PDA

View Full Version : سوال: تغيير dns در هاست شخصي

desatir7316
سه شنبه 06 آبان 1393, 09:11 صبح
سلام دوستان
ما يه هاست داريم كه سايت روشه‏، هاست رو تغيير داديم و dns هاي دامين هم ست كرديم ولي بازم از روي هاست قديمي سايت رو بالا مياره
مي خواستم ببينم به جز تغيير dns هاي دامين چيز ديگه اي هم هست كه بايد تغيير كنه؟

saeed-71
سه شنبه 06 آبان 1393, 11:22 صبح
کش مرورگرتونو پاک کنید یا از یه مرورگر دیگه تست کنید که تا خالا این سایتو باهاش باز نکردید

desatir7316
سه شنبه 06 آبان 1393, 11:26 صبح
همه اينا انجام شده
اصلا نمي دونم مشكل از كجاست

saeed-71
سه شنبه 06 آبان 1393, 11:31 صبح
من این مشکلو داشتم.اما وقتی چند ساعت بعد از یه سیستم دیگه استفاده کردم درست بود اما رو سیستم خودم با اینکه کش مرورگرو خالی کردمو ... اما باز جواب نداد.
اینم در نظر بگیرید که شاید isp تون

همچنین چند ساعته dns جدید رو ست کردید؟

ali_fyz
سه شنبه 06 آبان 1393, 11:42 صبح
سلام دوستان
ما يه هاست داريم كه سايت روشه‏، هاست رو تغيير داديم و dns هاي دامين هم ست كرديم ولي بازم از روي هاست قديمي سايت رو بالا مياره
مي خواستم ببينم به جز تغيير dns هاي دامين چيز ديگه اي هم هست كه بايد تغيير كنه؟

تغییر دی ان اس زمان میبره. باید چند ساعت صبر کنین.

desatir7316
سه شنبه 06 آبان 1393, 12:50 عصر
دوستان براي راه اندازي سرور من اومدم xampp رو نصب كردم و سايتم توي لوكال بالا مياد
ديگه چيكار بايد كنم؟
ip valid هم داره ولي سايت رو مي زنن بالا نمي آد
آي پي يا دامين رو مي زنم وارد نمي شه
ممنون مي شم راهنمايي كنيد

سوداگر
سه شنبه 06 آبان 1393, 12:54 عصر
من این مشکلو داشتم.اما وقتی چند ساعت بعد از یه سیستم دیگه استفاده کردم درست بود اما رو سیستم خودم با اینکه کش مرورگرو خالی کردمو ... اما باز جواب نداد.
فکر کنم باید علاوه بر اینها با برنامه DNS jumper گزینه flush رو هم بزنید ...

فرزند کوروش
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:02 عصر
کش dns رو پاک کن
داخل محیط cmdبنویس

ipconfig /flushdns

desatir7316
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:06 عصر
نشد باز
نه با اي پي بالا مياد نه اسم
با اي پي ديگه بايد بياد آخه

arta.nasiri
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:17 عصر
دوستان براي راه اندازي سرور من اومدم xampp رو نصب كردم و سايتم توي لوكال بالا مياد
ديگه چيكار بايد كنم؟
ip valid هم داره ولي سايت رو مي زنن بالا نمي آد
آي پي يا دامين رو مي زنم وارد نمي شه
ممنون مي شم راهنمايي كنيد

رو vps نصب کردید؟

desatir7316
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:26 عصر
آره vps هست

arta.nasiri
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:28 عصر
نشد باز
نه با اي پي بالا مياد نه اسم
با اي پي ديگه بايد بياد آخه

دوست عزیز به صورت پیشفرض پورت 80 بسته است. میتونید از طریق فایروال و گزینه new rule (در صورتی که از قبل اضافه نکرده باشید) پورت 80 رو باز کنید.

arta.nasiri
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:31 عصر
آره vps هست

از Administrtive Tools >Server Manager > Features > Add Features > DNS Server رو نصب کنید. سپس اقدام به اضافه کردن DNS های خود کنید.

desatir7316
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:36 عصر
دوست عزیز به صورت پیشفرض پورت 80 بسته است. میتونید از طریق فایروال و گزینه new rule (در صورتی که از قبل اضافه نکرده باشید) پورت 80 رو باز کنید.
udp , tcp رو باز كردم

از Administrtive Tools >Server Manager > Features > Add Features > DNS Server رو نصب کنید. سپس اقدام به اضافه کردن DNS های خود کنید.
چه dns هايي بايد اضافه كنم؟

arta.nasiri
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:45 عصر
اگه پورتها رو درست باز کرده باشید نباید مشکل دسترسی از طریق ip داشته باشید. لطفا ip سرور رو بدید تا چک کنم

اگه تو پنل دامین به این شکل dns تعریف کرده اید ns1.mydomain.com, ns2.mydomain.com باید همینا رو تو dns server ویندوز هم add کنید.

desatir7316
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:52 عصر
اگه پورتها رو درست باز کرده باشید نباید مشکل دسترسی از طریق ip داشته باشید. لطفا ip سرور رو بدید تا چک کنم

اگه تو پنل دامین به این شکل dns تعریف کرده اید ns1.mydomain.com, ns2.mydomain.com باید همینا رو تو dns server ویندوز هم add کنید.

از اين طريق بايد ست كنم؟

كدوم گزينه رو بايد انتخاب كنم؟ كلي گزينه داره؟

arta.nasiri
سه شنبه 06 آبان 1393, 14:20 عصر
بعد از اینکه DNS Server رو نصب کردید (در صورتی که به صورت پیشفرض نصب نباشه).

1. از Administrative Tools > DNS
2. راست کلیک روی گزینه Forward lookup Zones و انتخاب گزینه New Zone...
3. در پنجره باز شده پس از کلیک بر روی Next گزینه Primary zone را انتخاب کرده و Next بزنید.
4. در Zone name آدرس دامین خود را وارد کنید بدون www و روی Next کلیک کنید.
5. مرحله Zone file رو بدون تغییر Next بزنید.
6. در مرحله Dynamic update گزینه Do not allow dynamic updates رو انتخاب کنید و برید مرحله بعد و Finish کنید.

حال در سمت راست صفحه بر روی دامین خود دوبار کلیک کنید.

1. بر روی Start of Authority (SOA) دو بار کلیک کنید و در پنجره باز شده گزینه تب Name Servers رو انتخاب کنید. حالا همه name server ها ( به صورت پیشفرض یکی هست) remove کنید. سپس DNS های خودتون رو که تو دامین اضافه کردین رو اینجا با استفاده از گزینه Add اضافه کنید. (در FQDN به طور مثال ns1.mydomain.com و در بخش IP هم، IP خود سرور رو وارد کنید) و همه پنجره های مربوط به این مرحه رو OK کنید.
2. دوباره بر روی صفحه راست کلیک کنید و گزینه New Host (A or AAAA) انتخاب کنید. در این پنجره باکس Name رو یکبار خالی و بار دیگر www وارد کنید، در باکس IP هم در هر 2 مورد باید IP خود سرور رو وارد کنید.
3. سپس Command Prompt رو باز کنید و این دستور رو اجرا کنید. ipconfig /flushdns

desatir7316
سه شنبه 06 آبان 1393, 15:02 عصر
دوستان ممنون درست شد

راستي apache رو غيرفعال كرديم و iis رو نصب كرديم cpu usage بيش از اندازه كم شد و سايت هم سريع بالا اومد
چرا روي apache درست جواب نداد؟
تنظيمات خاصي داره ؟ من از تنظيمات پيشفرض خودش استفاده كردم
يكي از دوستان مي گفت كه apache روي لينوكس بهترين كاروري رو داره كه من چندان موافق اين حرف نيستم