PDA

View Full Version : گفتگو: فریم ورک php یا فریم ورک پایتون؟!

soroush.r70
شنبه 17 آبان 1393, 18:54 عصر
با سلام دوستان عزیز کسی از شما هست که اطلاعی در مورد فریم جنگو پایتون که برای وب هست داشته باشه؟ و آیا تمامی پروژه ها رو میشه باهاش انجام داد؟ و اینکه به نظر شما بین فریم ورک php و فریم ورک پایتون آیا ارزش وقت گذاشتن برای یادگیری هست؟ چون به پایتون علاقه دارم میخوام اگه بشه تو تمام پروژه های وب از پایتون استفاده کنم ولی خب میخوام یه اطلاعی ازش داشته باشم میشه با php مقایسش کرد و مثل فریم های php میشه تمام کارها رو انجام داد؟
متشکرم

MMSHFE
شنبه 17 آبان 1393, 19:03 عصر
گمون نمیکنم مطرح کردن این سؤال تو تالار PHP مناسب باشه.

rezaonline.net
شنبه 17 آبان 1393, 21:22 عصر
با توجه به تجربه ای که دارم ، کاملا از سوال کردنتون مشهود هست ، مشابه چنین سوالهایی رو افرادی میپرسن که توی سردرگمی هستن و میخوان کسی راهنماییشون کنه.
به شخصه خود من برای برنامه نویسی دسکتاپ همین مشکل رو دارم و دارم اکثر زبانهای برنامه نویسی رو تست میکنم .

به شما هم پیشنهاد میکنم ، با هر چی که بهت لذت میده و بیشتر حال میکنی وقتی کد میزنی از همون استفاده کن .
پایتون زبان خوبیه
نمونه های خوب وبسایت ایرانی با جانگو هم پیکو فایل و بلاگ اسکای هستن (چیزی که من از هدرشون فهمیدم)
reza@ubuntu:~$ curl -I admin.blogsky.com
HTTP/1.1 200 OK
Cache-Control: private
Content-Length: 36291
Content-Type: text/html; charset=utf-8
Server: WSGIServer/0.1 Python/2.6.1
X-Powered-By: Django/1.2.1 SVN-13336
P3P: CP="NOI DSP COR NID ADM DEV PSA OUR IND UNI PUR COM NAV INT STA"
Date: Sat, 08 Nov 2014 18:25:52 GMT

reza@ubuntu:~$ curl -I picofile.com
HTTP/1.1 200 OK
Cache-Control: private
Content-Length: 8560
Content-Type: text/html; charset=utf-8
Server: WSGIServer/0.1 Python/2.6.1
X-Powered-By: Django/1.2.1 SVN-13336
Date: Sat, 08 Nov 2014 18:26:15 GMT

برای یادگیری پایتون هم از این سایت استفاده کنید.
http://www.pysocial.com

در مورد پی اچ پی هم کم و بیش اطلاع دارید .

تنوع فریم ورک های زبان پی اچ پی انقدر زیاد هست که به شکل وحشتناکی داره ایجاد رعب و وحشت میکنه :لبخند:

arash691
شنبه 17 آبان 1393, 21:38 عصر
تا اون جایی که من میدونم پایتون تمرکز بیشترش رو گذاشته روی برنامه نویسی شبکه تا وب هر چند فریمورک جانگو برای توسعه وب عرضه شد ولی همچنان PHP حرف و اول و اخر رو داره میزنه تو وب