PDA

View Full Version : گفتگو: چرا هیچ کسی ایده جدیدی پیاده نمیکنه

barzin144
پنج شنبه 15 آبان 1393, 23:08 عصر
سلام
الان همه روی موج فروشگاه آنلاین سوارن، همه میخوان فروشگاه آنلاین بنویسن بشن دیجی کالا

همه سوالای تو تالار همینه دنبال ایده های از قبل پیاده شده ان ، اگه دیجی کالا الان معروفه چون ایده اش جدید بوده چند ساله داره ادامه میده ،الان هر کی دیتا لیست و گرید یاد گرفته میخواد فروشگاه بنویسه

اخه دوستان کمتر دنبال راه بقیه باشید، کسی که ایده جدید بده برنده است نه کسی که ایده بقیه رو تکرار کنه

دوستان بحث کنیم چرا الان همه تو جو فروشگاه مثله دیجی کالا و سایت آگهی مثه دیوار قرار گرفتن!!!!!!!!!!!!!!

sadegh.te
پنج شنبه 15 آبان 1393, 23:39 عصر
مشکل اینه که همه فکر میکنن که اگه الان فروشگاه بزنن سریع تعداد کاربراشون زیاد میشه و همه محصولاتشونم فروش میره .

نه عزیز من اینطور که فکر میکنی نیست هر کس که میخواد فروشگاه آنلاین درست کنه باید %100 توش یه ایده جدید داشته باشه وگرنه کسی بیکار نیس که فروشگاه به خوبی دیجی کالا رو

ول کنه و بیاد به سایت ما بچبه پس اگه میخوایی فروشگاه آنلاین داشته باشی اول به فکر یه ایده باش که کاربر باید به چه دلیل به فروشگاه شما بیاد یا خودتو جای کاربر بزار ببین میتونی

بیای از فروشگاه خودت خرید کنی اگه به یه دلیل رسیدی که بتونی خودتو قانع به خرید از فروشگاه کنی مطمعن باش که سایتت کاربر خودشو جذب میکنه.

barzin144
پنج شنبه 15 آبان 1393, 23:48 عصر
جالبه همه فک میکنن رتبه توی الکسا واسشون بازدید کننده میاره همه ماشالا میزارن تو سایت ها پاپ آپ ، سایتشون باز شه رنک بگیرن

Maryam.J
یک شنبه 18 آبان 1393, 09:18 صبح
مشکل اینه که کسایی که ایده جدید دارن، توانایی پیاده سازی درست ندارن، و کسایی که توانایی دارند ایده ندارد. و از اونجایی که ما در یک کشور بدون قانون کپی رایت زندگی میکنیم و دزدیدن ایده کار ساده ایه، کسی ایده هاشو رو نمیکنه.
من خودم ایده دارم ولی وقت پیاده سازی ندارم. اگه کسی واقعا توانایی پیاده سازی داره اطلاع بده.

aroshanzamir
یک شنبه 18 آبان 1393, 10:52 صبح
مشکل اینه که کسایی که ایده جدید دارن، توانایی پیاده سازی درست ندارن، و کسایی که توانایی دارند ایده ندارد. و از اونجایی که ما در یک کشور بدون قانون کپی رایت زندگی میکنیم و دزدیدن ایده کار ساده ایه، کسی ایده هاشو رو نمیکنه.
من خودم ایده دارم ولی وقت پیاده سازی ندارم. اگه کسی واقعا توانایی پیاده سازی داره اطلاع بده.

سلام .. می تونم بپرسم چه ایده دارید ؟

alibehi
یک شنبه 18 آبان 1393, 11:57 صبح
من فکر کنم کسایی که دنبال فروشگاه هستن مثل من برا خودشون نیست و سفارش هستش
به همین دلیل هس که همه دنبالش هستن مثل من که یدونه سفارش دارم خودم

saeed410
یک شنبه 18 آبان 1393, 12:05 عصر
اقا چنتا ایده ام بدید ما انجام بدیم. شراکتی.50 50

asadi.hasan
یک شنبه 18 آبان 1393, 16:35 عصر
سلام،ای بابااااا،دست رو دلمون نزارید که خونه، من حدود 2 سال هست که یه ایده توی سرمه، اما متاسفانه خودم وقت درست و حسابی ندارم و نه به شرکتی یا شخصی می تونم اعتماد کنم ! وقتی شما ایده رو دادید و نشست نوشت، بعد از اینکه تمومش کرد و به اسم خودش آپلود کرد چیکار می تونی بکنی ؟ اول جواب این سوال رو پیدا کنید.

مثلا ایده ی فففییییس ببببووووکککک هم مال دوتا دانشجوی دیگه بود که به این آقا پیشنهاد همکاری دادن و ایشون هم با امروز نه فردا، فردا نه پسفردا ،بعد از 40روز سایت رو نوشت و آپلود کرد و هر چی شکایت و شکایت کشی شد فایده ای نداشت .

من پارسال از طریق همین سایت با چند تا از بچه ها آشنا شدم و شروع کردم اما یه مقدار که جلو رفتیم دیدم نمیشه ، اگه کسی میدونه چطوری میشه پروژه رو تقسیم کرد و کار کرد،و توانایی هم داره پیغام بده باهم صحبت کنیم ،(اگه تهرانه:حضوری) و شروع کنیم . یکی از مشکلات جامعه مون حل میشه با این کار.

i.RB92
دوشنبه 19 آبان 1393, 17:18 عصر
فروشگاه زدن که ایده نمیخواد! یه سری محصول خوب و با قیمت مناسب میخواد به علاوه روش هایی برای به دست آوردن بازدید بیشتر مثه گذاشتن مقاله تو سایت (تالیفی یا ترجمه)
وقتی بازدیدکننده ببینه محصول خوبی داری که نمونش جای دیگه ای نیست یا اگرم هست گرون تر از محصول سایت شماست خوب میخره دیگه، خودتون باشین نمیخرین؟
من با این ایده سایت پیشگام نگار (http://pishgamnegar.com) رو راه اندازی کردم...

ahmad156
دوشنبه 19 آبان 1393, 18:59 عصر
مشکل اصلی برنامه نویس ها(بیشترشون) عدم واقع بینی هست.از همون موقع که شروع به برنامه نویسی میکنن، هر کس در مورد هر زبان برنامه نویسی تعریفی میکنه سریع میخوان اون زبان رو یاد بگیرن تا موقعی که میخوان ایده ای رو پیاده سازی کنن.هر سایتی رو میبینن که خوب کار میکنه و موفق بوده سریع میخوان رودستش بزنن.خیلی از سوالای تالار رو ببینین یا مربوط به فروشگاه اینترنتی هست که میخوان مثل دیجی کالا بشه یا سایت آگهی هست که میخوان مثل دیوار بشه یا ....
به شخصه مخالف پیاده سازی مجدد یه ایده نیستم مثلاً زمانی که فیسبوک شروع به کار کرد شبکه های اجتماعی زیادی فعال بودند ولی اینقدر فیسبوک خوب پیاده سازی شد که همه اونا رو کنار بزنه.یا مثلاً همین سایت 5040 که تلویزیون تبلیغش میکنه یا ...
مسئله ای که توی موفقیت همه پیاده سازی مجدد مطرحه دو موضوع هست:
1-پیاده سازی خیلی بهتر ایده نسبت به پیاده سازی های گذشته
2-سرمایه گذاری زیاد بر روی سایت
پس دوستان اگر توانایی پیاده سازی خیلی بهتر یا سرمایه گذاری زیاد بر روی سایت رو دارن یا علی و گرنه ...

barzin144
دوشنبه 19 آبان 1393, 21:52 عصر
موافقم ولی متاسفانه همه ایده رو کپی میکنن و حتی بعضی ویژگی ها هم کم میکنند، myspace قبل از فیس بوک شبکه اجتماعی بود ولی فیس بوک ویژگی های خیلی بهتری اضافه کرد،
منم مخالف نیستم ولی کسی ایده خیلی اضافه تری روی فروشگاهش نمیزاره (شاید نمیشه) ولی ویژگی دیجی کالا علاوه بر فروشگاه بررسی های تخصصیشه که خودش یه ایده جدید بوده

ahmad156
دوشنبه 19 آبان 1393, 21:59 عصر
راه اندازی سایتی مثل دیجی کالا در کنار پیاده سازی خوب،حتماً باید از سرمایه خوبی هم بهره مند باشه وگرنه دست خالی و بدون سرمایه کافی کار بیهوده ای هست