PDA

View Full Version : سوال: تغیرات در فیلد های identity

sinayas
چهارشنبه 14 آبان 1393, 00:28 صبح
سلام به همه دوستان
من قصد ایجاد یک وب سایت رو دارم . در مورد قسمت های مختلف از شما کمک میگیرم .

در حال حاظر میخوام از
identity استفاده بکنم و قصد دارم فیلد ID رو به شماره موبایل کاربرا تغییر بدم و بتونم از طریق ایم شماره کار تصدیق رو انجام بدم .
تا اونجا که من فهمیدم فیلد ID به صورت string هست و با یم GUID پر میشه . من میخوام این فیلد توسط کاربر وارد بشه و به داده عددی تبدیل بشه .

ممنون میشم راهنمایی کنید که این فیلد رو چجوری تغییر بدم . همچنین در مورد تغییر فیلد های دیگه هم که در identity هست ممنون میشم راهنمایی کنید .

با تشکر از همه شما

sinayas
چهارشنبه 14 آبان 1393, 14:47 عصر
از همه دوستان ممنون میشم که اگه تجربه ای در این زمینه دارن در اختیار من و بقیه قرار بدن .

RIG000
چهارشنبه 14 آبان 1393, 14:58 عصر
اگه میخای تکراری نباشه میتونی ID رو PK بگیری و یا GUID ....
و ستون MOBILE رو با INDEXER یونیک کنی. ....
البته منتظر جواب دوستان هم بمون. من نظرم اینه. چون خودم از این داستان IDENTITY اطلاعاتی ندارم. ممکن است روش های دیگه ای هم باشه...
در ضمن من ندیدم که تا حالا ID رو به این شکل موبایل یا هر چیز دیگه ای بگیرن...

sunn789
چهارشنبه 14 آبان 1393, 15:13 عصر
سلام
چرا به دنبال استفاده از این راه هستید و اصلاً قابل قبول نیست که شما برای ID بخواهید که خود کاربر وارد کنه ، میتونیم کلی دلیل پیدا کنید ، اصلاً واضح اینکه ID توی MVC از Int به String تبدیل کرده اند ، در identity 2 به راحتی میتوانید فیلد phone number رو اضافه کنید و سرویس sms رو توی sms سرویس ست کنید تا با استفاده از sms کد تاییددریافت کنید ، و بتوانید نرم افزار یک دست و قابل اعتمادی داشته باشید

sinayas
چهارشنبه 14 آبان 1393, 16:13 عصر
ممنون از جواب های شما .
البته تبدیل شدن به int خیلی هم اهمیتی نداره و میشه از همون string استفاده کرد .
این کار فقط برای تایید هویت به وسیله sms نیست . قصد من اینه که شماره موبایل رو به عنوان ID قراربدم تا بعدا از این شماره استفاده بکنم .

sinayas
چهارشنبه 14 آبان 1393, 16:17 عصر
یک سول :
میتونم فیلد شماره موبایل رو اضافه بکنم و از اون به عنوان کلید اصلی استفاده بکنم ؟

mehdin69
چهارشنبه 14 آبان 1393, 16:51 عصر
یک سول :
میتونم فیلد شماره موبایل رو اضافه بکنم و از اون به عنوان کلید اصلی استفاده بکنم ؟

نظر من اینه که این کار رو نکنی
شدنی میشه

meysam99
چهارشنبه 14 آبان 1393, 20:16 عصر
می تونی این کار رو انجام بدهی . ولی انجام نده. یا فیلد شماره موبایل رو اضافه کن یا اینکه از شماره موبایل به عنوان نام کاربری استفاده کن و بعدا راحت میتونی اون رو بدست بیاری

sinayas
چهارشنبه 14 آبان 1393, 20:52 عصر
ممنون از همه

منم دقیقا میخوام همین کار رو بکنم و از شماره موبایل به عنوان نام کاربری استفاده بکنم . ولی میخواستم ID بشه شماره موبایل .
ولی اینجوری که معلومه دوستان میگن این کار رو انجام ندم .

ممنون میشم که اگه راهنمایی های دیگپه ای هم هست اونها رو به من بگید .

sinayas
شنبه 17 آبان 1393, 01:15 صبح
به این نتیجه رسیدم که با آی دی کاری نداشته باشم و از فیلد username استفاده بکنم .

من خیلی حرفه ای نیستم و دارم اولین سایت رو طراحی میکنم . ممنون میشم تو این راه به من کمک کنید .
حالا به مشکل جدیدی بر خوردم .

فیلد username رو برای ثبت نام و لاگین کردم ولی مشکل اینجاست که فیلد ایمیل رو نمیتونم بردارم و وقتی که صفحه به سمت سرور چست میشه با پیغام زیر روبرو میشم

Email cannot be null or empty.

من ایمیل رو از AccountViewModels.cs حذف کردم و ویو هم ویرایش کردم ولی باز هم این پیغام رو میبینم .

ممنون میشم اگر به من کمک کنید و بگید ایمیل رو کجاها باید حذف کنم تا این پیغام رو نبینم .

من از Identyti 2.0 دارم استفاده میکنم

sinayas
شنبه 17 آبان 1393, 22:25 عصر
سلام دوباره به دوستان
تا اینجا تونستم مشکل ایمیل و شماره موبایل رو حل کنم .
حالا یک اشکال دیگه پیدا کردم .

وقتی که شماره موبایل رو برای ثبت نام تکراری وارد میکنم پیغام خطا میده که تکراری .
این پیغام درست داده میشه .
حالا من میخوام متن این پیغام رو فارسی بکنم .
لطفا راهنمایی کنید که از کدوم قسمت میتونم این پیغام رو فارسی بکنم . خیلی گشتم ولی پیدا نکردم .

ممنون از همه

sinayas
یک شنبه 18 آبان 1393, 12:54 عصر
دئستان کسی در این مورد اطلاعی نداره ؟