PDA

View Full Version : سوال: مراحل قراردادن درگاه پرداخت اینترنتی از ابتدا

forodo
یک شنبه 04 آبان 1393, 16:42 عصر
سلام
من توی این سایت و جاهای دیگه سرچ کردم ولی درست متوجه نشدم بالاخره باید چیکار کنیم. تاپیک ها برای 2 یا 3 سال پیش بود و مثل اینکه الان تغییراتی بوجود اومده.
اگه بخوایم درگاه پرداخت اینترنتی داخل سایت داشته باشیم به چه شکل هستش؟
کد نمی خوام. مراحلش رو می خوام.
این نماد الکترونیکی رو باید حتماً داشته باشیم؟ نماد رو به من که شرکت ندارم و سایت شخصی هستش و ساده هستش می دن؟
اگه نماد رو گرفتیم یا نگرفتیم بعدش باید چیکار کنیم؟
فرم باید پر کنیم؟ بانک باید بریم؟
اصلاً برای گذاشتن درگاه سایت باید چیزای خاصی داشته باشه؟
بعضی از سایت هایی که فیلمهای ... میدن درگاه اینترنتی دارند. اونا به چه شکل تونستند قرار بدن اگه باید قبلش محتوا و اقلام فروش و خدمات بررسی بشه؟
من نمی دونستم رفتم امروز بانک گفت باید نماد داشته باشید ولی فکر نمی کنم همه نماد گرفته باشند.
لطفاً مراحل انجام این کار رو کامل بنویسید.
با تشکر

پیام حیاتی
یک شنبه 04 آبان 1393, 23:55 عصر
سلام
درگاه پرداخت رو به سه شکل می تونید پیاده سازی کنید :
1.استفاده از درگاه های پرداخت اینترنتی بدون قرارداد بانکی از جمله درگاه های بانک ملی که در سایت خودم (http://ahvazsell.ir/Order.php) استفاده کردم.
2.قرارداد با بانک که باید برای این کار شرکت ثبت کرده باشید و قبل از آن نماد اعتماد الکترونیکی (http://www.enamad.ir/main.aspx) دریافت کرده باشید،این نماد برای اشخاص حقیقی هم اهداء میشه اما فقظ بانک پاسارگاد و پارسیان هستند که با اشخاص حقیقی طی سفته و ضمانت نامه ها قرارداد می بندن.شرایط دریافت نماد و استفاده از خدمات اینترنتی رو می تونید در سایت نماد اعتماد الکترونیکی و بانک های موردنظر مطالعه کنید یا مراجعه کنید.
3.استفاده از شرکت های واسط مثل زرین پال که تمامیه کارهای مربوطه رو برای شما طبق دریافت هزینه و مدارک مورد نیاز با بانک انجام میدن و در نهایت بر اساس هر عملیات فروش در سایت درصدی از آن به شرکت واسط تعلق خواهد گرفت.
-----------------------------------------------------------
قبلا" شرایط کلا" متفاوت بود و خیلی ها خدمات رو از قبل بر اساس قوانین قبلی دریافت کردن و استفاده می کنن.(خیلی کار راحت تر بود) ، الآن پست هم برای قرارداد ارسال محصولات فروشگاه اینترنتی به نماد گیر میده که باید باشه و... .
برخی از اقداماتی که باید انجام بدید :
- فروشگاه دارای سبدخرید باشه.
- امکان صدور فاکتور برای کاربر پس از خرید و ارسال آن به ایمیل وجود داشته باشه.
- سایت باید دارای قسمتی به نام فروشگاه و محصولات مرتبط باشد.
مشخصات ریز تا درشت خودتون رو همه باید در سامانه ثبت کنید.

forodo
دوشنبه 05 آبان 1393, 00:17 صبح
1- به چه شکل باید انجام داد؟ فقط اگر فرد کارت ملی داشته باشد اینکار رو می توان انجام داد؟ کارت هر دو طرف باید ملی باشد؟
2- فرم دریافت نماد الکترونیکی رو پر کردم ولی نوشته بود که از سایت بازدید می کنند که من هنوز مطلبی فعلاً قرار ندادم که بخوان ببینن برای همین بقیه فرمها رو پر نکردم که یه وقت داستان نشه. نام کاربری و رمز عبور رو گرفتم تا بعداً کارای بقیه شو انجام بدم.
3- این شرکت ها چند درصد برمی دارن؟ به چه شکل می شه از این روش استفاده کرد؟
کلاً سریع ترین روش که زیاد وقتم رو نگیره کدام هستش؟ منظورم اینه که تا آخر هفته عملیات پرداخت داخل سایتم درست شده باشه.
بعداً می تونم اگر بر فرض مثال از روشهای 1 و 3 استفاده کردم اگر نماد الکترونیکی گرفتم بعداً از روش 2 استفاده کنم؟
کد مد نظرم نیست. روشش رو نمی دونم به چه شکل هست. چه کارهایی باید انجام داد.

saber4166
دوشنبه 05 آبان 1393, 00:33 صبح
سلام
درگاه پرداخت رو به سه شکل می تونید پیاده سازی کنید :
1.استفاده از درگاه های پرداخت اینترنتی بدون قرارداد بانکی از جمله درگاه های بانک ملی که در سایت خودم (http://ahvazsell.ir/Order.php) استفاده کردم.
2.قرارداد با بانک که باید برای این کار شرکت ثبت کرده باشید و قبل از آن نماد اعتماد الکترونیکی (http://www.enamad.ir/main.aspx) دریافت کرده باشید،این نماد برای اشخاص حقیقی هم اهداء میشه اما فقظ بانک پاسارگاد و پارسیان هستند که با اشخاص حقیقی طی سفته و ضمانت نامه ها قرارداد می بندن.شرایط دریافت نماد و استفاده از خدمات اینترنتی رو می تونید در سایت نماد اعتماد الکترونیکی و بانک های موردنظر مطالعه کنید یا مراجعه کنید.
3.استفاده از شرکت های واسط مثل زرین پال که تمامیه کارهای مربوطه رو برای شما طبق دریافت هزینه و مدارک مورد نیاز با بانک انجام میدن و در نهایت بر اساس هر عملیات فروش در سایت درصدی از آن به شرکت واسط تعلق خواهد گرفت.
-----------------------------------------------------------
قبلا" شرایط کلا" متفاوت بود و خیلی ها خدمات رو از قبل بر اساس قوانین قبلی دریافت کردن و استفاده می کنن.(خیلی کار راحت تر بود) ، الآن پست هم برای قرارداد ارسال محصولات فروشگاه اینترنتی به نماد گیر میده که باید باشه و... .
برخی از اقداماتی که باید انجام بدید :
- فروشگاه دارای سبدخرید باشه.
- امکان صدور فاکتور برای کاربر پس از خرید و ارسال آن به ایمیل وجود داشته باشه.
- سایت باید دارای قسمتی به نام فروشگاه و محصولات مرتبط باشد.
مشخصات ریز تا درشت خودتون رو همه باید در سامانه ثبت کنید.

امکانش هست روش اول رو توضیح بدین به چه شکلی انجام میشه ؟؟؟ با تشکر

پیام حیاتی
دوشنبه 05 آبان 1393, 10:58 صبح
1- به چه شکل باید انجام داد؟ فقط اگر فرد کارت ملی داشته باشد اینکار رو می توان انجام داد؟ کارت هر دو طرف باید ملی باشد؟
2- فرم دریافت نماد الکترونیکی رو پر کردم ولی نوشته بود که از سایت بازدید می کنند که من هنوز مطلبی فعلاً قرار ندادم که بخوان ببینن برای همین بقیه فرمها رو پر نکردم که یه وقت داستان نشه. نام کاربری و رمز عبور رو گرفتم تا بعداً کارای بقیه شو انجام بدم.
3- این شرکت ها چند درصد برمی دارن؟ به چه شکل می شه از این روش استفاده کرد؟
کلاً سریع ترین روش که زیاد وقتم رو نگیره کدام هستش؟ منظورم اینه که تا آخر هفته عملیات پرداخت داخل سایتم درست شده باشه.
بعداً می تونم اگر بر فرض مثال از روشهای 1 و 3 استفاده کردم اگر نماد الکترونیکی گرفتم بعداً از روش 2 استفاده کنم؟
کد مد نظرم نیست. روشش رو نمی دونم به چه شکل هست. چه کارهایی باید انجام داد.

1-کارت ملی دو طرف یعنی چی؟!!برای ثبت اطلاعات نیاز هست.
2-شما باید ابتدا سایت رو کاامل کنید (قسمت فروشگاه حداقل) و بعد ثبت نام کاممل رو انجام بدید بعد از درخواست از سایت شما بازدید می کنند که اگر بندهای موردنظر رو ایجاد نکرده باشد بهتون نماد نمیدن.
3-زرین پال قبلا" برای هر فروش 2% از مبلغ کسر می کرد ، شرایط فعلی و نحوه همکاری با زرین پال (https://de.zarinpal.com/).
4-روش استفاده از درگاه های پرداخت الکترونیکی بانک ملی بدون نیاز به قرارداد. (سرویس های اینترنتی بانک ملی (https://epayment.bmi.ir/))
در این روش شما پس از پرداخت کاربر و اطلاع رسانی وی از طریق راه های تماس با ما در سایت ، اطلاعات پرداخت رو بررسی می کنید مانده مشخص میشه پیامک هم براتون ارسال میشه و اگر به عنوان مشتری فرم استفاده از خدمات اینترنتی بانکی رو در شعبه خودتون پر کرده باشید و این سرویس براتون فعال باشه می تونید گردش های حساب رو هم چک کنید + شماره کارت های پرداختی.
5-می تونید ترکیبی از روش ها رو کار کنید به غیر از روش 3.یکی ار بندهای قرارداد در شرکت های واسط اینه که شما کلیه خدمات تجارت الکترونیکی رو به اونها می سپارید(نباید دورشون بزنید و از روش های دیگه استفاده کنید اهرم های فشاری برای شما از طرف شرکتی طبق قراردا وجود دارد،مسیر و روش رو از الآن مشخص کنید.)

- پیشنهاد می کنم شما از روش 1 کارتون رو شروع کنید و کم کم موارد درخواستی و موردنیاز برای دریافت نماد و قرارداد بانکی رو هم انجام بدید چون این کارها نیازمند زمان می باشد.

پیام حیاتی
دوشنبه 05 آبان 1393, 10:59 صبح
امکانش هست روش اول رو توضیح بدین به چه شکلی انجام میشه ؟؟؟ با تشکر
بند 4 را مطالعه کنید.

forodo
دوشنبه 05 آبان 1393, 15:41 عصر
دستت درد نکنه. باحوصله و خوب توضیح میدی.
1- منظورم از کارت ملی یعنی عابربانک ملی. یعنی باید هردوطرق کارت اعتباری بانک ملی رو داشته باشند؟
2- چشم
3- برم ببینم چی میگه. ولی طبق گفته شما که نمیشه از از روش برگشت فعلاً از روش 1 استفاده کنم.
4- بانک پارسیان هم میشه از روش استفاده کرد یا بانک ملی فقط داره؟
1 - 4 - این همونی هست که باید کاربر شماره پرداخت رو اعلام بکنه و ما بررسی بکنیم که آیا همچین شماره ای وجود داره یا نه؟ یعنی با این روش نمی شه کاری کرد که وقتی کاربر پول رو پرداخت کرد لینک مربوطه براش فعال بشه؟
5- فعلاً از روش 1 استفاده می کنم. ولی اگر پارسیان هم داشته باشه خوبه؟

پیام حیاتی
دوشنبه 05 آبان 1393, 19:20 عصر
خواهش می کنم.
1.ببینید شما هر بانکی مراجعه کنید خارج از بحث فروشگاه یک سری خدمات اینترنتی از جمله پرداخت قبوض،چک کردن حساب،انتقال وجه ،پیامک و ..،اراءه میدن که این ها از طریق سامانه مختص اون بانک انجام می شود و کاربر برای استفا ه باید حساب مشخصی در بانک موردنظر داشته باشه،گر این حساب رو داشته باشه و خدمات اینترنتی بانک هم برای حسابش فعال کرده باشه در قسمت انتقال حساب میتونه به هر شماره حساب یا کارتی وجه رو انتقال بده.اگر نه برای استفاده از سرویس های بانک ملی نامبرده شده باید کارت ملی داشته باشه و امکان استفا ه از سایر کارت های بانکی د حال حاضر برای این درگاه ها نیست.
4.قبلا" تمامیه درگاه های بانک ها همانند ملی باز بودن اما الآن باید حتمن حساب باز کنید و به بانک درخ است بدیو خدمات اینترنتی رو براتون فعال کنه.
5.بله شماره کارت یا حساب واریزی رو چک می کنید ببینید واریز شده به حساب یا خیر،خیر امکانش نیست،میتونید توضیحاتی قرار بدید که بعد از پرداخت با فروشگاه جهت تاءیدیه خرید تماس ب قرار کنید و یا بعد از واریز فرم سفارش رو پر کنن که یکی از آیتم هاش شماره کارت یا حسابی باشه که مبلغ انتقال پیدا کرده که بعد شما چک کنید و با مشتری تماس بگیرید یا پیامک بدید که اوکی شده و... .
قدیم سایت دیجی کالا از روش اول استفاده می کرد و من برای خودم الگو برداری کردم.

forodo
دوشنبه 05 آبان 1393, 20:03 عصر
والا دو دوتا کردم دیدم روش 3 رو انجام بدم به صرفه تره. بیخیال نماد الکترونیکی میشیم. شاید هم نماد الکترونیکی رو گرفتم و برای یه دامنه دیگه قرار دادم و اطلاعات این دامنه رو به اون یکی انتقال دادم.
روش اول که فقط باید ملی داشته باشند خوب خیلی دانلودها کم میشه. و خودم به شخصه اگر سایتی برای فروش بگه که پول بریزید تا بعداً حتی 1 ساعته دیگه دانلود باز بشه از اونجا خرید نمی کنم. البته اگه قیمت بالا باشه قضیه فرق می کنه. و دیجی کالا قبلاً این کار رو می کرده چون میگید بانکها این اجازه رو می دادن و نیازی نبود که برای مثلاً کارت به کارت بریم فرم پر کنیم و نام کاربری و رمزعبور از بانک بگیریم.
فقط اگر مثلاً 1سال از مثلاً زرین پال استفاده کنیم و بعد از اون، سایتمون رو ببندیم و خوب مسلماً دیگه خریدی هم انجام نمیشه زرین پال قاطی نمی کنه؟
به خاطر این می پرسم که امکانات رو میرم روی یه دامنه دیگه تا از نماد الکترونیکی استفاده کنم.

پیام حیاتی
دوشنبه 05 آبان 1393, 21:16 عصر
خیر قاطی نمیکنه!
توضیحات رو در سایت بخونید متوجه میشید.

forodo
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:38 عصر
من هم تلفنی پرسیدم و هم تیکت براشون ارسال کردم ( زرین پال رو می گم ) و در مورد اینکه در آینده بخوایم از این سیستم انصراف بدیم مشکلی بوجود میاد یا نه، که گفتن مشکلی نیست، حتی می تونید همزمان جفتشو استفاده کنید ( منظور هم از زرین پال و هم از نماد الکترونیکی ) و یا یکیش رو و هر موقع که بخواید می تونید انصراف بدید.
توی توضیحاتش هم نوشته که در صورت انصراف ....
به من اینجوری گفتن.

onlines
پنج شنبه 08 آبان 1393, 15:33 عصر
سلام
من یک سوال دارم در فروشگاه اینترنتی عطر و ادکلن و لوازم آرایشی (http://ershaco.com/)خودم دوست دارم قیمت ها به تومان باشه ولی زمانی که به درگاه فرستاده میشه به ریال باید چیکار کنم:عصبانی++:

forodo
پنج شنبه 08 آبان 1393, 17:24 عصر
من که از زرین پال استفاده می کنم خودش گفته باید به تومان قیمت رو برای من ارسال کنید.
شما می تونید خوب به کاربر به تومان نشون بدید ولی موقع ارسال خودتون یه صفر به آخر قیمت اضافه کنید:
البته به نظر بنده ها:
Convert.ToInt32(100.ToString() + "0")
100 تومان = 1000 ریال