PDA

View Full Version : نرم افزار تحت وب

alizanganeh
چهارشنبه 07 آبان 1393, 16:08 عصر
سلام دوستان
میخواستم بدونم میشه با VB6 برنامه ای نوشت که در عین حال که همزمان روی یک بانک SQL بصورت LOCAL اطلاعات رو ذخیره میکنه ، روی بانک SQL یک سروری هم ذخیره کنه ؟ یعنی اطلاعات رو بریزه توی اون بانک و وظیفه نمایشش هم با اون سایت باشه.
میشه ؟
اگر امکانش هست کمی راهنمایی کنید . ممنون

SlowCode
چهارشنبه 07 آبان 1393, 17:02 عصر
سلام
2 راه داری:
1- از واسه php یا asp.net کمک بگیری. یعنی یه صفحه درست میکنی، مقادیرت رو به همراه یه validator یا یه رمز به صفحه میفرستی، سمت سرور چک میکنی اگه اطلاعات درست بودن تو دیتابیس اعمال میکنی.
2- یه سرور مجازی میخری، تو تنظیمات دیتابیس remote connection رو فعال میکنی و بعد تو vb تنظیمات ConnectionString رو بر اساس دیتابیس سرورت تنظیم میکنی.
حالا 2 حالت به وجود میاد:
ممکنه سیستم همیشه به اینترنت وصل نباشه، پس باید Query ها رو تو یه فایل ذخیره کنی و وقتی سیستم به نت وصل شد اجراشون کنی و بعد از فایل حذفش کنی.
حالت دیگه هم اینه که سیستم همیشه به نت وصل هست، که در اون صورت کارت راحته.

یه روش دیگه هم هست، اونم اینه که از sync استفاده کنی. ولی کارش برای شما ممکنه خیلی سخت باشه، برای مثال این لینک رو مطالعه کن:
http://www.percona.com/doc/percona-toolkit/2.1/pt-table-sync.html

من جای شما باشم، از دیتابیس mysql استفاده میکنم(هم تو لوکال به جای mysql و هم تو سرور)

ولی در هر حالتی باید به فکر امنیتت باشی، مخصوصا تو حالت اول که از واسط وب استفاده میکنی.

alizanganeh
چهارشنبه 07 آبان 1393, 21:57 عصر
خیلی ممنون .
نمیتونم دیتابیسم رو mysql کنم چون نرم افزار قبلا طراحی شده و در حال کاره و الان کلی اطلاعات توشه .
بنظرم روش دوم از بقیه راحت تر باشه ! اگر بخوام اونو انجام بدم ، دیتابیس لوکالی که دارم که ربطی نداره به دیتابیس سرور که ؟
و اینکه منظورتون از سرور مجازی چیه ؟ سروری مثل سرور آپاچی برای php برای طراحی یا اینکه یک سرور واقعیه و میشه ازش استفاده واقعی کرد ؟

SlowCode
جمعه 09 آبان 1393, 19:17 عصر
بنظرم روش دوم از بقیه راحت تر باشه ! اگر بخوام اونو انجام بدم ، دیتابیس لوکالی که دارم که ربطی نداره به دیتابیس سرور که ؟
خیر! فقط تنظیمات ConnectionString رو باید واسه کنترلت مخصوص mysql تنظیم کنی بعد Query میزنی.

و اینکه منظورتون از سرور مجازی چیه ؟ سروری مثل سرور آپاچی برای php برای طراحی یا اینکه یک سرور واقعیه و میشه ازش استفاده واقعی کرد ؟
سرور مجازی یا به عبارتی vps
یعنی سروریستون اشتراکی نباشه و به هاست دسترسی کامل داشته باشی تا کانفیگش کنی. دسترسی ssh
قسمت دوم سوالت هم مبهمه، متوجه نشدم.
در ضمن آپاچی وب سرور هست.