PDA

View Full Version : حرفه ای: آمار بازدید وب سایت

beh3000
دوشنبه 19 آبان 1393, 11:13 صبح
سلام

میخواستم بدونم آمار بازدید رو چطور باید درست کنم منظورم جداول و کد نویسی نیست ... یه جایی تو همین فروم خونده بودم با هر بار رفرش کردن صفحه بیشتر شدن آمار بازدید صحیح نیست ...

الان مال من به این شکله مثلا :

تعداد بازدید کننده : 253
تعداد بازدید : 496

با هر بار رفرش صفحه نتیجه میشه : ( حتی اگه هر 2 ثانیه یکبار هم رفرش کنه آمار بازدید بالا میره )

تعداد بازدید کننده : 253
تعداد بازدید : 497

تعداد بازدید کننده رو هم از روی آی پی بازدید ها در میارم

این کارم الان درسته ؟ اگه نباید آمار با هر رفرش بالا بره چطور پیاده سازیش کنم با کوکی ؟

beh3000
دوشنبه 19 آبان 1393, 17:43 عصر
دوستان لطفا کمک کنین نظرتون رو بگین

فرزند کوروش
دوشنبه 19 آبان 1393, 18:27 عصر
دو تا جدول درست کن
یکیش امار بازدید رو ثبت کنه و دومین جدول تاریخ بازدید
مثلا جدول تاریخ بازدیدها به این شکل باشه

id,ip_id,day,month,years
ip_id کلید مشترک جدول ثبت بازدید ها(جدول اول) هستش
حالا هر کاربری که وارد سایت میشه یه کوئری میزنی به جدول دوم اگر تو این بازه زمانی (روز و ماه) رکوردی درج نشده بود یک رکورد اضافه کنه و در جدول اول هم یک بازدید ثبت بشه

beh3000
دوشنبه 19 آبان 1393, 20:39 عصر
میخوام بدونم چقدر این سیستمی که میگید درسته ؟

مثلا سیستم وبگذر که اینجوری نیست تا جائیکه من میدونم با هر بار رفرش تعداد بازدیدها بالا میره

تو این فروم یه نفر گفته بود این اشتباست الان پیداش نمیکنم اون پست رو

فرزند کوروش
دوشنبه 19 آبان 1393, 21:13 عصر
ببینید وبگذر دو تا قسمت داره
تعداد بازدید : ای پی یکتا درهر روز
تعداد مشاهده صفحه: تعداد بار رفرش شده صفحه بدون درنظر گرفتن یکتابودن ای پی

به هر حال باید از دیتابیس چک کنید ببنید ای پی یکتا هست یا نه اگر بود
به فیلد مربوط به بازدید کنندگان یک واحد اضافه میشه
اگر یکتا نبود به فیلد مربوط به مشاهده صفحه یک واحد اضاف میشه

sara.saba90
دوشنبه 19 آبان 1393, 22:20 عصر
آی پی یکتا چیه؟اینجا یک مشکلیه شما میگید که زمان بازدید رو تو دیتنابیس ثبت کنه و اگه اون زمان تو دیتابیس نبود ثبتش کنه.خب هر بار کاربر سایتو رفرش کنه بازم اون زمانی که تو دیتابیس ثبت شده وجود نداره و تو دیتابیس ثبت میشه و بازم همونی میشه که آقای beh3000 گفتن.درسته؟

beh3000
دوشنبه 19 آبان 1393, 22:36 عصر
همون سیستم من درسته بابا مشکلی هم نداره الکی حساس شدم

SilverLearn
سه شنبه 20 آبان 1393, 02:21 صبح
همون سیستم من درسته بابا مشکلی هم نداره الکی حساس شدم

بله تایید می شود . همینجوری که طراحی کردید درست هست

موفق باشید

فرزند کوروش
سه شنبه 20 آبان 1393, 11:11 صبح
خب هر بار کاربر سایتو رفرش کنه بازم اون زمانی که تو دیتابیس ثبت شده وجود نداره و تو دیتابیس ثبت میشه و بازم همونی میشه که آقای beh3000 گفتن.
ببینید دقیقا به همین دلیل گفتم جدول دوم به این شکل باشه

id,ip_id,day,month,years

یعنی روز ، ماه و سال رو جداگانه نگهداری کنه که اگه یک ای پی مثلا در روز 10 ام از ماه 1 ام صفحه رو رفرش کرد متوجه بشیم که این کاربر توی این روز(10 ام) بازدید داشته از سایت و برای اینکه ماه هم قاطی نشه باز جدول ماه داریم

sara.saba90
سه شنبه 20 آبان 1393, 22:45 عصر
میشه بگید آی پی یکتا چیکار؟و اینکه روش ساخت آمار بازدید با این روش رو بگید؟نمونه کدی چیزی باشه که بیشتر متوجه بشم؟ممنون:لبخندساده:

beh3000
چهارشنبه 21 آبان 1393, 10:35 صبح
یعنی روز ، ماه و سال رو جداگانه نگهداری کنه که اگه یک ای پی مثلا در روز 10 ام از ماه 1 ام صفحه رو رفرش کرد متوجه بشیم که این کاربر توی این روز(10 ام) بازدید داشته از سایت و برای اینکه ماه هم قاطی نشه باز جدول ماه داریم

این روشی که میگید برای ذخیره تاریخ اصلا اصولی نیست time stamp ذخیره کنید راحت میتونید هر اطلاعاتی خواستید در بیارین سال ماه روز ساعت دیقه ثانیه

میشه بگید آی پی یکتا چیکار؟

آی پی یکتا آی پی یکتاست دیگه چی بگم ! مثلا اگه آی پی من 2.178.50.85 باشه یک سایت رو 5 با رفرش کنم میشه 1 بازدید کننده و 5 بازدید
حالا اگه مودمم رو خاموش روشن کنم و آی پیم عوض بشه دوباره همون سایت رو 5 با رفرش کنم میشه 2 بازدید کننده و 10 بازدید

sara.saba90
چهارشنبه 21 آبان 1393, 21:32 عصر
خب الان با این روش میشه آمار بازدید رو تا حدودی در اورد؟