PDA

View Full Version : سوال: تبدیل string به int

tem988
پنج شنبه 15 آبان 1393, 15:21 عصر
سلام
دوستان تایع یا کلاسی هست که string رو تبدیل به int کنه ؟

arash691
پنج شنبه 15 آبان 1393, 15:32 عصر
سلام
دوستان تایع یا کلاسی هست که string رو تبدیل به int کنه ؟

PHP از نوع های مختلفی پشتیبانی میکنه ولی واسه کار کردن براش مهم نیست خودش عدد رو از رشته تشخیص میده :)

$x = '12';
$y= 2 + $x

abolfazl-z
پنج شنبه 15 آبان 1393, 16:14 عصر
$a = '1';
$b = '2';

echo (int)$a; //type casting

settype($b,'int'); // boolean|bool , integer|int , float|double , string , array , object , null

echo $b;

tem988
پنج شنبه 15 آبان 1393, 16:18 عصر
ممنون دوستان ولی متوجه نشدید یا من اشتباه گفتم منظورم این بود که مثلا کلمه "سلام" رو تبدیل به int کنه.
غیر از تابع crc32 چون خیلی اشتباه تبدیل میکنه و امکان تکراری بودنش بالاست.

arash691
پنج شنبه 15 آبان 1393, 17:21 عصر
من واقعا" منظورتون رو نفهمیدم ، کداسکی میخواین یک رشته رو میخواین ؟

tem988
پنج شنبه 15 آبان 1393, 23:35 عصر
ببینید شما وقتی یک کلمه یا یک جمله به این تایع بدید crc32 تبدیل به عدد میکنه.
مثلا کلمه "برنامه نویس" به تبدیل به "542609340" میکنه.
اگر توی وردپرس دیده باشید وقتی ادرس مطالب رو %postname% میزاریم فشار بالایی روی سرور داره چون باید varchar در table چستجو کنه و سنگینه ولی وقتی varchar رو به int تبدیل کنی 90% فشار کم میشه.
شما میاید پیوند یکتا رو به int تبدیل میکنید و توی کوئری میگیرید.

Unique
پنج شنبه 15 آبان 1393, 23:49 عصر
به این کاری که شم امیخواین انجام بدین هیچ نیازی نیست ! پایگاه های داده قدرتمند تر از این حرف ها هستند که برای جستجو توی یک فیلد varchar چنین مشکلاتی داشته باشند تازه اگه از full text search استفاده کنین چنین مشکلاتی پیش نمیاد

برای داده های زیاد و درخواست های زیاد باید از cache کرد ن و موضوعات دیگه استفاده کرد ! نمیدونم ایده از کی هست ولی کلا اشتباه و غلطه ! وقتتون را صرفش نکنین. از بیخ و بن رد شده هستش.

rambod18
پنج شنبه 15 آبان 1393, 23:51 عصر
شما برای هر کاراکتر و علایم مورد استفاده در یک لینک مثل / یک عدد دو رقمی در نظر بگیرید بعد یعد کلاس تعریف کنید با متدهای(مثلا)

strtoint($str)

کار این متد خوندن هر کاراکتر و تبدیل اون به عدد معادل باشه
و یک متد دیگه بر عکس این متد برای تبدیل عدد های خونده شده از بانک به رشته معادلش باشه