شما

همگی دوستان زحمت کش موفق باشید و بحث های این چنینیو تو شبکه های اجتماعی و جمع هاتون بیشتر کنید و بهم انتقال بدید و دست به دست کنید تا حتی هر جوونی هم که وارد کار میشه نتونن ازش سواستفاده کنن...

H:Shojaei
سه شنبه 06 آبان 1393, 21:27 عصر
من الان تازه میخوام وارد بازار کار بشم حرفای این حقیر رو هم بشنوید...

دوستانی که تجربه کار دارن و چندینو چند ساله کار میکنن یه مرور زمانی که میخواستن شروع کنن به این کار اتفاقات و معضلات و گرفتاری هایی که اون زمان داشتن واسه شروع کار به لحاظ اقتصادی به لحاظ نداشتن نمونه کار به لحاظ نداشتن مشتری واسه حتی شروع یه کار به لحاظ نداشتن بازار کاری که الآن دارن میگید 10 یا 100 کار میاد یکیشو میگیریم خداروشکر بله 100% این حرف درسته و منطقی که نباید مشتری نرخ تایین کنه ولی واسه ما تازه کارا 10 کار که سحله 1کیشم نمیاد که بخوایم تصمیم بگیریم زیاد بگیمو بازار کار خراب نشه یا کم بگیریم که کارو بگیریم اولین کاری که میاد باید هرطوری شده کارو گرفت.
ما تازه کارا بازار کار نداریم که پروژه ها رو رد کنیم تا منتظر بشیم یکی خوب بیادو قیمتی که میخوایم بهمون بدن وقتی من بگم مثلا 10 تومن یه کی از دوستان که مثلا تجربه 10 ساله یا حتی 1 ساله داره با چند نمونه کار به نظر شما کار کی به من میرسه؟؟!! تا ابد هم نمیرسه من باید یه ملاکی برتری تو کارم داشته باشم که وقتی منو با اون نفری که 1 یا 10 سال تجربه داره و نمونه کار هم داره و اعتمادشم حتی شاید جلب شده نسبت به اون مقایسه میکنه بگه خوب درسته اون مورد اعتماده ولی این کار بیشتری میکنه یا حداقل 1 تومن کمتر میگیره...

فرض کنید من نه از قیمتم پایین بیام نه به کارم اضافه کنم نه آپشنی واسه مشتری به لحاظ پشتیبانی یا باز گذاشتن دستش تو تغییرات آتی پروژه یا هر چیزی نذارم هیچ وقت هیچ وقت و هیچ وقت نمیاد به من که شرایطم با اون فرد با تجربس کار بده مگه این که به قول دوستان طرف آشنا باشه که بگه چرا غریبه یا این که کاره یه نظام دولتی باشه که از بند پ استفاده بشه یا هر چیز دیگه که بعضیا مثل بنده همونم نداریم...

پس قبول کنید که درسته تجربه همه ی شرایطی که ما توش هستیم رو دارین ولی بازم درکی از شرایط ما به صورت کامل ندارین انسان وقتی از شرایطی به شرایط دیگه صعود کنه (شرایطش بهتر بشه) 80% شرایط قبلی که بد بوده رو فراموش میکنه و دیدش کاملا به همون ها هم حتی مثبت میشه چون بالاخره اینا رو پشت سر گذاشته...

درکل نمیگم بیایم قیمت پایین بدیم که کلا بازار کار خراب بشه به صرق مختلف میشه هرکسی خودشو جا بندازه تو بازار کار ولی بعضی وقتا هم اگه مثلا به جای 3 تومن بگیم 2.5 واقعا به بازار کار بر نمیخوره و کسانی که تجربه دارن 100% کار خودشون رو هم خواهند داشت و اینطوری کسانی هم که تجربه و نمونه کار و مشکلات زیاد دارن هم میتونن وارد بازار کار بشن و 100% وقتی جای پاشون محکم شد چه بسا نشن از همونایی که به جای همون 3 تومن که بقیه میگن نگه 5 تومن و کارو رد نکنه! همه که از اول همینطوری کارو پشت هم رد نمیکردن بالاخره قبلا حتما کار که میومده با چنگو دندون میخواستن لااقل با قیمتی که مد نظرشون بوده کارو تحویل بگیرن دیگه...

حرف کلیم:
اگه ما تازه کارا بخوایم 100% مثل کسایی که نمونه کارهای زیاد و رزومه های آنچنانی و تجربه ی بالا دارن رفتار کنیم و هیچ آپشن برتری نداشته باشیم(چه به لحاظ قیمت چه به لحاظ کار بیشتر یا کیفیت بیشتر چه هر چیز دیگه) هیچ وقت به بازار کار راه پیدا نمیکنیم چون مشتری نمیاد به ما که هیچی نداریم کار بده...

و فقط و فقط زمانی میتونیم کار کنیم که جایگزین یه نفر برنامه نویس بازنشسته بشیم که از دور خارج شده و کار اون برسه به ما که اون موقع هم موهامون مثله دندونامون سفید شده...

intel_amd
سه شنبه 06 آبان 1393, 22:21 عصر
اول اینکه دوستان باید بدونند که تا خودشون با هم دوست نباشن کسه دیگه ای قرار نیست باهاشون دوست باشه . همیشه بهترین چیز برای طرف مقابل اینه که امثال ماها باهم در بیافتیم تا بتونن به خوبی از تک تکمون سواستفاده کنن حتی از کسی که خودش عامل برهم زدن اتحاد بشه به فکر اینکه یک کار بگیره , الگوریتم تقسیم و غلبه که همگی یادشون هست؟
باید اتحاد باشه تو صنف و این باید جا بیافته بین همه افراد تو همه شبکه های اجتماعی و غیره تا کمتر از افراد سواستفاده شه

اوکی حالا ابهامات شما دوست عزیز : من یک چیزی به شما میگم دوست عزیز , هیچ موقع برای اینکه نمیدونی مسئله را چطوری حل کنی که یک درست غلط نشه صورت سوال پاک نکن
برای اینکه شما هم بتونی به سطح خودت برسی تا بتونی راحت تر کارهارو با قیمتی نزدیک تر به قیمت واقعیشون بگیری چند پیشنهاد براتون دارم

بجای اینکه با پائین آوردن قیمتتون یا باج دادن الکی بخای طرف قانع کنی این کارارو بکنی بیشتر سود میکنی : شما اول از همه یک کار برای خودتون جور کن به 2 دلیل : 1- اینکه حتی این کارای تک و توکم حالا به هر نحوی که فکر میکنی خوبه بگیری بازهم اینا پولی نیستن و با اولین خرج کردنت همش میپره و با اینا نمیشه زندگی کرد 2- وقتی جیبت با کاری که انجام میدی خوب شه دیگه قیمت کار تخصصیتو مجبور نیستی پائین بیاری
میتونی یک کار در حوزه های مرتبط یا نزدیک به حوزه های فعالیتت جور کنی که یک میزان بیاد تو جیب تا از شرایط 0 رهات کنه و بتونی رو کارهائی که برات میاد مدیریت کنی

کار دیگه ای که میتونی انجام بدی اینه که الان بازارهای هدف کم کم دارن خوب میشن و برخیشون طوری شدن که خود متخصص مستقیم و بدون واسطه میتونه کار بسازه بذاره برای فروش , مثل بازار مثل سیبچه و امثال اینا
پیشنهاد من اینه که یک سری کار بساز بذار اینجاها هم فروش میکنی هم نمونه کارات دارن زیاد میشن

کار دیگه ای که میتونی کنی اینه که با مراکزی که هستند که حمایت میکنند از ایجاد پروژه ارتباط برقرار کنی

پیشنهاد دیگه اینه که وارد یک تیم شو و نمونه کارهاتونو بریزید رو هم و دیگه به عنوان یک آماتور کار دریافت نمیکنی , هرجائی گیر کردی تو تیم باهم انجامش میدید پس لولت میره بالا و میتونی با اعتماد بالاتر کار بگیری با نمونه کارهای تیمتون و میتونی باز رو کارهائی که میاد مدیریت کنی , دوستان باهم سازگاری کنید و تیمی کار کنید این خیلی مهمه , برا خودتون زرنگ بازی در نیارید و کلاس بی خودی نذارید برا خودتون که یکی دیگه از بهم ریختگیتون سواستفاده کنه بدوشتتون , خودتون سرخودتون کلاه نذارید تا بتونین متحد شید و تیمی کار کنید صد در صد این تو دنیا اثبات شده

پیشنهاد بعدی اینه که برای درآمد اصلی زندگیتون به این حوزه نگاه نکنید که مجبور شید قیمت بیارید پائین و از این حرفا , مشابه پیشنهاد اولم کاری مرتبط یا نزدیک به مرتبط جور کنید تا از 0 دربیایید بتونید رو کارها مدیریت کنید , و تا میتونید تو کارها باهم کنار بیاید مثال میزنم تاکسی هارو دیده باشید تو مسیرهائی بهم مشتری به قولی قرض میدن , زیاد پافشاری رو یک چیز نمیکنن که بازار خودشونو خراب کنن , مثلا الان شما کارو گرفتی دفعه بعد دوستت میگیره دفعه بعد من میگیرم همه تو یک دفعه نمیتونن یک کارو همه بگیرن که زیر آب زنی و قیمت پائین آوردن یا امثال اینها بخاد بازارو دوستی بینتونو اینهارو بهم بزنه و اگر میخاهید وضع همتون بهتر شه فقط متحد باشید

دیروز آقای شهرکی زحمت میکشید تو حوزه اطلاع رسانی این مسائل امروز من دارم خودم بدون اینکه کسی بگه این کارو میکنم فردا نوبت شماست دوست عزیز (البته این معنیش این نیست جناب شهرکی دیگه انجام ندن یا نمیدن یا من ندم یا چیز دیگه ای , همه وظیفه دارند)

intel_amd
شنبه 18 بهمن 1393, 02:30 صبح
این لینک مطالب مفیدی داره
در وبلاگ ها یا صفحات اجتماعی و موبایلی خودتون نشر بدین ...

http://aftab.cc/article/1077

intel_amd
سه شنبه 28 بهمن 1393, 08:46 صبح
آقایون یک نگاهی به این لینک ها بیاندازید
متوسط درآمد مهندسی نرم افزار کامپیوتر سالهای طولانی است که در آمریکا جزو رتبه های نخست بالاترین درآمدهای مشاغل می باشد
امسال هم با متوسط درآمد حدود 350 میلیون تومان در سال جزو دومین شغل پردرآمد آمریکا ارزیابی شده
http://www.zerik.ir/content/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%BA%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5
http://www.glassdoor.com/blog/jobs-america/