PDA

View Full Version : سوال: منو داینامیک

alibehi
شنبه 17 آبان 1393, 18:17 عصر
سلام من برای ساخت منو داینامیک خیلی گشتم و کد های زیادی دیدم ولی هیچ کدوم به دردم نخورد
ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور یک منو داینامیک بسازم که سر منو و زیر منو خود را از اکسس بخونه و از ریپیتر استفاده بشه
ممنون میشم کمک کنید خیلی کارم لنگه

korosh00
یک شنبه 18 آبان 1393, 14:58 عصر
اگه آخر به نتیجه رسیدی که چطور منو دینامیک نامحدود بسازی به ما هم بگو

mohsen_zelzela00
یک شنبه 18 آبان 1393, 22:31 عصر
پیاده سازی منوی داینامیک کار راحتی هست فقط شما برای دیتابیس خودتون باید ساختار زیر رو در نظر بگیرید

ID Int
MenuName nvarchar(50)
ParentId int
که ID یک فیلد هست که به صورت اتوماتیک مقدار دهی می شود و بعد از اون عنوان منو قرار گرفته و در آخر اگر منو فرزند منوی دیگری است منوی والد مشخص می شود (آیا منو زیر مجموعه منوی دیگری است اگر بود ID منوی والد اینجا قرار می گیره در غیر این صورت مقدار NULL قرار می دهیم).
حال منو سطح اول رو واکشی می کنی و اگر اون منو زیر مجموعه داشت اون رو هم واکشی می کنید و این کار رو واسه تمام منوها انجام میدید
اینم یه نمونه (http://www.codeproject.com/Articles/768564/How-To-Create-Multi-Level-Menu-Dynamically-Using)

korosh00
دوشنبه 19 آبان 1393, 12:00 عصر
اینا همه درست ما هم نمونه داریم ولی هیچ کدوم اونی که می خواهیم نشده .

mohsen_zelzela00
دوشنبه 19 آبان 1393, 20:21 عصر
اینا همه درست ما هم نمونه داریم ولی هیچ کدوم اونی که می خواهیم نشده .
یعنی مشکل کجاست؟ شما بگید که من توضیح بدم

takparz
سه شنبه 20 آبان 1393, 11:13 صبح
سلام
چطور میشه فقط با HtmlGenericControls بیایم و منوی داینامیک بسازیم؟یعنی بدون استفاده از ریپیتر یا اینگونه ابزارها

mohsen_zelzela00
پنج شنبه 22 آبان 1393, 08:55 صبح
سلام
چطور میشه فقط با HtmlGenericControls بیایم و منوی داینامیک بسازیم؟یعنی بدون استفاده از ریپیتر یا اینگونه ابزارها
شما می تونید این کار رو خیلی راحت با استفاده از ul و li انجام بدید فقط کافی هست که لیست اطلاعات رو از دیتابیس واکشی کنید و لیست رو درون یک حلقه قرار بدید و به صورت داینامیک Ul و li اضافه کنید

alibehi
جمعه 23 آبان 1393, 23:30 عصر
من هم همین روش رو میدونم ولی عملی نشد
میشه برام کدش رو بزارید؟