PDA

View Full Version : مشکل با eclipse- نشناختن عناصرو ویو های فایل xml

mehrdad85
دوشنبه 12 آبان 1393, 23:26 عصر
سلام
دوستان من هر ویویی که داخل فایل xml مربوط به یک activity استفاده میکنم از طریق متد findById نمیتونم بهش دسترسی داشته باشم
یعنی اصلا اونارو حتی پیشنهاد هم نمیده با ctrl+space و حتی خودم هم که دستی تایپ میکنم ارور میده که پیداشون نمیکنه
داخل فایل R نگاه کردم این ایدی وجود داره اما خوب چرا وقتی که داخل فایل xml تعریف شده و استفاده شده و فایل هم ذخیره شده به فایل R اضافه شده اما خوب قابل دسترسی نیست؟

بعد از این پروژه را رفرش کردم و حتی eclipse را یه بار بستم و مجدد باز کردم اما خوب مشکل حل نشد
دوستان شده شما هم همچین مشکلی پیدا کنین؟ ممکنه که باگی باشه یا گاهی وقتا قاطی بکنه؟ اخه من یه مدتی هستش که دارم ازش استفاده میکنم و همچین مشکلی نداشتم نمیدونم چرا امشب اینطوری شد یهو

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سپاس

mehrdad85
سه شنبه 13 آبان 1393, 21:13 عصر
سلام
دوستان من چند تا عکس از پروژه ای که باهاش مشکل دارم ضمیمه میکنم تا بهتر متوجه مشکلم بشین
منتظر راهنمایی ها و کمک های شما عزیزان هستم

125300125301125302

سپاس

tux-world
سه شنبه 13 آبان 1393, 22:19 عصر
خوب شما مطمئن هستید که لای آوت ها داخل پوشه layout هستش دیگه درسته؟ یه بار فایل R رو پاک کنید خودش درست کنه و تو ایکلیپس clean project رو هم بزنید

mehrdad85
سه شنبه 13 آبان 1393, 22:39 عصر
خوب شما مطمئن هستید که لای آوت ها داخل پوشه layout هستش دیگه درسته؟ یه بار فایل R رو پاک کنید خودش درست کنه و تو ایکلیپس clean project رو هم بزنید
سلام
قبل از هر چیز ممنونم بابت وقت و انرژی ای که برای پاسخ و راهنمایی میگذارید

بله layout ها داخل فولدر layout هستن فایل R را هم پاک کردم و خودش مجدد درست کرد و clean project را هم زدم اماخوب تغییری نکرد و همچنان مشکل داشت

کلا پروژه را حذف کردم و مجدد import کردم مشکل بر طرف شد

سپاس

tux-world
سه شنبه 13 آبان 1393, 23:15 عصر
از کودوم نسخه ایکلیپس استفاده میکنید این جدید مدیدا خیلی باگ دارن

o0o0okay
چهارشنبه 14 آبان 1393, 13:27 عصر
سلام
من به چنین مشکلی زیاد برخورد کردم.
اگه به صفحه اصلی xml مثلا لینیر لایوت اولیه مشخصه خاص بدی حل میشه. ایدی
مشکل وقتی پیش میاد که فایلهای xml زیاد میشن.
نگاه کن ببین مشکلت حل میشه.