PDA

View Full Version : بخش بندی مدیریت سایت

mamad_za
شنبه 10 آبان 1393, 10:15 صبح
سلام دوستان من دارم قسمت مدیریت سایتم رو مینویسم چنتا سوال داشتم
1- اینکه صفحاتی که واسه مدیریت سایت درست می کنم تو پوشه جداگانه ای بزارم ؟ اگه این کار رو بکنم به یه فایل webconfig جداگانه احتیاج دارم داخل او پوشه ؟ بعد نحوه دسترسی هم به این شکل میشه -----> www.domain.com/admin/defult.aspx
بعضی سایت ها رو دیدم که صفحه لاگین ادیمن رو تو ریشه اصلی سایت درست می کنن بعد بقیه صفحاتش رو داخل یه پوشه جداگانه میزارن

2- آیا برای ادیمن ها جدول جداگانه ای درست کنم برای یوزر و پسسورد یا اینکه نه تو هم جدول یوزر هام یک فیلد دیگه اضافه کنم که تو اون
فیلد مشخص کنم که ادمین هست یا نه ؟

3- اینکه آیا این روش درست هست که ادیمن علاوه بر ورود به صفحه مدیریت خودش وارد محیط عمومی سایت بشه و بتونه تو اونجا عمیلات های خاصی انجام بده؟ اگه آره چجوری

از دوستان ممنون میشم راجب هر بخش یه توضیح خوب و کامل بدن

elahe471
یک شنبه 11 آبان 1393, 20:28 عصر
1- web.config جدا نمیخواد ، مسیر همینی میشه که نوشتین ، بله ورود به پنل مدیریت تو همون root قرار میگیره نه فولدر Admin

2- بهتر اینه که جدول جدا درست کنید نیازی نیست Admin تمام فیلد های User رو داشته باشه

3- معمولا اینکار رو نمیکنن وقتی همه کار ها میتونه از پنل Admin انجام بشه چرا باید تو حالت عمومی سایت کد بزنید ؟ به دلیل مسائل امنیتی بهتره تو همون پنل Admin کد مدیریت رو بزنید مگر اینکه کلا پنل مدیریت ننویسه آدم بخواد این کار رو انجام بده