PDA

View Full Version : برنامه نویسی شبیه مالتی مدیا و ... با WPF ؟

فرزند كعبه
سه شنبه 13 آبان 1393, 00:30 صبح
سلام به همه دوستان

راجع به دبل پی اف سوال داشتم؟ میخواستم ببینم میتونم باهاش برنامه های شبیه مالتی مدیا و امثالهم رو بنویسم؟ برنامه هایی که گرافیک خیلی بالایی داشته باشند

قدرت دب پی اف چطور هست و امکانات برنامه نویسی؟ من حس خیلی خوبی بهش دارم و دوست دارم یاد بگیرم کاملا

از کجا باید شروع کنم و چه کارهایی باید انجام بدم؟

خوشحال میشم راهنماییم کنید

با تشکر

birtemp
سه شنبه 13 آبان 1393, 01:33 صبح
سلام به همه دوستان

راجع به دبل پی اف سوال داشتم؟ میخواستم ببینم میتونم باهاش برنامه های شبیه مالتی مدیا و امثالهم رو بنویسم؟ برنامه هایی که گرافیک خیلی بالایی داشته باشند

قدرت دب پی اف چطور هست و امکانات برنامه نویسی؟ من حس خیلی خوبی بهش دارم و دوست دارم یاد بگیرم کاملا

از کجا باید شروع کنم و چه کارهایی باید انجام بدم؟

خوشحال میشم راهنماییم کنید

با تشکر

همین و بس که مثل WPF انعطاف پذیرتر نمیتونی پیدا کنی! واسه اکثر پروژه ها مناسبه مخصوصاً مالتی مدیا! ترکیبش با سی شارپ یه چیز قدرتمندتر میسازه (که البته با تسلط بیشتر تو سی شارپ این امر محقق میشه)

فرزند كعبه
سه شنبه 13 آبان 1393, 09:16 صبح
ممنون داداش

برای شروع از کجا میتونم کارمو شروع کنم؟ قبلا تا حدودی سی شارپ کار کردم

میتونم عملی کارم رو شروع کنم و هر نیاز و سوالی داشتم از دوستان کمک بگیرم؟

aghayex
سه شنبه 13 آبان 1393, 21:56 عصر
اگه می خوای اصولی یادبگیری برو رفرنس های خارجی رو بخون اما اگه عجله ای هست یه پروژه رو از صفر تا صد در نظر بگیر و شروع به ساختنش کن

فرزند كعبه
سه شنبه 13 آبان 1393, 22:35 عصر
متاسفانه زبانم خوب نیست داداش
میخوام یه پروژه شروع کنم و سوالاتم رو تو قالب یه تاپیک بپرسم امیدوارم دوستان شرکت کنن تا هم من یاد بگیرم و هم دوستان طالب دیگر بعدها بتونن از مباحث استفاده کنن

alireza264
جمعه 16 آبان 1393, 02:23 صبح
متاسفانه زبانم خوب نیست داداش
میخوام یه پروژه شروع کنم و سوالاتم رو تو قالب یه تاپیک بپرسم امیدوارم دوستان شرکت کنن تا هم من یاد بگیرم و هم دوستان طالب دیگر بعدها بتونن از مباحث استفاده کنن

سلام wpf با نگاه Directx ساخته شده بنابراین می تونی سطح بلاترین برنامه رو توش بنویسی و خوب منابع فارسیش خیلی کمه ضمن اینکه اگه انگلیسی بلد نباشی بهتره بی خیال برنامه نویسی بشی اما برای شروع یه سر به سایت codeproject.com بزن

فرزند كعبه
یک شنبه 18 آبان 1393, 15:26 عصر
ممنونم عزیز

انگلیسی نه اینکه بلد نباشم اما در حد خوب هم بلد نیستم
فعلا در حد اینکه کارم راه بیفته چند سالیه بلدم و سابقه برنامه نویسی هم دارم کمی و از طرفی از دیکشنری ها هم کمک میگیرم مجبورا

ولی قدرت عملی کارکردنم بالاست و زود میتونم کارمو راه بندازم و فقط میخوام ببینم که میارزه مثلا با دبلیو پی اف برنامه نویسی کرد؟ بیشتر برنامه های مالتی مدیا یا اینکه پیچیده و سخت هست و حوصله زیاد میخواد و کلا مثلا اگر با برنامه های مالتی مدیا ساز خودمون مثل MMB , AMS و adobe director کار کنم بهتره ؟ مثلا اگر خیلی دردسر نداشته باشه و خیلی زمان طولانی نیاز نداشته باشه تا بشه یه برنامه مالتی مدیا البته با امکانات بالاتر از لحاظ برنامه نویسی و گرافیک رو باهاش نوشت چرا نباید از برنامه هایی مثل مالتی مدیا بیلدر و مدیا بیلدر و دایرکتور دل کند؟
دنبال این هدف هستم بیشتر و صد البته اینکه چون گرافیک دوستم همینجوری احساس خیلی خوبی نسبت به WPF دارم و خیلی دوست دارم تا بتونم باهاش کار کنم و پروژه بزنم

Mori Bone
یک شنبه 18 آبان 1393, 19:14 عصر
من هم خودم wpf کار می کنم. قول می دم که از کار با اون و نوشتن برنامه ای قدرتمند باهاش پشیمون نمی شید. البته شک نکنید که cpp قدرتش توی برنامه ریزی یا مدیریت برنامه های قدرتمند به شدت زیاده

فرزند كعبه
یک شنبه 18 آبان 1393, 21:33 عصر
من هم خودم wpf کار می کنم. قول می دم که از کار با اون و نوشتن برنامه ای قدرتمند باهاش پشیمون نمی شید. البته شک نکنید که cpp قدرتش توی برنامه ریزی یا مدیریت برنامه های قدرتمند به شدت زیاده

ممنونم عزیز

نظر شما راجع به این سوال چیه؟
بعضی وقتا یه برنامه رو که نوشتنش مثلا با ++C یک ماه وقت میبره میشه مثلا با #C توی 10 روز نوشت و از این گذشته سی پلاس پیچیده گی های خاصی داره که حوصله میخواد ولی مثلا میتونه فلان امکان برنامه نویسی رو به شما بده که توی سی شارپ قادر به انجام اون نیستید

اونوقت میارزه که اون پیچیده گی هارو بخاطر اون امکانات بپذیری و زمان هم برات طولانی تر بشه؟

و اینکه اگر به دبل پی اف مسلط بشیم (نه در حد استادی فقط در حدی که لازمم هست مسلط بشم) سرعت کار باهاش و نوشتن برنامه چقدر خواهد بود؟ با توجه به اینکه پیچیده تر از امثال نرم افزارای مالتی مدیا نویس هست میشه با زمانی مشابه با اونا پروژه رو تحویل شرکت داد؟