PDA

View Full Version : IDE قدرتمند برای developerها

H:Shojaei
دوشنبه 12 آبان 1393, 19:42 عصر
سلام...
دوستان چند وقتیه یه دقدقه کوچیک تو ذهنم اون گوشه هاش هست و این که بهترین IDE چیه؟؟
برای تمام زبانهای تحت وب CSS HTML javasctipt و البته بیشتر از همه PHP?
چند وقت از phpexpert بعد از phpdesigner و الآن هم از aptana studio دارم استفاده میکنم ولی همشون یه مشکلاتی داشتن...
مثلا phpdesigner , phpexpert فارسی رو خوب پشتیبانی نمیکردن...
aptana کنده و خیلی از توابع javascript رو پشتیبانی نمیکنه و خیلی مشکلات دیگه که الآن تو ذهنم نمیاد...

دوستان کمک کنن یه editor خوب انتخاب بشه تو همین پست

Mori Bone
دوشنبه 12 آبان 1393, 19:51 عصر
اولا که سلام. دوما از این جور مباحث بی سر و ته و مضخرف زیاد بحث شده و بدون هیچ نتیجه ای تموم شده.
آخه آدم روی ادیتور یا ide هم تعصب باید داشته باشه. واقعا که. :عصبانی:

R_Rajaee_Rad
دوشنبه 12 آبان 1393, 20:09 عصر
شخصا ادیتور های سبک که با افزونه هایی مثل Emmet غنی شده شده باشند رو بیشتر میپسندم تا ide های سنگین و حجیم

hamedarian2009
دوشنبه 12 آبان 1393, 20:34 عصر
بهترین که نمیشه گفت کدوم بهتره چون این چیزا سلیقه ای هست اما در کل PhpStorm و NetBeans و Zend Studio را گزینه های بهتری دیدم مخصوصا برای کار با فریمورکا مناسبن تو این سه تا فقط Zend Studio با فارسی مشکل نداره

دوشنبه 12 آبان 1393, 20:57 عصر
اولا که سلام. دوما از این جور مباحث بی سر و ته و مضخرف زیاد بحث شده و بدون هیچ نتیجه ای تموم شده.
آخه آدم روی ادیتور یا ide هم تعصب باید داشته باشه. واقعا که. :عصبانی:
شما به بزرگواری خودتون ببخشید!
بحث تعصب نیست بحث راحتی کاره وقتی میبینم واسه این که یه تابع javascript رو که فقط کلمه اولشو یادمه تو ادیتوری که کار میکنم میزنم و باقیشو اون ادیتوره نمیاره دیوانه که نیستم یه ساعت واسه هر بار وقت تلف کنم تحقیق میکنم ادیتورو عوض میکنم حالا این وسط از مطرح کردن این بحث الکیو بی سرو ته یه نفر هم ناراحت میشه قائدتا اشکالی نداره!

شخصا ادیتور های سبک که با افزونه هایی مثل Emmet غنی شده شده باشند رو بیشتر میپسندم تا ide های سنگین و حجیم
این مد نظر من هم هست چون تو زمان صرفه جویی میشه ولی سنگینی و حجیمی ادیتور هم مشکلی ایجاد نمیکنه واسم هردو باشه (هم emmet هم کتابخانه کامل تمام توابع تمام زبانها بهتره)

بهترین که نمیشه گفت کدوم بهتره چون این چیزا سلیقه ای هست اما در کل PhpStorm و NetBeans و Zend Studio را گزینه های بهتری دیدم مخصوصا برای کار با فریمورکا مناسبن تو این سه تا فقط Zend Studio با فارسی مشکل نداره
اتفاقا سرچ هایی که زدم phpstorm رو تعریف میکردن ولی تعریفاشون کم بود حتی کمتر از همین aptana که دارم استفاده میکنم ولی باید امتحانش کنم...

hamedarian2009
دوشنبه 12 آبان 1393, 21:10 عصر
اتفاقا سرچ هایی که زدم phpstorm رو تعریف میکردن ولی تعریفاشون کم بود حتی کمتر از همین aptana که دارم استفاده میکنم ولی باید امتحانش کنم...
من خودم از PhpStorm استفاده میکنم و فکر میکنم کاملترین کتابخانه دستورات رو نسب به دیگر IDE ها داخل خودش داره و هرچیو بخاهین با یه ctrl+space میاره
برای انجام پروژه حتما از IDE استفاده کنید اما یه موقع هست میخاهین یه تست یا کار کوچیک انجام بدین اونوقت بهترین ادیتور سبک وزن هم Sublime Text هست که در کنارش حتما داشته باشن

meysam1366
دوشنبه 12 آبان 1393, 23:30 عصر
شما به بزرگواری خودتون ببخشید!
بحث تعصب نیست بحث راحتی کاره وقتی میبینم واسه این که یه تابع javascript رو که فقط کلمه اولشو یادمه تو ادیتوری که کار میکنم میزنم و باقیشو اون ادیتوره نمیاره دیوانه که نیستم یه ساعت واسه هر بار وقت تلف کنم تحقیق میکنم ادیتورو عوض میکنم حالا این وسط از مطرح کردن این بحث الکیو بی سرو ته یه نفر هم ناراحت میشه قائدتا اشکالی نداره!

این مد نظر من هم هست چون تو زمان صرفه جویی میشه ولی سنگینی و حجیمی ادیتور هم مشکلی ایجاد نمیکنه واسم هردو باشه (هم emmet هم کتابخانه کامل تمام توابع تمام زبانها بهتره)

سلام دوست عزیز

اگر فقط مشکلتون کتابخانه جاوا اسکری\ت و دستوراتش هست اون قابل حله اگر خواستید راهنماییتون می کنم

n0o0b_sina
سه شنبه 13 آبان 1393, 00:02 صبح
سلام
شما چطوری از
phpstorm استفاده میکنید؟ یعنی با زبان فارسی مشکلی نداره؟
من بعد از نصب هر کاری کردم فارسی رو درست تایپ نکرد! ممنون میشم راهنمایی کنید.

سه شنبه 13 آبان 1393, 00:28 صبح
سلام دوست عزیز

اگر فقط مشکلتون کتابخانه جاوا اسکری\ت و دستوراتش هست اون قابل حله اگر خواستید راهنماییتون می کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید...

meysam1366
سه شنبه 13 آبان 1393, 00:44 صبح
ممنون میشم راهنمایی کنید...ببینید دوست عزیز شما روی \روژه تون توی آ\دانا کلیک راست کنید و گزینه اد لایبراری کلیک می کنید اونجا میتونید کتابخانه جی کوپری رو اضافه کنید و راحت استفاده کنیداگر مشکلی بود در خدمتم

arta.nasiri
سه شنبه 13 آبان 1393, 10:24 صبح
سلام

PHPStorm روقبلا تو شرکتی که کار میکردم استفاده کردم ، همه توابع php رو تا نسخه 5.6 میشناسه همچنین html/css/javascript رو هم خوب ساپورت میکنه + میتونید به git و svn هم وصل بشید، از فریم ورکها هم پشتیبانی میکنه. در کل به نظرم IDE خوبی هست و اون موقع که باهاش کار میکردم خیلی راحت بودم.

الانم که با netBeans کار میکنم و همه امکاناتی که بالا گفتم اینم ساپورت میکنه (البته اینا همه امکاناتی نیست که در موردشون گفتم ولی چیزایی بودن که واسه یه برنامه نویس وب ضروریه).

دلیل اینکه از phpstorm اومدم سراغ netBeans فقط بخاطر پولی بودنش بود

Mohammadsgh
سه شنبه 13 آبان 1393, 13:26 عصر
سلام
شما چطوری از
phpstorm استفاده میکنید؟ یعنی با زبان فارسی مشکلی نداره؟
من بعد از نصب هر کاری کردم فارسی رو درست تایپ نکرد! ممنون میشم راهنمایی کنید.

گفته شما درسته ولی اونقدر قوی هست که ارزش داشته باشه که با زبان پارسیش ور بریم:چشمک:

Mohammadsgh
سه شنبه 13 آبان 1393, 13:29 عصر
phpstorm گزینه خیلی خوبیه یکی از ویژگیهاش اینه که قدرت netbeans و پوسته sublime رو ترکیب کرده که خیلی عالی شده.واسه من پوسته یه برنامه خیلی مهمه که تیره باشه تا چشمو ازیت نکنه.برای سیستم هایی که قوی هستن من netbeans,notepadd++,sublime,phpstorm پیشنهاد میدم

Unique
سه شنبه 13 آبان 1393, 15:02 عصر
از یک IDE خوپ دیگه صحبیت به میون نیومد و برای من عجیبه ! یعنی فقط من ازش استفاده میکنم ؟ چرا من فکر میکنم Netbeans و aptana کند هستند و اذیت میکنند ولی بقیه استفاده میکنند ؟
چرا حرفی از Eclipse For PHP با همون PDT نیست !؟ تا حالا امتجانش کردین ؟ من با فارسی باهاش هیچ مشکلی ندارم و تمام این امکاناتی که شما میگین را هم داره ! سرعتشم خوبه.
اینم لینکش. (http://www.eclipse.org/downloads/packages/eclipse-php-developers/heliosr)

البته من روی Ubuntu ازش استفاده میکنم ! اما چون Java هست نباید مشکلی روی ویندوز هم داشته باشه.

کامروا
سه شنبه 13 آبان 1393, 15:43 عصر
از یک IDE خوپ دیگه صحبیت به میون نیومد و برای من عجیبه ! یعنی فقط من ازش استفاده میکنم ؟ چرا من فکر میکنم Netbeans و aptana کند هستند و اذیت میکنند ولی بقیه استفاده میکنند ؟
چرا حرفی از Eclipse For PHP با همون PDT نیست !؟ تا حالا امتجانش کردین ؟ من با فارسی باهاش هیچ مشکلی ندارم و تمام این امکاناتی که شما میگین را هم داره ! سرعتشم خوبه.
اینم لینکش. (http://www.eclipse.org/downloads/packages/eclipse-php-developers/heliosr)

البته من روی Ubuntu ازش استفاده میکنم ! اما چون Java هست نباید مشکلی روی ویندوز هم داشته باشه.

منم کاملا با شما موافقم. خودم روی لینوکس از Eclipse Luna + PDT استفاده میکنم.

کلا Netbeans روی لینوکس خیلی کنده!! نمیدونم چرا اینطوریه!! بچه های ویندوزی خیلی ازش تعریف میکنند چون روی ویندوز خیلی سریعه.

راستی PDT رو هم سعی کنید از آدرس مخزن زیر نصب کنید چون خیلی چیزهای دیگه ای هم داخلش هست که IDE تون رو قوی تر میکنه : (مثلا New PHP Class, New PHP Interface و...)
http://p2-dev.pdt-extensions.org/

rezaonline.net
سه شنبه 13 آبان 1393, 16:46 عصر
netbeans 7.2.1 روی ویندوز 7 که تست میکنم کنده .

MMSHFE
سه شنبه 13 آبان 1393, 17:55 عصر
من از NetBeans 8.0.1 استفاده میکنم و همچنین Zend Studio 10.0.1 که اولی رایگانه و دومی رو لایسنسش رو خیلی وقت پیش گرفتم و هنوز هم نسخه جدید نصب نکردم چون کارم رو راه میندازه. اگه با کرک مشکلی ندارین (ازنظر اخلاقی و شخصی) میتونید با PhpStorm هم کار کنید. البته بد نیست گفته بشه که Zend Studio هم بیسش eClipse هست و توی لینوکس بهتره از eClipse Luna به همراه PDT استفاده کنید. NetBeans واقعاً روی لینوکس کند نیست و همه چیز بستگی به تنظیمات و قدرت سخت افزاری سیستم داره (من با CPU هشت هسته ای و رم 8 گیگابایت و... کار میکنم و مشکلی ندارم) ولی مشکل بزرگترش نسبت به سرعتش توی لینوکس، رندر بد فونتهاست که چشم رو یکم اذیت میکنه. eClipse واقعاً رندر قشنگی داره برای فونتها (بخصوص با فونت پیشفرض مک که اگه اشتباه نکنم Monaco هست) یا فونت Courier New (اگه میخواین فارسی رو هم قشنگ نشون بده).

سه شنبه 13 آبان 1393, 21:01 عصر
چرا حرفی از Eclipse For PHP با همون PDT نیست !؟

تو سرچ هایی که زدم این هم خیلی پیشنهاد شده بود ولی گزینه های بعد از phpstorm و aptana studio بود تقریبا سوم ولی به امتحانش میارزه میشه یکم از قابلیتهاش بگید مثلا از کدهای css توابع جاوا اسکریپت ,... پشتیبانی کامل میکنه؟؟

NetBeans واقعاً روی لینوکس کند نیست و همه چیز بستگی به تنظیمات و قدرت سخت افزاری سیستم داره (من با CPU هشت هسته ای و رم 8 گیگابایت و... کار میکنم و مشکلی ندارم) ولی مشکل بزرگترش نسبت به سرعتش توی لینوکس، رندر بد فونتهاست که چشم رو یکم اذیت میکنه. eClipse واقعاً رندر قشنگی داره برای فونتها (بخصوص با فونت پیشفرض مک که اگه اشتباه نکنم Monaco هست) یا فونت Courier New (اگه میخواین فارسی رو هم قشنگ نشون بده).
منم اتفاقا مشکل سخت افزاری ندارم واسه همین میخوام از سخت افزارم استفاده کنم و بهترین رو داشته باشم...
فونت هم خیلی تاثیر داره نسبت به IDE حتی به نظر من تو چشم تره و باید بیشتر حساسیت روش داشت...
(اتفاقا این فونت courier new رو همین 3-4 ساعت پیش کشفش کردم محشره البته consola هم به پای این میرسه تو انتخاب یکیشون مونده بودم امروز که فعلا consola برنده شده :D)

Intellij هم IDE خوبیه، یه کاری مثل eclipse میمونه، یه IDE همه کاره

و اپن سورس و رایگانه ( ویرایش community )
مشه لطف کنید امکاناتشو یکم بگید...

hamedarian2009
سه شنبه 13 آبان 1393, 21:12 عصر
eclipse و Zend Studio هم که در اصل بر اساس eclipse ساخته شده فونت های بهتری دارن من حداقل همه این IDE هارو تست کردم و یک ماهی با هرکدوم کار کردم
فکر میکنم به جای پرسش از دیگران که هرکس سلیقه خودشو میگه بهتره همشون رو یک بار نصب کنید و ببینید کدوم بیشتر نظرتونو جلب میکنه

سه شنبه 13 آبان 1393, 22:00 عصر
فکر میکنم به جای پرسش از دیگران که هرکس سلیقه خودشو میگه بهتره همشون رو یک بار نصب کنید و ببینید کدوم بیشتر نظرتونو جلب میکنه
ملاک اصلی از این تاپیک امکانات بیشتره نه سلیقه ای انتخاب کردن...
مثلا همونطور که گفتم تو aptana چون توابع javascript پشتیبانی نمیشن باید برم یه تابع که اولش یادمه تو نت سرچش کنم و املای صحیح و آرگومانتاشو بفهمم چطور ارسال میشه بعد استفاده کنم هر 2 ساعت یه بار هم تو عمل اینطوری بشه تو 10 ساعت 2 ساعت وقتم پرت میشه...
در صورتی که اگه پشتیبانی بشه دیگه وقت تلف نمیشه و popup میاره و تموم...
سلیقه ای باشه که واسه هر IDE هر مدل تم یا فونتی بخوایم هست...

hamedarian2009
سه شنبه 13 آبان 1393, 23:47 عصر
ملاک اصلی از این تاپیک امکانات بیشتره نه سلیقه ای انتخاب کردن...
مثلا همونطور که گفتم تو aptana چون توابع javascript پشتیبانی نمیشن باید برم یه تابع که اولش یادمه تو نت سرچش کنم و املای صحیح و آرگومانتاشو بفهمم چطور ارسال میشه بعد استفاده کنم هر 2 ساعت یه بار هم تو عمل اینطوری بشه تو 10 ساعت 2 ساعت وقتم پرت میشه...
در صورتی که اگه پشتیبانی بشه دیگه وقت تلف نمیشه و popup میاره و تموم...
سلیقه ای باشه که واسه هر IDE هر مدل تم یا فونتی بخوایم هست...

منظورم اینه که تمام این چند تا ide که اینجا معرفی شده تقریبا از لحاظ امکانات یکی هستن (PhpStorm - NetBeans - Zend Studio - Eeclipse) و فقط میمونه سلیقه شخصی خودت که کدوم بیشتر نظرتو جلب کنه

modarresi
پنج شنبه 22 آبان 1393, 17:54 عصر
سلام
با تشکر باید بگم من از این تاپیک خیلی استفاده کردم.
راستش چون من جاوا کار هستم و با Netbeans کار کردم می خوام برم سراغ اون.
ولی یه سوال داشتم توی IDE های موجود IDE مثل Visual Studio هست؟
یعنی اینکه من یه فرم بزارم و بعد یه Button یا Textedit یا . . . توش بزارم و دیگه نخوام برا ایجاد یه Button کد بنویسم. فقط اونو بگیرم و تو فرمم بندازم. ولی به جای ASP از PHP پشتیبانی کنه و رایگان هم باشه (این خیلی برام مهمه).
لطفا اگه کسی چیزی میشناسه راهنمایی کنه.
یه سوال دیگه اینکه فرق این IDE ها با Dreamweaver یا Microsoft Extension چیه؟

پنج شنبه 22 آبان 1393, 19:08 عصر
دوستان من قصد داشتم PHPStorm و Eclips رو امتحان کنم phpstorm رو که نصب کردم و 30 روزه (نخریدم) در حال استفاده هستم الآن و خوب همم بوده تا الآن ولی مشکلش اینه که پولیه...
میخواستم eclips رو نصب کنم به یه مشکل خوردم که میگه فایل jvm.dll رو نمیتونه لود کنه یه همچین چیزی خواستم ببینم کس دیگه به این مشکل خورده تا حالا میشه حلش کرد؟؟
خطا:
failed to load JNI shared library
"c:/programfile x86/java/jre7/bin/client/jwm.dll"

arta.nasiri
پنج شنبه 22 آبان 1393, 19:34 عصر
دوستان من قصد داشتم PHPStorm و Eclips رو امتحان کنم phpstorm رو که نصب کردم و 30 روزه (نخریدم) در حال استفاده هستم الآن و خوب همم بوده تا الآن ولی مشکلش اینه که پولیه...
میخواستم eclips رو نصب کنم به یه مشکل خوردم که میگه فایل jvm.dll رو نمیتونه لود کنه یه همچین چیزی خواستم ببینم کس دیگه به این مشکل خورده تا حالا میشه حلش کرد؟؟
خطا:
failed to load JNI shared library
"c:/programfile x86/java/jre7/bin/client/jwm.dll"

جاوا رو سیستمتون نصب هست؟

پنج شنبه 22 آبان 1393, 19:40 عصر
جاوا رو سیستمتون نصب هست؟
آره
این فایلی هم که گفته وجود داره

majid1605
جمعه 23 آبان 1393, 12:53 عصر
من از NetBeans 8.0.1 استفاده میکنم و همچنین Zend Studio 10.0.1 که اولی رایگانه و دومی رو لایسنسش رو خیلی وقت پیش گرفتم و هنوز هم نسخه جدید نصب نکردم چون کارم رو راه میندازه. اگه با کرک مشکلی ندارین (ازنظر اخلاقی و شخصی) میتونید با PhpStorm هم کار کنید. البته بد نیست گفته بشه که Zend Studio هم بیسش eClipse هست و توی لینوکس بهتره از eClipse Luna به همراه PDT استفاده کنید. NetBeans واقعاً روی لینوکس کند نیست و همه چیز بستگی به تنظیمات و قدرت سخت افزاری سیستم داره (من با CPU هشت هسته ای و رم 8 گیگابایت و... کار میکنم و مشکلی ندارم) ولی مشکل بزرگترش نسبت به سرعتش توی لینوکس، رندر بد فونتهاست که چشم رو یکم اذیت میکنه. eClipse واقعاً رندر قشنگی داره برای فونتها (بخصوص با فونت پیشفرض مک که اگه اشتباه نکنم Monaco هست) یا فونت Courier New (اگه میخواین فارسی رو هم قشنگ نشون بده).
در مورد رندر فونت،برنامه های نوشته شده با جاوا همه تقریبا تووی لینوکس مشکل دارند ولی می تونید با نصب بسته Infinality (http://www.infinality.net/blog)این مشکل رو حل کنید به شخصه از وقتی این بسته رو نصب کردم خیلی از مشکلات رندر فونت برای من رفع شده الیته این بسته تنظیمات گسترده ای داره و روی کل سیستم تاثیر میزاره توصیه می کنم حتما تست کنید

hamedarian2009
جمعه 23 آبان 1393, 16:44 عصر
سلام
با تشکر باید بگم من از این تاپیک خیلی استفاده کردم.
راستش چون من جاوا کار هستم و با Netbeans کار کردم می خوام برم سراغ اون.
ولی یه سوال داشتم توی IDE های موجود IDE مثل Visual Studio هست؟
یعنی اینکه من یه فرم بزارم و بعد یه Button یا Textedit یا . . . توش بزارم و دیگه نخوام برا ایجاد یه Button کد بنویسم. فقط اونو بگیرم و تو فرمم بندازم. ولی به جای ASP از PHP پشتیبانی کنه و رایگان هم باشه (این خیلی برام مهمه).
لطفا اگه کسی چیزی میشناسه راهنمایی کنه.
یه سوال دیگه اینکه فرق این IDE ها با Dreamweaver یا Microsoft Extension چیه؟

خیر IDE مانند Visual studio نداریم اون کنترل هایی که میگین در اصل مال ASP.NET است که ویژوال استودیو داخلش به صورت گرافیکی داره و میتونید بدون برنامه نویسی بیارین

dreamweaver هم یک IDE هست در کل IDE ها فرقشون با ادیتورها اینه که قوی تر هستند و دارای قابلیت هایی همچون code completion و debug و ... هستند اما دارای حجم بیشتر و منابع زیادی رو از سیستم میگیرند اما ادیتورها سبک وزن هستند اما امکانات بالا رو ندارن مثل ++notepad

alinwp
جمعه 23 آبان 1393, 17:09 عصر
سلام
بنده به شخصه از phpsorm استفاده میکنم کتابخونه کاملی داره کلا محصولات jetbrains عالیه و دارای کامل ترین کتاب خونه هاست از اکثر زبان ها هم پشتیبانه میکنه این شرکت قالب کاری و تمشم خیلی باحاله منظورم ظاهر نرم افزار هست که خیلی جو سازه !!!
برای کارهای بزرگ هم بدرد میخوره و مخصوصا برای اینکه آدم بخواد سورس یه چیزیو کشف کنه! مثلا بفهمه تو وردپرس فلان تابع تو کدوم فایله خیلی بدرد میخوره
پیشنهاد خوبیه:لبخندساده: