PDA

View Full Version : سوال: مشکل در حذف برنامه

NASA's Spaceman
جمعه 16 آبان 1393, 17:32 عصر
سلام
دوستان یه سوال دارم
من یه برنامه دارم که میخوام توش وقتی کاربر کلیک کرد خود برنامه رو حذف کنه ولی مشکل این هست که برنامه باز هست و نمیشه
چیکار کنم که برنامه حذف شه؟
و یه مشکل دیگه وقتی از یه برنامه دیگه هم میخوام این برنامم رو پاک کنم این ارور رو میده این رو هم ممنون میشم بگین باید چیکار کنم
125416
با سپاس Spaceman

parvizwpf
جمعه 16 آبان 1393, 18:28 عصر
http://stackoverflow.com/questions/15260146/file-delete-access-to-the-path-is-denied

NASA's Spaceman
جمعه 16 آبان 1393, 20:02 عصر
جواب نداد کد اشتباه بود

Mori Bone
جمعه 16 آبان 1393, 20:50 عصر
برای حذف برنامه های دیگر باید مجوز مدیر رو داشته باشه(اجرا شدن با گزینه ی run as administartor).
برای پاک شدن برنامه خودتون می تونید به فایل exe در پوشه های سیستمی ای جاد کنید و با اجرا ی اون برنامتون رو حذف کنید

danialafshari
جمعه 16 آبان 1393, 21:50 عصر
با سلام
علاوه بر مجوز Admin باید برنامه هم در حال اجرا نباشه!
در برنامه دوم کد Kill Process بزارید که مطمئن بشه پروسس برنامه بسته هست سپس اقدام به حذق نمائید
کد Kill Process هم در فروم موجوده
موفق باشید

NASA's Spaceman
جمعه 16 آبان 1393, 22:19 عصر
ممنون از همه دوستان ولی مشکلم فقط با همین یه خط کد حل شد
File.SetAttributes(fileName, FileAttributes.Normal);
علتش هم این هست وقتی فایلی به وجود میاریم و یا هر تغییری توش میدیم اون فایل حات read only به خودش میگیره که فقط تو برنامه نویسی میشه این رو درک کرد مثل همین مشکل من ولی این یه خط کد میاد اون رو از حالت read only در میاره و اجازه تغییر به وجود میاد مثل وقتی که تو محیط ویندوز یه فایلی رو جابهجا و یا حذف میکنیم دقیقا همین اتفاق اول میفته و بعد کار مورد نظر انجام میشه
با سپاس Spaceman

محمد رضا فاتحی
شنبه 17 آبان 1393, 07:45 صبح
ممنون از همه دوستان ولی مشکلم فقط با همین یه خط کد حل شد
File.SetAttributes(fileName, FileAttributes.Normal);
علتش هم این هست وقتی فایلی به وجود میاریم و یا هر تغییری توش میدیم اون فایل حات read only به خودش میگیره که فقط تو برنامه نویسی میشه این رو درک کرد مثل همین مشکل من ولی این یه خط کد میاد اون رو از حالت read only در میاره و اجازه تغییر به وجود میاد مثل وقتی که تو محیط ویندوز یه فایلی رو جابهجا و یا حذف میکنیم دقیقا همین اتفاق اول میفته و بعد کار مورد نظر انجام میشه
با سپاس Spaceman
یعنی شما با این خط کد دسترسی برنامه خودت که در حال اجراست و خودش می خواد خودش رو حذف کنه تغییر دادی و بعد حذفش کردی؟؟؟؟؟

NASA's Spaceman
شنبه 17 آبان 1393, 09:36 صبح
نه دوست عزیز مجبور شدم از یه برنامه دیگه اینکار رو بکنم ولی بازم نیاز به سطح دسترسی داره که این یه خط کد همه کارام رو ردیف کرد
با سپاس Spaceman