PDA

View Full Version : نحوه کپی کردن فرم

mostafa_tak2000
دوشنبه 12 آبان 1393, 20:00 عصر
باسلام به همه دوستان و تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع)
دوستان مشکل من این هست که در پروژه ام یک فرم نمونه ساختم با تمام اشیا و کدهایی که لازم بوده و بانام formbase ذخیره کردم . حالا چطوری میتونم این فرم را با نام های دیگه به پروژه اضافه کنم . منظورم اینه که دیگه نمیخوام همه کارهایی که تو این فرم کردم تو فرم های دیگه انجام بدم . خداکنه تونسته باشم منظورمو برسونم.
باسپاس

hosein320
چهارشنبه 14 آبان 1393, 14:08 عصر
سلام
شما میتونی یک نمونه از فرمتون رو اضافه کنید
Dim NewForm as new formbase
newform.show

mostafa_tak2000
دوشنبه 19 آبان 1393, 15:54 عصر
ممنون دوست عزیز ولی فکر کنم منظورمو متوجه نشدید .
تعداد زیادی از فرمهای من از نظر اندازه و منو و اشیاء داخل فرم باهم یکسان هستند من نمیخوام که هر فرم را از اول دوباره اندازه و منو و اشیاء را بسازم میخوام یک فرم درست کنم و اندازه ومنو و اشیاء داخل فرم را در آن قرار بدم و تعدادی کد هم که در همه یکسان هست بنویسم . حال میخوام هرکجا که فرم خواستم از این فرم اونجا کپی کنم و شروع به اضافه کردن فرم و یا اشیاء به آن کنم و این فرم جدید باید بااسم جدید ساخته یا کپی شود . نمیدونم باز تونستم کامل بگم یا نه

محمد آشتیانی
دوشنبه 19 آبان 1393, 21:08 عصر
سلام
بله امکانش هست ، شما اول پروژتون رو باز کنید ، از منوی File گزینه Export Template رو انتخاب کنید

توی فرمی که باز میشه گزینه Item Template رو انتخاب کنید و Next روکیک کنید ، تو صفحه بعد فرمی که میخوای ازش Template بسازی رو انتخاب کن و Next رو کلیک کن ، تو صفحه بعد Namespace های مورد نیاز رو انتخاب کن تا بصورت خودکار به Template اضافه بشن ، با کلیک دکمه Next ، صفحه نهایی رو خواهی دید که میتونی برای Template که ساختی اسم و آیکون و توضیحات بنویسی و تمام.

این فرم توی Template های دات نت اضافه میشه و میتونی تو پروژه های متفاوت اضافه کنی و ازش استفاده کنی.

موفق باشید.

mostafa_tak2000
سه شنبه 20 آبان 1393, 17:54 عصر
ممنون دوست عزیز . کمک خوبی کردید بهم