PDA

View Full Version : سوال: بهترین و حرفه ای ترین روش کد نویسی یا استفاده از ابزار چیست؟

Tintirio
چهارشنبه 14 آبان 1393, 09:41 صبح
با سلام
من میخوام یه پنل مدیریت با php طراحی کنم فقط چندتا سوال کلی دارم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.
1- آیا استفاده از فریم ورک هایی مثل Zend و غیره نیازی هست یا نه؟ در کل برنامه نویسان حرفه ای در php ار اینها استفاده می کنند یانه؟
2- من چون قبلا با Asp کد نویسی میکردم کامپوننت های آماده ای بود واسه استفاده مثل telrik و .. که امکان استفاده از یک سری کنترل ها مثل Chart,tabو ... را فراهم میکرد آیا در php همچین چیزی موجود است؟

در کل میخوام اصولی ترین روش کد نویسی با php را بدونم چی هست.
ممنون میشم کمکم کنید

Mori Bone
چهارشنبه 14 آبان 1393, 09:43 صبح
سلام.
ج س 2- برای جاوا اسکریپت یا جی کوئری پلاگین زیاده می تونید استفاد کنید.

Mohammadsgh
چهارشنبه 14 آبان 1393, 10:59 صبح
1-نه نیاز نیست.فریم ورک ها برای کار تیمی و سرعت سریع ساخت پروژه ساخته شدن استفاده از اونا حتما نیاز نیست
2-پلاگین جی کوئری و کلاس و اسکریپت های php
شما الان کجای php هستید؟چیا بلدید؟

hamedarian2009
چهارشنبه 14 آبان 1393, 11:16 صبح
سلام
1- asp.net یک فریمورک هست برای زبان های برنامه نویسی #C یا VB حالا که خودتون از asp استفاده کردین به نظرتون چقدر کارتون سریعتره وقتی کنترل هارو میارین داخل صفحه و کدش اتوماتیک تولید میشه خب این میشه مزیت استفاده از فریمورک البته تو PHP مجبور نیستین و میتونید استفاده نکنید(برخلاف asp.net)
2- باید بگم فعلا فریمورکای php نسبت به asp.net امکانات کمتری دارن و میتونید از پلاگین های مستقل برای چارت و این چیزا استفاده کنید (yii2 یک فریمورک php هست که جدیدا release شده و واقعا عالی هست فکر میکنم در آینده حرف زیادی داشته باشه)

Tintirio
چهارشنبه 14 آبان 1393, 11:23 صبح
1-نه نیاز نیست.فریم ورک ها برای کار تیمی و سرعت سریع ساخت پروژه ساخته شدن استفاده از اونا حتما نیاز نیست
2-پلاگین جی کوئری و کلاس و اسکریپت های php
شما الان کجای php هستید؟چیا بلدید؟

ممنون از همه ی دوستان
ببینید من از نظر کد نویسی مشکلی ندارم زبان php را کامل بلدم و قبلا هم کدنویسی کردم.
فقط اینکه احساس میکنم روند تولید کار تو php کندتره بخاطر وجود نداشتن یک سری کنترلهای آماده.
فقط میخوام بدونم کسایی که حرفه ای دارن در php کد میزنن از چه ابزار هایی استفاده میکنن. ؟

arta.nasiri
چهارشنبه 14 آبان 1393, 12:29 عصر
سلام.

انتخاب فریم ورک به نظرم بستگی به معیارهای خودتون داره! که چه انتظاراتی از یه فریم ورک دارین. احتمالش زیاده که اینجا هرکی سلیقه خودش یا اونی که به نظر خودش بهتره رو معرفی کنه! من خودم با Yii کار میکنم و خیلیم راضیم، همچنین سرعت develop هم تو فریم ورک ها ( اگه خوب درک کرده باشید ) زیاده! شاید برابر با .net (در صورتی که از extension ها بخوبی استفاده کنید) مثلا تو فریم ورک yii میشه yiibooster و yiiwheels رو معرفی کرد که نیازهاتون رو تا حد زیادی برطرف میکنه. از طرفی تو دنیای open source خیلی از ابزارهایی رو که نیاز دارین به رایگان میتونید پیدا کنید که خیلیم حرفه ای هستن بر خلاف telerik پولی.
همچنین انتخاب IDE مناسب باعث راحتی و سرعت بخشیدن به کارتون میشه netBeans, eclipse, sublime text و کلی IDE دیگه که امروزه اکثر فریم ورکها رو میشناسن و باعث راحت کار شما میشن

Mohammadsgh
چهارشنبه 14 آبان 1393, 22:00 عصر
ممنون از همه ی دوستان
ببینید من از نظر کد نویسی مشکلی ندارم زبان php را کامل بلدم و قبلا هم کدنویسی کردم.
فقط اینکه احساس میکنم روند تولید کار تو php کندتره بخاطر وجود نداشتن یک سری کنترلهای آماده.
فقط میخوام بدونم کسایی که حرفه ای دارن در php کد میزنن از چه ابزار هایی استفاده میکنن. ؟
هیچ کسی نمیتونه بگه همه php رو بلده.انقدر گسترده هست که نگو و نپرسش:لبخند:
استفاده از فریم ورک بستگی به زمان و بزرگی پروژتون داره.اگه mvc بلد نیستید میتونید از codeigniter استفاده کنید.من تو یکی از پروژها از codeigniter استفاده کردم .خوبه. از یی هم استفاده کردم.بازم باید بدونیم سطحتون چقدره?mvc-oop بلد هستید یا نه؟تا بتونیم راهنماییتون کنیم