PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد انتخاب تصادفی از بانک اطلاعاتی اکسس در وی بی

programmerhid
جمعه 09 آبان 1393, 02:39 صبح
سلام دوستان.

تو یه مبحثی شدیدا به کمک احتیاج دارم تورو خدا هر کسی که میتونه یه لطفی کنه و کمکم کنه پروژه دانشگاهیمه استاده هم نشسته رو کولمون که شنبه باید بیارید.

من یه برنامه آزمون گیری ساختم میخام که طرف رو یه دکمه بعدی که کلیک میکنه برنامه بره از توی بانک اطلاعاتی که اکسس باشه یه سوال به صورت رندوم انتخاب کنه و بیاره توی یه لیبل نمایش بده باز دوباره کاربر روی دکمه بعدی کلیک کرد برنامه بره تو بانک اطلاعاتی یه سوال به صورت رندوم انتخاب کنه هو بیاره نمایش بده تو همون لیبل منتها میخام هر چند بار که کلیک میشه روی دکمه ی بعدی سوال تکراری نمایش داده نشه خوب میدونید که سوال اگه تکراری باشه خوب باید دوبار جواب بده اون سوال رو دیگه تا اینجا همه ی کاریه که من نتونستم انجام بدم و از شما دوستان گلم کمک خواستم.

فقط گفتم ظروری ظروری عجله اییه تورو خدا جون عزیزتون کمکم کنید بد جور گیرم خواهش میکنم ممنونم ازتون

ahmad abdoli
جمعه 09 آبان 1393, 11:41 صبح
سلام

شما می تونید از دستور random

استفاده کنید به این شکل:

Private Sub Command1_Click()
Randomize
a= Int(Rnd * (max - min) + min)
End Sub

تابع randomize برای جلو گیری از تولید اعداد تکراری
تابع Rnd تولید اعداد تصادفی و max , min محدود تولید عدد

حالا عدد بدست اومده رو باید توی بانکت جستو جو کنی

adodc1.recordsource="select * from tabel where number_quastion=" & a

m.4.r.m
جمعه 09 آبان 1393, 12:30 عصر
شما می تونی بعد از جست و جو در بانک اطلاعاتی بعدش سوال رو پاک کنی و یا تو یه جدول دیگه بریزی که برات بمونه . اینطوری هم می تونی 100% جلو سوال تکراری رو بگیری