PDA

View Full Version : ++c در آینده چه تغییراتی خواهد کرد؟

taghanak12
یک شنبه 18 آبان 1393, 22:30 عصر
باسلام خدمن دولوپر های گرامی
میخواستم بدونم مسائل جدید اضافه شده به C++‎‎‎ چی هستند؟
آینده سی پلاس پلاس چگونه خواهد شد؟

>>هفت شهر عشق را عطار گشت ماهنوز اندرخم یک کوچه ایم<<

مسعود اقدسی فام
دوشنبه 19 آبان 1393, 00:10 صبح
این دو تا لینک رو ببینید:

http://en.wikipedia.org/wiki/C%2B%2B11

http://en.wikipedia.org/wiki/C%2B%2B14

کامبیز اسدزاده
دوشنبه 19 آبان 1393, 01:09 صبح
آخرین اطلاعات توسط توسعه دهنده رسمی : http://www.stroustrup.com/

StandardCode
دوشنبه 19 آبان 1393, 05:29 صبح
وبسایت isocpp.org را دنبال کنید. تقریبا حالت وبسایت رسمی زبان C++‎ را دارد. و بهترین جا برای پیگری آخرین خبرها هم هست

omid_kma
سه شنبه 20 آبان 1393, 21:45 عصر
http://www.7khatcode.com/3180/%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-c-11?show=3180#q3180

taghanak12
سه شنبه 20 آبان 1393, 23:51 عصر
Thanks so much

Coder#
جمعه 23 آبان 1393, 15:19 عصر
مطمئن باش اونقدر راحت میشه که در راه توسعه نرم افزار، نیازی به اندیشه کردن نداشته باشی.

مسعود اقدسی فام
جمعه 23 آبان 1393, 16:02 عصر
مطمئن باش اونقدر راحت میشه که در راه توسعه نرم افزار، نیازی به اندیشه کردن نداشته باشی.

این اتفاق خیلی سال قبل با زبانهای دیگه افتاده. البته جلوی اندیشه رو نگرفته. صرفا ساخت برنامه‌ای رو که نیاز به اندیشه‌ی چندانی نداره راحت کرده تا برنامه‌نویس مجبور نباشه ساده‌ترین چیز را با پیچیده‌ترین ابزار بنویسه. مثلا همین برنامه‌ی "دی جی فسنقری" که برای اندروید نوشتن!
صد البته که در شان شما نیست نوشتن برنامه‌های کاربردی ساده و در توان خیلی‌ها هم نیست در سطح شما شدن. هر کس جایگاهی داره و کار خودش رو می‌کنه.

Coder#
جمعه 23 آبان 1393, 19:44 عصر
این اتفاق خیلی سال قبل با زبانهای دیگه افتاده. البته جلوی اندیشه رو نگرفته. صرفا ساخت برنامه‌ای رو که نیاز به اندیشه‌ی چندانی نداره راحت کرده تا برنامه‌نویس مجبور نباشه ساده‌ترین چیز را با پیچیده‌ترین ابزار بنویسه. مثلا همین برنامه‌ی "دی جی فسنقری" که برای اندروید نوشتن!
صد البته که در شان شما نیست نوشتن برنامه‌های کاربردی ساده و در توان خیلی‌ها هم نیست در سطح شما شدن. هر کس جایگاهی داره و کار خودش رو می‌کنه.

من هنوز سطح فکری و هوش خودم رو جایی بازگو نکردم. پس تو چیزی نمی دونی در این باره.
تعریف ساده با ساده ساختن فرق داره. با توجه به میانگین هوش انسان، انسان باید به کوچک ترین چیزها اهمیت بده، و از اون ها درک کافی داشته باشه، تا که ساخت چیزهای بزرگ تر و پیشرفته تر نیز از نظر اون غریب و عجیب نباشه.
اینکه بگیم "چون تعریف مربوطه ساده هست، پس روند ساخت اون هم باید ساده بشه" نه می تونیم بگیم درسته، و نه می تونیم بگیم نادرسته، بلکه به نوع «سادگی» بستگی داره. سادگی نباید باعث عقب موندگی از فهم و درک پایه بشه. سادگی نباید دست ما رو خالی کنه و محدودمون کنه به استفاده از ابزارهایی که از درون اونها نیز اطلاعی نداریم. «کنجکاوی» هست که انسان رو زنده نگه داشته، و اگر به اندازه کافی وجود نداشته باشه، نسلمون از بین میره.
من سادگی و آسانی رو با توجه به میانگین هوش انسان توضیح دادم، چرا که سادگی و سختی با توجه به هوش افراد سجیده میشن.

هرکس مختاره از هر زبان برنامه نویسی که دوست داره استفاده کنه، اما، این حائز اهمیته که دور شدن از پایه و اساس-کار کامپیوتر، یک تهدید برای مغز بشره. دانشمندی مقاله ای درباره انسان های 10،000 سال آینده نوشته، که در اون اشاره به کوچک شدن مغز انسان داشته. روند قوی یا ضعیف شدن مغز در یک حلقه for وجود داره. نوع داده متغیر مغز نیز اعشاری هست، و هر دور در صورت درست نبودن شروط، n-تا از اون کم میشه. یکی از شروط اینه که ما به پایه و اساس-کار مربوطه نیز اهمیت ویژه ای بدیم، اگر میخوایم درک کنیم، و نسلمون رو حفظ کنیم. شروط تو در تو هم در این شرط وجود دارن.

من با برخی از اشخاص تعصبی-مذهبی-دو رو، که فهم و درکی از حرفهای من (حرفهایی که راجع به تصرف زمین توسط موجودات فضایی/بیگانه زدم) ندارن و متاسفانه نخواهند داشت نیز کاری ندارم، اما این اشخاص باید بفهمن (قطعا شک دارم که بفهمن) که این حرفها و پیش بینی ها همیشه در فیلم های تخیلی نیست، بزرگان ما در این باره بحث می کنن، و تو نباید به وجود این قضایا تنها در فیلم ها و سریال های تخیلی باور و اعتقاد داشته باشی.
بی اهمیتی امروز ما نسبت به برخی از مسائل، می تونه از دلایل فاجعه فردا باشه.

چیزی که من از تمام برنامه نویسان دنیا میخوام اینه که خودشون رو با مسائل سطح پایین بیشتر آشنا کنن، و تجربه ای از ساخت برنامه های بزرگ به زبان C و زبان Assembly مورد نظر نیز کسب کنن.
به دیدگاه من، یک برنامه نویس خوب باید از پایه ترین مسائل برنامه نویسی آگاه باشه.

من تنها با منطق ++C یا Java یا امثال اینها مشکل عُمده ای ندارم، مشکل عُمده، اصلی و کُلی من با آگاه نبودن برنامه نویسان امروزی از مسائل سطح پایینه. پس بهتره با همدیگه یادبگیریمشون.