PDA

View Full Version : مشکل مرورگر ie در ارسال مقادیر با متد POST در تابع ajax jquery

Hamed Beyranvand
چهارشنبه 14 آبان 1393, 07:43 صبح
سلام دوستان.یه صفحه که با استفاده از ajaxمقادیر رو میفرسته طراحی کردم که در تمام مرورگرها اجرا میده بجز ie!!حالا چک کردم دیدم که مقادیر رو ارسال نمی کنه با POST!!!سرچ زدم دیدم که این مشکل برای خیلی ها رخ داده و از ضعف های ie هستش و در stackoverflow راه کارهایی برای رفع این مشکل ارایه دادن که من راستش نفهمیدم دقیقا باید چیکار کنم!!!کسی از دوستان میتونه به زبانی ساده و روان کمک کنه این مشکل حل شه!!بسیار ممنون

arta.nasiri
چهارشنبه 14 آبان 1393, 12:05 عصر
سلام.

شما کدتون رو بذارید اینجا تا بررسی کنیم. ajax هیچ مشکلی تو IE نداره!

Hamed Beyranvand
چهارشنبه 14 آبان 1393, 13:44 عصر
$.ajax({
type: "POST",
url : "blog/insert",
data : dataString,
dataType : 'json',
success : function(data){
alert(data);
}

},"json");

هر کاری که بگین رو انجام دادم ولی همچنان ie مقاومت می کنه که اجرا بده!!!بعد همونطور که گفتم خیلی ها این مشکل براشون پیش اومده ولی من دقیقا نفهمیدم راه حل رفع این مشکل چیه!!در همه مرورگرها اجرا میده الی ie.بسیار ممنون دوست عزیز

arta.nasiri
چهارشنبه 14 آبان 1393, 18:06 عصر
سلام

$.ajax({
dataType : 'json'

}).done(function (data) {
alert(data);
});

تو dataString رو با چه فرمتی ارسال میکنید؟

Hamed Beyranvand
چهارشنبه 14 آبان 1393, 20:12 عصر
هر فرمتی که فکر می کنید فرستادم.حتی مقدار ثابت بهش دادم ولی همچنان ie باز مقاومت می کنه برای فهمیدن داده ها:افسرده:

arta.nasiri
چهارشنبه 14 آبان 1393, 21:15 عصر
هر فرمتی که نمیشه فرستاد یا باید آرایه باشه یا json. به اینصورت:

{key: value}

Hamed Beyranvand
پنج شنبه 15 آبان 1393, 07:33 صبح
اره خب.دقیقا این دو روش انجام دادم بازم نشد.واسه همین هر روشی دیگه ای که پیشنهاد دادن در stackoverflow انجام دادم بازم نشد.یه نمونه که رو ie ج بده ندارین دوست عزیز!!!!ممنون

marys_farahani
پنج شنبه 15 آبان 1393, 09:49 صبح
سلام دوستان.یه صفحه که با استفاده از ajaxمقادیر رو میفرسته طراحی کردم که در تمام مرورگرها اجرا میده بجز ie!!حالا چک کردم دیدم که مقادیر رو ارسال نمی کنه با POST!!!سرچ زدم دیدم که این مشکل برای خیلی ها رخ داده و از ضعف های ie هستش و در stackoverflow راه کارهایی برای رفع این مشکل ارایه دادن که من راستش نفهمیدم دقیقا باید چیکار کنم!!!کسی از دوستان میتونه به زبانی ساده و روان کمک کنه این مشکل حل شه!!بسیار ممنون

این به <head> </head> اضافه کنید ببیند درست میشه

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE9" >

کدتونم به این صوورت ویرایش کنید

$.ajax({
cache: false,
async: false,
dataType:'json',
success: function(result) {
alert(data);
}
});

Hamed Beyranvand
پنج شنبه 15 آبان 1393, 10:06 صبح
باورم نمیشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1:متعجب ::متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:
واقعا ممنونم.من این خط رو ده ها بار گذاشتم ولی ج نمی داد.
<meta http-equiv="x-ua-compatible" content="IE=10" >

واقعا ممنونم!!!!:تشویق::تشویق::تشوی ::تشویق::تشویق::تشویق: