PDA

View Full Version : نظر سنجی ی سی ام اس ساده

olampiad
چهارشنبه 07 آبان 1393, 18:02 عصر
سلام
یه نظر سنجی میخواستم از دوستان عزیز.
من php رو به طور کامل یاد گرفتم و الآن دارم هر پروژه ای رو که میگیرم کد نویسی رو از اول مینویسم براش.
خودتونم که میدونید سیستم های آماده مثل جوملا و وردپرس خیلی زیاده و روز ب روز هم زیا تر میشه. و با این سیستم ها تهیه سایت 3 سوت شده.
خواستم ببینم ب نظر دوستان
من دیگه کد نویسی رو بی خیال شم و برم سراغ سیستم های مدیریت محتوا و با آن ها پروژه هام رو آماده کنم
یا
بشینم واسه خودم ی سیستم مدیریت محتوا بنویسم و اون رو گسترش بدم؟
از یکی از دوستام پرسیدم گفت برو دنبال سیستم های آماده.
حالا نظر شما چیه؟
ممنون

nazanin_asadi_1
چهارشنبه 07 آبان 1393, 19:10 عصر
اگه دنبال کارهای عمومی هستین خیلی بهتره که یکی از این cms ها رو یاد بگیرین و سایت های عمومی رو از 50 هزار تومن تا چندین هزار تومن بتونید بگیرید

برنامه نویسی فقط نوشتم چند خط کد نیست که بشه باهاش کامنت گذاشت نظرات دیگران رو تائید کرد

قبلا تا میشنیدن یکی مهندسی کامپیوتر خونده همه ازش انتظار رایت cd داشتن
خوشبختانه الانم تا میگی برنامه نویس همه انتظار ساخت سایت هایی رو در کمترین زمان و کمترین هزینه دارن

اگه بخوای واسه خودت مدیریت محتوا (cms) بنویسی نگهداری کدهاش و مدیریت و آبدیتش واست نمی صرفه
بهترین گزینه همینه که از این cms های عمومی استفاده کنی که هر موقع هم که باکی چیزی ازش پیدا شد سریع درستش میکنن و تو فقط زحمت آبدیتش رو میکشی

olampiad
چهارشنبه 07 آبان 1393, 23:03 عصر
ب نظرتون نوشتن ی cms اختصاصی بهتر نیست.
درسته که دو ماهی وقت آدم رو میگیره ولی خیلی بهتر میشه.
حالا اگه مشتری بفهمه با استفاده از cms کد زدیم بد نمیشه؟
ممنون

nazanin_asadi_1
پنج شنبه 08 آبان 1393, 09:41 صبح
نوشتن cms اختصاصی برای یک نفر اصلا نمی صرفه یعنی اون زمانی که واسه نگه داریش و آبدیت کردنش و اینچیزها میزاری اصلا مقرون به صرفه نیست

و این که گفتی اگه مشتری بفهمه از cms آماده استفاده کردی
خب ببین اگه مشتری از این سایتهای معمولی (که هزاران هزار نمونش توی اینترنت هستش ) بخواد خب به چای این که هزینه زیادی بده (که اکثرا هم اینجوری هستن ) بهتره یه خرده بهش توضیح بدی و از این cms های آماده استفاده کنی

ولی نه اگه مشتری یه کاری خواست که با این cms ها نشه راهش انداخت (یعنی برنامه نویسیتون اینقدر باشه که از این پروژه ها بتونید داشته باشین ) مثلا مثله همین سایتهای بانکداری و یا برنامه های حسابداری آنلاین و یا بعضی سایتهای اختصاصی که توی کار پردازش و این چیزها هستن خب اون وقت با cms نمی شه همچین چیزی راه انداخت ( حالا یکی بیاد بگه من می تونم راه بندازم خب نمی گم نمی شه می شه ولی ارزشش رو نداره ) اینجاست که کلا باید اختصاصی کار بشه و از پایه و کلاسهایی که قبلا نوشتی استفاده کنی

در هر حال این هدف شماست که مشخص میکنه از cms آماده استفاده کنید یا اینقدر حرفه ای بشین که بتونین همچین پروژه های اختصاصی رو بگیرین و انجامش بدین (هدف)