PDA

View Full Version : حرفه ای: سفارشی کردن گریدویو

ya ali
دوشنبه 19 آبان 1393, 20:09 عصر
سلامچطورمیشه گریدویو را به صورت نمایش داده شده سفارشی درست کرد. یا راهی برای به وجود آوردن این طور نمایش اطلاعات در ویندوز چیه؟
125503

hsgpro
دوشنبه 19 آبان 1393, 20:15 عصر
سلام

با رویداد OnPaint کنترل DataGridView می تونید توسط توابع GDI گرافیک های دلخواه خودتون رو بهش اضافه کنید اما از نظر من این روش خوبی نیست.
به نظر من بهتره برای سفارشی سازی کنترل ها خودتون CustomControl بسازید.همینی هم که عکسش رو گذاشتید براحتی میشه CustomControl رو ساخت.

ya ali
دوشنبه 19 آبان 1393, 20:39 عصر
سلام

با رویداد OnPaint کنترل DataGridView می تونید توسط توابع GDI گرافیک های دلخواه خودتون رو بهش اضافه کنید اما از نظر من این روش خوبی نیست.
به نظر من بهتره برای سفارشی سازی کنترل ها خودتون CustomControl بسازید.همینی هم که عکسش رو گذاشتید براحتی میشه CustomControl رو ساخت.

چطور میشه CustomControl درست کرد لطفا راهنماییم کنید ممنون

hsgpro
دوشنبه 19 آبان 1393, 20:51 عصر
چطور میشه CustomControl درست کرد لطفا راهنماییم کنید ممنون

تو ویژوال استودیو روی اسم پروژه تون تو ستون سمت راست راست کلیک کنید و به منوی Add برید و اگه Custom Control یا User Control داره بزنید اگه نبود گزینه New Item رو انتخاب کنید و از پنجره ای که باز میشه Custom Control یا User Control رو انتخاب و اضافه کنید.

الان ویژوال استودیو در دسترس ندارم منو هاش هم حفظ نیستم که مو به مو بگم.اگه اسم بعضی از گزینه ها اشتباه بود به بزرگی خودتون ببخشید:لبخند:

بعد که CustomControl اضافه کردید توجه داشته باشید که به هر تعداد از محتویات این کنترل به عنوان یک کنترل پایه در پروژه شما استفاده میشه یعنی یه طورایی چندین کنترل رو Group میکنه و به اسم یه کنترل میده.بعد می تونید خودتون Property هایی تعیین کنید مثل نام٬ نام خانوادگی٬ تاریخ شروع تحریم و... که در بالا است و با هر بار ساخته شدن CustomControl محتویات Property ها رو تو جا های معین نمایش بدید.

از حوصلم خارجه گام به گام از صفر آموزش بدم آموزش هاش تو نت هست اگه انگلیسی تون خوب باشه دیگه که خیلی آموزش های خوبی تو نت هست.