PDA

View Full Version : ارتباط بین بانک و نحوه کد نویسی با linq

bazikadeh
یک شنبه 18 آبان 1393, 20:08 عصر
من 2 جدول دارم یکی محصولات یکی هم خرید که مشخصات خریدار را درون خودش با لیست خریدش رو ذخیره میکنه
حالا ارتباط این ها را به چه شیوه ای انجام بدم و برنامه نویسی ذخیره چطور انجام بدم.
نحوه ارتباط هم linq دوست دارم باشد

Mr.Csharp
یک شنبه 18 آبان 1393, 20:11 عصر
تو این لینک اصول LINQ توضیح داده شده :
http://www.w3-farsi.com/category/linq-c-net/

bazikadeh
یک شنبه 18 آبان 1393, 20:50 عصر
ممنونم ولی بیشتر مبحث کلی بیان کرده.
مشکل من این جایی مثلا که توی دیتا ست درگ میکنم و ارتباطشون را برقرار میکنم بعدش نمیدونم چطوری مابقی کار ها را انجام بدم

danialafshari
یک شنبه 18 آبان 1393, 21:46 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?12018-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9%D8%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%B9-%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1&p=1873666&viewfull=1#post1873666

bazikadeh
یک شنبه 18 آبان 1393, 21:58 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?12018-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9%D8%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%B9-%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1&p=1873666&viewfull=1#post1873666
لینک که خودتون داده بودین منظورتونه ؟ خرابه ؟
بعد این pdf درج و حذف از دو جدوله هست یا تک ؟ آخه من تک جدوله رو زیاد کار کردم و بلدم

danialafshari
یک شنبه 18 آبان 1393, 22:11 عصر
با سلام
لینک اصلاح شد

بعد این pdf درج و حذف از دو جدوله هست یا تک ؟ آخه من تک جدوله رو زیاد کار کردم و بلدم
فرقی نمیکنه. از طریق Stored Procedure انجام میده
یک توضیح درباره حذف بدم، اگر دو جدول با هم Join باشن حذف هردو به صورت همزمان امکان پذیر نمیباشد. مثل والد() و فرزند() میشه، اول باید فرزند رو حذف کنید بعد والد
اگر اول اقدام به حذف والد کنید با خطایی مواجه میشید که میگه این رکورد، اطلاعاتی Join در جدول فرزند دارد
موفق باشید

bazikadeh
یک شنبه 18 آبان 1393, 22:24 عصر
مرسی ممنونم ولی من تو این چیزای ساده مشکل ندارم مشکل من اینه دو جدول داشته باشم نحوه (ارتباط دادنشون + حذف و درج و ...) بلد نیستم

danialafshari
یک شنبه 18 آبان 1393, 22:35 عصر
مرسی ممنونم ولی من تو این چیزای ساده مشکل ندارم مشکل من اینه دو جدول داشته باشم نحوه (ارتباط دادنشون + حذف و درج و ...) بلد نیستم

با سلام
من درست متوجه نشدم
توی کد نویسی Sql مشکل دارید؟ یا درک مسئله؟
به نظر میاد در قسمت Sql مشکل دارید
اگر به روش pdf که قرار دادم مایلید انجام بدید. کد sql رو در SP مینویسید و به راحتی اعمال میکنه
ببینید Join برای Select به کار میره
برای حذف و درج به صورت جداگانه و پشت سره هم از دو جدول حذق می کنید
مثلا یک جدول tbl_Contact دارید و یک جدول tbl_HesabBanki
برای درج باید 2 تا Insert Value قرار بدید
برای حذف باید 2 تا Delete انجام بدید (اول فرزند و بعد والد)
در روش ado شما به دو sqlCommand نیاز دارید
امیدوارم متوجه شده باشید
اگر دوباره متوجه نشدید سعی می کنم فردا اگر وقت کردم یک نمونه براتون قرار بدم
ولی همین الان تست کنید همون کدی که برای درج جدول اول انجام میدید برای دومی هم انجام بدید و ID جدول اول باید در جدول دومم به عنوان کلید خارجی ذخیره بشه
موفق باشید

bazikadeh
یک شنبه 18 آبان 1393, 22:44 عصر
درک مسله کمی ولی مشکل اصلی من اینه که مثلا در ثبت خرید کد محصولات خریداری شده رو میگیره (چطوری فراخوانی میکنه ؟) و درون جدول خرید میگذاره.
توضیح کاملترش اینه :

یک جدول برای محصولات که چند محصول مانند (پفک - بسکویت - شکلات) حالا هر کدام هم انواع مختلفی
یک جدول هم برای خریدار درست کنم ( نام - نام خانوادگی - شماره تلفن - مبلغ کل خرید - ودیعه - باقی مانده - تاریخ خروج - تاریخ تصویه)
-------
ممنونم منتظر آموزشتون هستم

danialafshari
یک شنبه 18 آبان 1393, 22:54 عصر
درک مسله کمی ولی مشکل اصلی من اینه که مثلا در ثبت خرید کد محصولات خریداری شده رو میگیره (چطوری فراخوانی میکنه ؟) و درون جدول خرید میگذاره.
توضیح کاملترش اینه :

یک جدول برای محصولات که چند محصول مانند (پفک - بسکویت - شکلات) حالا هر کدام هم انواع مختلفی
یک جدول هم برای خریدار درست کنم ( نام - نام خانوادگی - شماره تلفن - مبلغ کل خرید - ودیعه - باقی مانده - تاریخ خروج - تاریخ تصویه)
-------
ممنونم منتظر آموزشتون هستم

همونطور که عرض کردم، شما در تحلیلش مشکل داردی
خب شما در مثال خودتون به یک جدول tbl_Order (سفارش) هم نیاز دارید
جدول خریدارتون هم طراحیش اشتباس
جدول خریدار شامل اطلاعات فردی مشتری میشه : نام- نام خانوادگی- شماره تلفن- موبایل- ایمیل- فکس- آدرس و... (شامل اطلاعات شخصی)
جدول سفارش هم شامل ID_Kharidar , ID_Mahsul, Tedad, fi , jam واز این قبیل میشه
یعنی به 3 جدول نیاز دارید
در فرم Order :
یک دکمه در کنار تکست باکس مشتری و یکی هم برای تکست باکس محصول قرار میدین
با زدن دکمه مشتری ، لیست مشتریان باز میشه.
با زدن دکمه محصول ، لیست محصولات باز میشه
و با انتخاب هر کدوم Id شون وارد Textbox مربوطش میشه
تعداد و فی و جم هم که مربوط به جدول Order هستن
در جدول Order هم فیلدهای تعداد، قیمت وجمع همراه تکست باکس های ID مشتری و ID محصول که کلید خارجی هستند پر میشه و میتونید توسط کلید خارجی Join ها رو Select کنید و نمایش بدید
باز هم تاکید و یادآوری می کنم Join برای نمایش اطلاعات(Select) هست
متوجه شدید؟

sagggad
یک شنبه 18 آبان 1393, 23:29 عصر
جدول خریدار شامل اطلاعات فردی مشتری میشه : نام- نام خانوادگی- شماره تلفن- موبایل- ایمیل- فکس- آدرس و... (شامل اطلاعات شخصی)
در فرم Order :
در جدول Order هم فیلدهای تعداد، قیمت وجمع همراه تکست باکس های ID مشتری و ID محصول که کلید خارجی هستند پر میشه و میتونید توسط کلید خارجی Join ها رو Select کنید و نمایش بدید
متوجه شدید؟
سلام
آقای افشاری ایشون بانک رو با خود ویژوال استودیو ساختند و ویزاردی به بانک وصل میشن
به نظر نمیاد این کار اصولی باشه
درسته ؟

danialafshari
یک شنبه 18 آبان 1393, 23:42 عصر
سلام
آقای افشاری ایشون بانک رو با خود ویژوال استودیو ساختند و ویزاردی به بانک وصل میشن
به نظر نمیاد این کار اصولی باشه
درسته ؟

با سلام
ایشون اشاره ای نکردن
ولی نه مشکلی نیست منم با ویزارد کار میکنم

bazikadeh
دوشنبه 19 آبان 1393, 09:09 صبح
در فرم Order :
متوجه شدید؟
درسته ولی من برفرض این گرفتم که مشتری فقط یکبار خرید میکنه و فاکتوری بهش میدهیم.
در جدول order ممکنه یکی چند خرید کنه و هرچندتا درون بانک ذخیره میکنه ؟ و هر موقع خواستیم بر اساس فاکتور لیست اقلام میاد درسته ؟

danialafshari
دوشنبه 19 آبان 1393, 09:16 صبح
درسته ولی من برفرض این گرفتم که مشتری فقط یکبار خرید میکنه و فاکتوری بهش میدهیم.

هر فاکتور مختص یک مشتری هست
ولی یک مشتری ممکنه چندین بار خرید کنه
بستگی به نوع صنف، هر فروشنده مشتری های ثابتی هم دارن که در سال ممکنه 100 ها بار خرید کنه
توضیحات بالا بسیار کامل و جامع هستن که اگر تحلیل بالا رو مطالعه کنید با وجود اینکه کار با یک جدول رو بلدید به راحتی میتونید برنامه رو پیش ببرید
الان مشکلتون حل شد دیگه؟

bazikadeh
دوشنبه 19 آبان 1393, 09:21 صبح
جواب بالا را ویرایش کردم
-------
حالا با توضیحاتی که شما دادین خیلی مفید بود ولی الان میخواستم سوال کنم ایا نحوه ذخیره کردن درون هر جدول جداست درسته ؟
من با لینک کار میکنه در لینک جایی واسه join نیست کجا باید برم ؟
بعدش که کسی خرید میکنه با چه کد دستوری تشخیص میده که باید برنه از جدول مشتری یا جدول خرید قیمت ها رو بگیره ؟
این چیزا رو مشکل دارم

danialafshari
دوشنبه 19 آبان 1393, 09:28 صبح
ایا نحوه ذخیره کردن درون هر جدول جداست درسته ؟
بله

من با لینک کار میکنه در لینک جایی واسه join نیست کجا باید برم ؟
بعدش که کسی خرید میکنه با چه کد دستوری تشخیص میده که باید برنه از جدول مشتری یا جدول خرید قیمت ها رو بگیره ؟
این چیزا رو مشکل دارم
سوال شما از مبانی لینک هست و ابتدا بهتره روی این روش مسلط شوید بعد شروع به کار کردن نمائید
من با لینک کار نمیکنم و اگر هم کار کنم به روش pdf با پروسیجر کار میکنم
ولی برای نمایش باید از select و join استفاده کنید
http://www.w3-farsi.com/%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AA-join-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%DB%8C%DA%A9-%D8%B9%D9%85%D9%84-inner-join/
بهتره لینک بالا رو که دوستان قرار دادن مطالعه فرمائید
موفق باشید

bazikadeh
دوشنبه 19 آبان 1393, 09:36 صبح
نه بلدم چندین پروژه تک جدولی هم نوشتم ولی دو یا سه جدولیشو کار نکردم دقیقا نمیدونم باید چه کدی بنویسم توی نت هم همه آموزش ها تک جدولی هستن.

sagggad
دوشنبه 19 آبان 1393, 09:36 صبح
با سلام
ایشون اشاره ای نکردن
ولی نه مشکلی نیست منم با ویزارد کار میکنم
اینجا که نگفتن ولی تو ویدئو لرن گفتن با ویزارد وصل میشن
اما :
ببینید اگه ایشون با کد نویسی ADO پیش برن ، هر زمان که بخوان میتونن با دو خط کد هر دو تا تیبل رو بروز کنن و یا یه رکورد رو حذف و یه رکورد اضافه کنن
فک کنم این کار خیلی ساده تر باشه

danialafshari
دوشنبه 19 آبان 1393, 09:42 صبح
با سلام
بحث شما ربطی به این تاپیک نداره، هر کسی با هر روشی که راحت تره برنامشو مینویسه

ببینید اگه ایشون با کد نویسی ADO پیش برن ، هر زمان که بخوان میتونن با دو خط کد هر دو تا تیبل رو بروز کنن و یا یه رکورد رو حذف و یه رکورد اضافه کنن
فک کنم این کار خیلی ساده تر باشه
در ویزارد بدون کد نویسی میشه هر چند تا جدولو به هم وصل کرد.

نه بلدم چندین پروژه تک جدولی هم نوشتم ولی دو یا سه جدولیشو کار نکردم دقیقا نمیدونم باید چه کدی بنویسم توی نت هم همه آموزش ها تک جدولی هستن.
لینک بالا نحوه ی Join با Linq رو آموزش داده
موفق باشید

bazikadeh
دوشنبه 19 آبان 1393, 13:12 عصر
کدهای Stored Procedure کسی میتونه کامل توضیح بده ؟ الته من save و... ساده را باهاش بلدم ولی با دو جدول (ذخیره و پاک کردن و ... + لیست قیمت و جمع زدن )
باهاش کار نکردم.
اگه در linq جداول رو اضافه کنیم و
Stored Procedure را (مثلا ) ساختیم میشه روی انها کار انجام بدیم یا باز نیاز هست ارتباطی صورت بگیرد ؟
---------------------------------------------
سوالم و مشکلاتم را جوری دیگه مطرح کردم شاید در درک بهتر مشکلاتم به شما دوستان بکند و من را راحت تر راهنمایی کنید
لینک سوال (http://barnamenevis.org/showthread.php?475281-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D9%87-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D9%88%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D9%86%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-linq%D8%9F&p=2130624#post2130624)

danialafshari
سه شنبه 20 آبان 1393, 20:30 عصر
qury چی.... ؟
با سلام
دوست عزیز داری خودتو گیج می کنی
اصلاً توضیحاتی که بالا دادم رو سعی کردید کدنویسی کنید؟
شما میگید توی چند جدول چطوری! خب کدی که برای یک جدول میزنید همونو دوباره برای یک جدول و پشت دستور قبلی بزنید. اینطور بصورت همزمان توی هر دو ثبت میکنه
اگر بخواید تو 1 جدول یا توی 100 تا جدول add کنید باید تک تک add کنید
join کردن برای نمایش اطلاعات هست
در Query یا SP و ... می تونید کد join رو قرار بدید و اطلاعات رو fill کنید
موفق باشید

bazikadeh
سه شنبه 20 آبان 1393, 21:25 عصر
اره . اون لینک توضیحاتم را دیدین متوجه شدین کجاها مشکل دارم ؟
خوب نگاه کنید مثلا من 2 خرید میکنم بعد این ها را به چه دستوری ذخیره کنم که قیمت را بگیره - ودیعه بشه و در آخر باقیمانده بزنه ؟
یعنی اون کد پروسیجر یا کوری که این کار را میکند را میخوام...
و اینکه قیمت کل را چیکار کنم ؟

danialafshari
سه شنبه 20 آبان 1393, 21:58 عصر
اره . اون لینک توضیحاتم را دیدین متوجه شدین کجاها مشکل دارم ؟
خوب نگاه کنید مثلا من 2 خرید میکنم بعد این ها را به چه دستوری ذخیره کنم که قیمت را بگیره - ودیعه بشه و در آخر باقیمانده بزنه ؟
یعنی اون کد پروسیجر یا کوری که این کار را میکند را میخوام...
و اینکه قیمت کل را چیکار کنم ؟

چیزی که شما می خواید یک برنامه حسابداری فروشگاهی میشه که بحثش بسیار مفصل و پیچیدس. پروژه ایه برا خودش
برای باقیمانده هم رکورد های کل فاکتور یک مشتری رو با کوئری Sum() جمع میزنید. پرداختی ها رو هم با هم جمع میزنید ، دریافتی ها هم با هم جمع میزنید و به ترتیب میشه:
فاکتورها + پرداخت ها به مشتری - دریافت ها از مشتری
کلاً بحثش مفصله
اگر SP بلد باشید کد بالا خیلی راحته
کوئری Sum (http://www.w3schools.com/sql/sql_func_sum.asp)
بهتره یک برنامه حسابداری دانلود کرده و کد هاش رو تحلیل کنید
موفق باشید

bazikadeh
یک شنبه 25 آبان 1393, 23:26 عصر
الان من سه جدول دارم
1- مشتری (ایدی - نام - نام خانوادگی)
2- فاکتور (ایدی فاکتور - ایدی مشتری - ودیعه - جمع کل - باقی مانده)
3 - خرید (ایدی - ایدی فاکتور - ایدی محصول - قیمت - )

حالا به چه شکلی در برنامه ژیاده سازی کنیم ؟
منظورم کد نویسی نیست یعنی به چه صورتی چینش و روند کار را انجام دهیم ؟

danialafshari
دوشنبه 26 آبان 1393, 02:00 صبح
الان من سه جدول دارم
1- مشتری (ایدی - نام - نام خانوادگی)
2- فاکتور (ایدی فاکتور - ایدی مشتری - ودیعه - جمع کل - باقی مانده)
3 - خرید (ایدی - ایدی فاکتور - ایدی محصول - قیمت - )

حالا به چه شکلی در برنامه ژیاده سازی کنیم ؟
منظورم کد نویسی نیست یعنی به چه صورتی چینش و روند کار را انجام دهیم ؟

با سلام
بازم طراحیتون اشتباس
1-مشتری
2-سر صفحه فاکتور فروش
3- ریزه فاکتور
برای فاکتورخرید هم مراحل بالا طی میشه فقط علامت ذخیره سازی در جدول تغییر می کنه
نوضیحات بیشتر :
http://barnamenevis.org/showthread.php?469167-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%28%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7%29&p=2102661#post2102661
http://barnamenevis.org/showthread.php?469143-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%88-%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D8%A2%D9%86&p=2102535#post2102535
شما بعد از ثبت سر صفحه فاکتور باید آخرین رکورد رو برای باقی عملیات و کلید خارجی بدست بیارید که با scope_identity امکان پذیره که یک سورس در لینک پائین قرار دادم
http://barnamenevis.org/showthread.php?464082-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1&p=2078618#post2078618

موفق باشید

bazikadeh
دوشنبه 26 آبان 1393, 13:55 عصر
ممنونم الان کاملا فهمیدم.
---------
1-حالا روشی نیست برای اینکه روی دکمه اضافه زدیم محصول همینطوری نمایش بدن در دیتا گرید و وقتی روی ثبت نهایی زدیم تمام آن محصولات همگی در جدول خریداری شده ذخیره بشه ؟یعنی همون ثبت موقت ؟ و اینکه هر کدومش رو چطور حذف کنیم ؟
2- بهترین روش برای ذخیره کردن زمان چیه ؟ نظر شما را میخوام بدونم.شمسی و روش تبدیل را بلدم فقط نظرتون مهمه که به چه صورتی کار کنم که بعدا در گزارشگیری و فراخوانی مشکل نداشته باشم

bazikadeh
دوشنبه 26 آبان 1393, 13:57 عصر
3-من یه sp نوشتم که خروجیش از نوع اینت هست آخرین شماره ایدی مشتری ثبت شده رو میده.حالا چطوری فراخونیش کنم ؟
من با لینک کار میکنم جدول و اون sp را وارد کردم بعد گفتم مقدار فراخوانی رو بریز توی txt ولی توی باکس نوشت table چرا ؟

danialafshari
دوشنبه 26 آبان 1393, 16:26 عصر
با سلام

1-حالا روشی نیست برای اینکه روی دکمه اضافه زدیم محصول همینطوری نمایش بدن در دیتا گرید و وقتی روی ثبت نهایی زدیم تمام آن محصولات همگی در جدول خریداری شده ذخیره بشه ؟یعنی همون ثبت موقت ؟ و اینکه هر کدومش رو چطور حذف کنیم ؟
اینم قبلا در پستام توضیح دادم
می تونید با متد add به دیتاگرید ویو اضافه کنید که میشه موقت. بعد از add با یک دکمه و یک حلقه می تونید تموم اطلاعات دیتاگرید رو به دیتابیس اضافه کنید
قبلاً توضیح داده شده جستجو کنید

2- بهترین روش برای ذخیره کردن زمان چیه ؟ نظر شما را میخوام بدونم.شمسی و روش تبدیل را بلدم فقط نظرتون مهمه که به چه صورتی کار کنم که بعدا در گزارشگیری و فراخوانی مشکل نداشته باشم
می تونید از nvarchar 10 استفاده کنید، برای گزارشگیری هم مشکلی نداره

3-من یه sp نوشتم که خروجیش از نوع اینت هست آخرین شماره ایدی مشتری ثبت شده رو میده.حالا چطوری فراخونیش کنم ؟
http://stackoverflow.com/questions/19121663/how-to-load-just-last-record-from-entity-with-linq
موفق باشید

bazikadeh
دوشنبه 26 آبان 1393, 18:09 عصر
فوق العاده ....

bazikadeh
پنج شنبه 29 آبان 1393, 20:52 عصر
میخواستم یکی از گروه ها را حدف کنم و به همراهش زیر گروه های که در جدول دیگر هستن را هم حذف کنم
کسی proc یا query اینو بلده ؟

danialafshari
پنج شنبه 29 آبان 1393, 22:21 عصر
با سلام

میخواستم یکی از گروه ها را حدف کنم و به همراهش زیر گروه های که در جدول دیگر هستن را هم حذف کنم
کسی proc یا query اینو بلده ؟
سوالتون مربوط به Sql می باشد بهتر بود اونجا مطرح می کردید
فکر می کنم این تاپیک به نتایجی رسیده باشه
این SP در سیستمم بود امیدوارم بدردتون بخوره
USE [dbProgram]
GO
/****** Object: StoredProcedure [dbo].[SP_frmListFactor_DeleteCompleteFactor] Script Date: 11/20/2013 22:56:22 ******/
SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER ON
GO
ALTER proc [dbo].[SP_frmListFactor_DeleteCompleteFactor]
(
@ID_PFactor int
)
AS
BEGIn
if (Exists(SELECT TOP (1) ID_FFactor FROM btbl_FactorForush))
Begin
DELETE FROM btbl_FactorForush
WHERE (CodePFactor = @ID_PFactor)
End

if (Exists(SELECT TOP (1) ID_PFactor FROM tbl_PrimaryFactor))
Begin
DELETE FROM tbl_PrimaryFactor
WHERE (ID_PFactor = @ID_PFactor)
End
END

موفق باشید