PDA

View Full Version : نحوه آپدیت برنامه به صورت اینترنتی

hamedg1366
پنج شنبه 08 آبان 1393, 20:30 عصر
سلام و عرض ادب و همچنین عرض تسلیت برای ایام سوگواری محرم

حتما دیدین بعضی از برنامه ها در ابتدای اجرا پیغامی میدن مبنی بر اینکه آپدیت جدید برنامه اومده لطفا آپدیت کنید و با فشار کلید آپدیت شروع میکنن به دانلود و آپدیت خود (بدون اینکه مثلا وارد صفحه بازار یا مارکت دیگه ای بشن)

سوالم اینه که چطور برنامه هام رو به این طریق آپدیت کنم ؟

با تشکر از همه دوستان

(در پایان یه تایپیک دیگه ای هم ایجاد کرده بودم در رابطه با انیمیشن که چطور اشیا رو در محور x ها چرخش بدم با این لینک http://barnamenevis.org/showthread.php?474015-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%DA%86%D8%B1%D8%AE%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D9%88%D8%B1-x-%D9%87%D8%A7&p=2125232#post2125232 اگه کسی ایده ای داشت لطفا بگه ، تشکر )

StoPpeR
پنج شنبه 08 آبان 1393, 21:04 عصر
برای این کار راه های زیادی وجود داره که بیشترشون وابسته به دانش سرور و وب سرویس شماست تا مهارت اندرویدیتون
مثلا شما می تونین در برنامه تون بطور مداوم اتصال اینترنت رو چک کنین (که برای اون هم راه های زیادی وجود داره) و هر وقت به اینترنت متصل شد درخواستی رو به سرور منتقل کنه و از طرف سرور پاسخی رو می فرستین (که این پاسخ مثلا شماره آخرین ورژن باشه) بعد در برنامه تون چک میکنین که اگه این شماره از شماره فعلی بالاتر بود به یوزر اطلاع بده و اگه یوزر تایید کرد این بار درخواست فایل جدید apk رو به سرور می فرستین و دوباره از طرف سرور جواب می دین
این طرح کلی بود که می تونه یکی از راه های اجرای ایده شما باشه
حالا واسه مرحله به مرحله اش می تونین دنبال اطلاعات بگردین که خب در کل کار آنچنان سختی نیست

hamedg1366
پنج شنبه 08 آبان 1393, 21:19 عصر
برای این کار راه های زیادی وجود داره که بیشترشون وابسته به دانش سرور و وب سرویس شماست تا مهارت اندرویدیتون
مثلا شما می تونین در برنامه تون بطور مداوم اتصال اینترنت رو چک کنین (که برای اون هم راه های زیادی وجود داره) و هر وقت به اینترنت متصل شد درخواستی رو به سرور منتقل کنه و از طرف سرور پاسخی رو می فرستین (که این پاسخ مثلا شماره آخرین ورژن باشه) بعد در برنامه تون چک میکنین که اگه این شماره از شماره فعلی بالاتر بود به یوزر اطلاع بده و اگه یوزر تایید کرد این بار درخواست فایل جدید apk رو به سرور می فرستین و دوباره از طرف سرور جواب می دین
این طرح کلی بود که می تونه یکی از راه های اجرای ایده شما باشه
حالا واسه مرحله به مرحله اش می تونین دنبال اطلاعات بگردین که خب در کل کار آنچنان سختی نیست

تشکر میکنم از جوابتون ،

سوالی که برام پیش میاد اینه که چطور برنامه جدید رو روی قبلی جایگزین کنم ؟

StoPpeR
پنج شنبه 08 آبان 1393, 22:05 عصر
تشکر میکنم از جوابتون ،

سوالی که برام پیش میاد اینه که چطور برنامه جدید رو روی قبلی جایگزین کنم ؟

خب وقتی apk جدید رو گرفتید و نصب کردید خود به خود جایگزین قبلی میشه دیگه
مثل آپدیت هایی که از طریق مارکت ها انجام میشه

shs1377
پنج شنبه 08 آبان 1393, 22:50 عصر
خب وقتی apk جدید رو گرفتید و نصب کردید خود به خود جایگزین قبلی میشه دیگه
مثل آپدیت هایی که از طریق مارکت ها انجام میشه

دوست عزیز من یک برنامه داشتم به اسم امضای من توی اون وقتی آپدیت میومد خودش دانلود میکرد ولی چیزی نصب نمیشد اما کل برنامه تغییر میکرد منظورم این هست که بدون نصب آپدیت میشد

StoPpeR
جمعه 09 آبان 1393, 08:23 صبح
دوست عزیز من یک برنامه داشتم به اسم امضای من توی اون وقتی آپدیت میومد خودش دانلود میکرد ولی چیزی نصب نمیشد اما کل برنامه تغییر میکرد منظورم این هست که بدون نصب آپدیت میشد

همونطور که گفتم راه های زیادی واسه این کار وجود داره، من فقط یکی از ساده ترین هاش رو توضیح دادم تا کلیت کار دست دوستمون بیاد