PDA

View Full Version : خیلی فوری: انتخاب کدپیج برای انگلیسی یا آلمان یا فرانسه و..

ali_abbasi22145
پنج شنبه 11 خرداد 1385, 10:59 صبح
سلام

من برنامه ام را با کدپیج 1256 عربی(In-senstive) یا غیر حساس انتخاب کرده ام.

1-حال معادل همین کدپیج برای برای انگلیسی یا آلمان یا فرانسه و.. به تنهایی چیست؟
2-یا ترجیحا کدپیجی که برای همه زبانهای انگلیسی یا آلمان یا فرانسه و.. که لاتین هستند پشتیبانی کند کدام است؟

AminSobati
جمعه 12 خرداد 1385, 21:55 عصر
دوست عزیزم،
شما نباید از Code Page برای دیتابیستون استفاده کنید، بلکه Collation صحیح رو باید انتخاب کنید. مثلا Latin یا ....
اگر بدونین دقیقا Code Page یا Collation چه کاری انجام میده، متوجه میشین که نمیشه یک Code Page روی همه زبانها مثلا آلبانی، آلمانی، انگلیسی و ... بر طبق میل شما رفتار کنه. هر Collation تعریفات خاص خودش رو داره. نرم افزارهایی که چند زبانه هستند، از یک فیلد مجزا برای هر زبان استفاده میکنند، چون شما برای هر فیلد میتونین یک Collation جدا در نظر بگیرید.

ali_abbasi22145
شنبه 13 خرداد 1385, 08:02 صبح
سلام
متشکرم از توجه شما
من فکر می کنم Collation منظورم بوده نه Code Page و منظورم تنظیمی است که در عکس دید می شود.
حال کدام حالت را در عکس انتخاب کنم؟
و اصلا می خواهم ببینم این Collation که در عکس زیر می بینید و حالت پیش فرض خود SQL server است برای زبانهای انگلیسی و آلمانی و فرانسه یعنی لاتین مناسب است؟

AminSobati
شنبه 13 خرداد 1385, 12:15 عصر
SQL Collation یعنی همون Code Page، شما باید از لیست بالایی انتخاب کنید

ali_abbasi22145
شنبه 13 خرداد 1385, 13:11 عصر
SQL Collation یعنی همون Code Page، شما باید از لیست بالایی انتخاب کنید
سلام و ممنون استاد ثباتی
ولی من گفتم که برای انگلیسی و آلمانی و فرانسه و کلا" لاتین Collation انتخاب شده در تصویر قبلی که Collation پیشفرضSQL SERVER است مناسب است یا نه؟

AminSobati
شنبه 13 خرداد 1385, 14:12 عصر
انشاءالله که مشکلی پیش نمیاد! من با جزئیات زبان آلمانی و فرانسه آشنایی ندارم. اما در اونیکی لیست، شما میبینید که زبانهای فرانسه و آلمانی Collation جدا دارند. این قائدتا به این معنیه که تفاوتهایی بین اینها هست که Collation مخصوص دارند.