PDA

View Full Version : شروع کاربا ASP.net و Webpage

hsdnhd
یک شنبه 11 آبان 1393, 14:42 عصر
باسلام
من شروع به یادگیری ASP کردم قبلا درحد پروژه های دانشجویی سی شارپ کارکردم ولی همین اول به مشکلی برخوردم آموزش که کامل بود ودراختیار داشتم از نرم افزار WebMatrix استفاده میکرد متاسفانه درحال حاضر این نرم افزار را دردسترس ندارم وبجای اون میخوام ازویژوال استودیو 2013 استفاده کنم ولی مشکلی که وجود داره هنگام انتخاب نوع پروژه انتخابی به نام Webpage وجود نداره بخاطرهمین Empty web رو انتخاب کردم و یک webForm اضاقه کردم ولی مشکل اینجاست درآموزش ازاین کد استفاده کرده برای نمایش کامل تاریخ:

<body>
<form>
<div>
<h1>Hello Web Pages</h1>
<p>The Time is: @ DateTime.Now</p>
</div>
</form>

من همین کدرا مینویسم و همین متنی که نوشتم را خروجی بهم میده یعنی مینویسه @DateTime .now وقتی علامت @ رو برمیدارم متدهارو میشناسه و پیشنهاد میده قبلش اصلا نمیشناسه ولی بعدش مشکلی که هست کدهارو همینطوری تست کردم تا آخر به اینجا رسیدم که بازهم ارور میده کد زیر که به اینصورت در ویژوال وصفحه خودم نوشتم :

<%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeFile="Default.aspx.cs" Inherits="_Default" %>

<!DOCTYPE html>

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head runat="server">
<title></title>
</head>
<body>
<form id="form1" runat="server">
<div>
<h1>Hello Web Pages</h1>
<p>The Time is: <% DateTime.Now%></p>
</div>
</form>
</body>
</html>

اولش بدون علامت های <%%> نوشتم اصلا قبول نمی کرد ونمیشناخت بعدش که ازاین علامت ها استفاده کردم توابع ومتدهارو میشناسه
این هم صفحه ارور:

http://8pic.ir/images/52w5lcvr42birbha2nw1.jpg

hsdnhd
دوشنبه 12 آبان 1393, 11:11 صبح
من توی بخش اشتباهی سوالم رو پرسیدم؟
این سوال جزو سوالات فوق ساده ASP محسوب میشه تقریبا هرکسی که بخواد ASP بنویسه باید این مرحله را بگذرونه.
ممنون میشم راهنمایی کنید

forodo
دوشنبه 12 آبان 1393, 11:25 صبح
سلام
اینطوری بنویسید ببینید درست می شه:
<%DateTime.Now.ToString();%>
ولی به نظر من بهتره کدهای سی شارپ رو توی محیط کد بیهایند بنویسید.
اینجا هم می تونید یه لیبل بذارید و در CodeBehind توی رویداد لود صفحه بنویسید:
Label1.Text = DateTime.Now.ToString();