PDA

View Full Version : برنامه نویسی شبکه

TrueFalse
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 14:44 عصر
اگه در مورد مبحث برنامه نویسی شبکه سوال داشته باشیم کجا باید بپرسیم ؟ من هر چقدر اینجا رو گشتم چیزی در این مورد نیافتم......

mhjb
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 16:02 عصر
بستگی داره با چی بخوای بنویسی. با هرچی بخوای بنویسی باید توی همون بخش بپرسی. البته اگر جنبه شبکش غالب بود می‌تونی همینجا هم بپرسی.

cybercoder
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 18:09 عصر
به هر حال برنامه نویسی در شبکه با یک زبان برنامه نویسی انجام می شه. پس سوالات خودتون رو در همون بخش بپرسید.

موفق باشید.

TrueFalse
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 20:18 عصر
من دارم با استفاده از توابع API و با دلفی یک برنامه سرور خاص می نویسم که به صورت TCP کار میکنه. این برنامه به صورت سرویس اجرا میشه و کار میکنه منتها مشکل اینه که سرویس Stop نمیشه چون روی فراخوانی تابع Accept بلوکه میشه و همچنین در تعداد connection های همزمان بالا کارایی نداره. توی یه EBook به اسم Network Programming for Microsoft Windows در مورد Socket I/O Models مطالبی خوندم اما زیاد متوجه قضیه نشدم و در اونجا مدلهای مختلفی معرفی کرده بود و از توابع AcceptEx ، ConnectEx ، TransmitFile به خاطر قابلیت Scalabityتعریف کرده بود . تصمیم گرفتم با این تابع کار کنم و دنبال یه مثال ساده می گردم که مراحل رو توضیح داده باشه . اگر در این زمینه ها اطلاعاتی دارید یا Ebook سراغ دارید که این تابع و همچنین مدل I/O Completion Port رو خوب توضیح داده ممنون میشم کمکم کنید.

cybercoder
پنج شنبه 11 خرداد 1385, 15:51 عصر
من دارم با استفاده از توابع API و با دلفی یک برنامه سرور خاص می نویسم که به صورت TCP کار میکنه

عرض کردم در بخش مربوط به خودش باید مطرح کنید یعنی در بخش مسائل مربوط به برنامه نویسی در دلفی

در مورد Socket I/O Models مطالبی خوندم اما زیاد متوجه قضیه نشدم و در اونجا مدلهای مختلفی معرفی کرده بود و از توابع AcceptEx ، ConnectEx ، TransmitFile به خاطر قابلیت Scalabityتعریف کرده بود . تصمیم گرفتم با این تابع کار کنم و دنبال یه مثال ساده می گردم که مراحل رو توضیح داده باشه

از Indy استفاده کنید. تمام نیازهای شمارو برآورده می کنه.

موفق باشید

TrueFalse
جمعه 12 خرداد 1385, 18:10 عصر
البته وقتی با توابع API کار میکنی با اکثر زبانها میشه برنامه رو نوشت ..
توی سری The Tomes of.. کتابی نیست که برنامه نویسی شبکه با توابع API رو در دلفی گفته باشه؟ در مورد Indy هم زیاد Document وجود نداره و البته فکر میکنم Indy بر مبنای Blocking Socket طراحی شده.. شما تا حالا TcpServer Indy رو با سرویس های ویندوز کار کرده اید؟

ehsan_delphi_2005
شنبه 13 خرداد 1385, 09:18 صبح
می توانی به جای این که از توابع api استفاده بکنی از روش multi tire استفاده بکنی که خیلی راحتر می باشد و نیاز به استفاده از توابع api ندارد