PDA

View Full Version : استفاده از Kendo در mvc نیاز به چه link وscript هایی داره؟

RIG000
پنج شنبه 15 آبان 1393, 12:33 عصر
سلام من از این لینک و اسکریپت ها استفاده میکنم اما متد های keno برام لیست نمیشن!! چرا؟

ViewBag.Title = "Index";
Layout = "~/Views/_KendoUi/_LayoutKendo.cshtml";
@*KENDO UI FOR WEB*@
<link href="~/KendoUi/styles/kendo.default.min.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<link href="~/KendoUi/styles/kendo.common.min.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<script src="~/KendoUi/js/jquery.min.js" type="text/javascript"></script>
<script src="~/KendoUi/js/kendo.web.min.js" type="text/javascript"></script>

@*Kendo Ui For DataViz*@
<link href="~/KendoUi/styles/kendo.dataviz.min.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<script src="~/KendoUi/js/kendo.dataviz.min.js" type="text/javascript"></script>

@* Kendo Ui for MOBILE*@
<link href="~/KendoUi/styles/kendo.mobile.all.min.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<script src="~/KendoUi/js/kendo.mobile.min.js" type="text/javascript"></script>

}

<h2>Index</h2>
<h3>Simple Html5 and Kendo</h3>
<span> Date:
<input id="KendoDateId" />
</span>
<script>
$("#KendoDateId").kendoDatePicker();
</script>

<span>
<input id="dateId2" data-role="datepicker" data-format="yyyy/MM/dd" />
</span>
<script>
kendo.init($("#dateId2"));
</script>

<span> Color:
<input id="ColorCboId"/>
</span>
<script>
$(document).ready(function() {
$("#ColorCboId").kendocomb
})
</script>
الان اصلا برام kendocomb
برام لیست نمیشه!!!
و
kendo.init($("#dateId2"));
هنوز همون تکست باکس معمولی رو نشون میده و به datepickerbox تغییر نمیکنه!!!
و این هم
$("#KendoDateId").kendoDatePicker();
تو اجرا برام کار میکنه اما زیر ken یه ... میزنه و میگه possibly never assign
!!!!
ایا باید چیز دیگه ای اضافه کنم؟

مهدی کرامتی
پنج شنبه 15 آبان 1393, 12:40 عصر
Kendo UI یک نسخه مخصوص MVC داره. از اینجا می تونید دانلودش کنید: http://www.alirezazahedi.com/?s=kendo
اگر از نسخه MVC استفاده کنید خودش یک ویزارد داره که تمام تنظیمات و رفرنس دادن ها رو برای شما انجام میده.

RIG000
پنج شنبه 15 آبان 1393, 12:55 عصر
مرسی اقای کرامتی .. اما مخصوص mvc حذف شده....
من راستش میخاستم kendo رو تست بگیرم.. بوت استرپ رو تموم کردم حالا با kendo هم کارمیکنم تا 25 این ماه سر کلاس (فشرده) به مشکل اولیه نخورم واسه همین چطوری میتونم kendo رو با بوت استرپ ادغام کنم..
البته میدونم که میشه فایل های css وjs رو تو پوشه های تو پروژه اضافه کرد اما یه حالت دیگه هم داره که میتونیم پروژه رو با kendo باز کنیم و اونجا از بوت استرپ هم میشه ادغام گرفت . همون گزینه Telerik که به نوار ابزار اضافه میشه. تو ویدیو ها دیدم اما طریقه نصبش رو نمیدونم...
مرسی .

RIG000
پنج شنبه 15 آبان 1393, 13:02 عصر
ببخشید اونی که گفته بودید رو پیدا کردم. اما اگه میشه طریقه نصب این telerik ر و هم اگه ادرسی دارید لطف کنید. متشکرم.

RIG000
پنج شنبه 15 آبان 1393, 13:15 عصر
متوجه شدم. مرسی:لبخندساده:

RIG000
پنج شنبه 15 آبان 1393, 16:39 عصر
در ادامه . من kendo رو نصب کردم اما حالا موقعی که به پلت فرمش رسیدم bootstrap رو تو گزینه هاش انتخاب کردم ... و از حالت default خارج شد. اما الان تو خود پروژه خبری از فایل های bootstrap نیست! فقط چندین تا عکس تو پوشه بوت استرپ قرار دارند! ایا باید جدا گانه فایل های بوت استرپ رو اضافه کنم و سپس به لایوت لینکش کنم؟
(فقط تم هست این بوت استرپ در اینجا ؟؟)
در ضمن فکر میکنم که این kendo خیلی بدرد بخور باشه....

مهدی کرامتی
جمعه 16 آبان 1393, 00:24 صبح
اونی که شما در ویزارد انتخاب کردید تم بوت استرپ هست، و باعث نصب خود بوت استرپ نمیشه.

بوت استرپ رو باید جداگانه با رایت کلیک بر روی فولدر References و انتخاب گزینه Manage Nuget Packages و از قسمت Online کلمه Bootstrap رو جستجو و سپس نصب کنید.

RIG000
جمعه 16 آبان 1393, 00:40 صبح
ممنون مشکلات بالا رو بعد از چند باری پروژه باز و بسته کردن کلا تو دستم افتاد پلت فرمش چی میگه. و من در ادامه همین سوالات . چون همین امروز kendo رو شروع کردم یه خورده تازه واردم...
حالا یه سوال داشتم اگه بخایم این input رو به شکل kendo بنویسم چه جوری میشه؟

<input id="countries" type="text"/>
من اینجوری نوشتم ... ایا بجای Editor و یا TextBoxfor مثلا" باید از autocompelete استفاده بشه.. من چیزی شبیه به textbox ندیدم تو منو هاش... در ضمن چطور میتونم بهش id بدیم؟ من الان میخام لیستی از یه کشور رو که با اسکریبپتی تنظیم کردم بهش بدم اما نمیخام از input استفاده کنم و میخام از helper kendo باشه .

@{ Html.Kendo().AutoComplete() .Name("countries");
}

RIG000
جمعه 16 آبان 1393, 01:27 صبح
@( Html.Kendo() .AutoComplete()
.Name("countries")
)
اقا .Name همون id و هم name هستش. فقط نتونستم اینو پیدا کنم که ایا AUTOCOMPLETE جایگزین Editor و Textbox تو Helper معمولی هستش یا نه. ؟؟