PDA

View Full Version : سوال: شیر کردن یک فایل با استفاده از ای پی استاتیک

bebakhsh
چهارشنبه 07 آبان 1393, 11:51 صبح
با سلام به جمیع دوستان

من برنامه ای برای کارخانه ای نوشتم که این کارخونه دارای دو شعبه هست. برنامه رو به صورت ویندوزی نوشته ام.
نیاز هست که این دو شعبه از بانک اطلاعاتی واحدی استفاده کنند. از آنجا که شعبه دوم شاید نیاز کمتری داشته باشد، ترجیح دادم که از ip static استفاده کنم.( به جای اینکه مثلا بانک اطلاعاتی رو آپلود کنم)
از طرفی من در سیستم سرور که در یکی از شعبه هاست، تعدادی فایل دادم که می بایست share باشند
مشکلی که ایجاد می شود از اینجاست که با وقتی می خوام فایل share رو باز کنم به مسیری که از طریق ip static داده ام خطا میده(مسیر رو به این صورت دادم: ip static/share file) به عبارت دیگه خطا میده که مسیر پیدا نشد.
ممنون میشم از دوستان عزیز اگر کمکم کنید
موفق و موید باشید

alicomputer
شنبه 26 اسفند 1402, 17:59 عصر
سلام دوستان
منم این مشکل را دارم
برنانه ای به زبان vb.net نوشتن که باید یسری عکس و پوشه را از سرور با ای استاتیک فراخوانی میکنه ولی خطا میده، همین کار را روی شبکه عادی انجام دادم اوکی هست
کسی تجربه ای داره؟

alicomputer
شنبه 26 اسفند 1402, 21:25 عصر
با فوروارد این پورت ها جواب گرفتم
155505

رامین مرادی
یک شنبه 27 اسفند 1402, 12:08 عصر
اگه هر دو طرف روتر دارید بهتره یه تانل بین دو شعبه راه اندازی کنید تا سیستم ها سرور رو ببینن(از نظر امنیتی هم خیلی بهتره) قبل آدرس آی پی استاتیک \\ یادتون نره. پورت ها رو هم باید فوروارد کنید به سرورتون. ولی اگه تانل را بندازید دیگه نیاز نیست فورواردی انجام بشه دوتا شعبه انگار روی یه شبکه با هم هستند امنیتتون هم تا حدودی تامین میشه.

alicomputer
سه شنبه 29 اسفند 1402, 21:42 عصر
اگه هر دو طرف روتر دارید بهتره یه تانل بین دو شعبه راه اندازی کنید تا سیستم ها سرور رو ببینن(از نظر امنیتی هم خیلی بهتره) قبل آدرس آی پی استاتیک \\ یادتون نره. پورت ها رو هم باید فوروارد کنید به سرورتون. ولی اگه تانل را بندازید دیگه نیاز نیست فورواردی انجام بشه دوتا شعبه انگار روی یه شبکه با هم هستند امنیتتون هم تا حدودی تامین میشه.
مودم adsl ذارند با مودم که فک نکنم بشه تانل زذ
و اینکه مسیری که خودم انجام دادم (پوشه های به اشتراک گذاشته) با نت همراه اول جواب میده ولی با نت adsl جواب نمیده