PDA

View Full Version : مشکل در اجرای برنامه بر روی هر سیستمی با هر رزولوشنی با هر مانیتوری

mehdiba3
سه شنبه 20 آبان 1393, 00:51 صبح
در ریزولیشن برنامه درون سیست های دیگه مشکل دارم
برنامه نوشته شده با C#‎‎ و به صورت Windows Application است
تنظیمات فرم اصلی برنامه به صورت سایز 1366; 768 هستش و تو سیستم من مشکل نداره ولی وقتی رو سیستم دیگه میبرمش مشکل ساز میشه و مخوصاً فرم اصلی برنام که باید تمام صفحه باشه به هم میریزه و ی قسمتشو نشون نمیده
میخواستم بپرسم باید چه راهکاری رو انتخاب کنیم که فرم ها و اشیاء درون فرم در تمام سیستم ها به راحتی نشون داده بشن و ریزولیشن رو برنامم تاثیر منفی نزاره و برنامه بتونه خودش رو با هر ریزولیشنی با هر مانیتوری ست کنه.
ممنون

parvizwpf
سه شنبه 20 آبان 1393, 08:09 صبح
ببینید اولین نکات اینه که قضایای docking کنترلها رو رعایت کنید که با تغییر اندازه فرم کمتر دچار مشکل بشید. بعد اینکه توی طراحی باید از tableLayout ها استفاده کنید یا کلا لی اوتها.

mehdiba3
سه شنبه 20 آبان 1393, 08:26 صبح
میشه بیشتر توضیح بدین؟ ممنون

parvizwpf
سه شنبه 20 آبان 1393, 08:29 صبح
اون دو مبحث رو جستجو کنید حتما جواب خواهید گرفت.

h.gheidrlou
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 14:09 عصر
سلام دوستان
دقیقا منم همین مشکل را دارم
تمام کنترل ها را بیش از 100 بار امتحان کردم فایده نداره
در سیستم خودم با ویندوز8 مینویسم خیلی خوبه و همه چی سره جاشه
وقتی روی سیستم دیگه ای تست میکنم تمام ابزارها بهم میریزه و از فرم بیرون میزنه حتی ابزارها را داخل panelقرار دادم ولی بعضا از panelبیرون میزنه و پنل هم از فرم یبرون میزنه
یا حتی دو تا پنل کناره هم داخل هم فرو رفتگی پیدا میکنند و خلاصه................
یکی از اساتید که اطلاعات کامل داره توضیح بدند لطفا

ebrahim.rayatparvar
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 15:02 عصر
سلام مهندس جان.
ببینید شما همون طوری که دوست عزیز ما parvizwpf (http://barnamenevis.org/member.php?243106-parvizwpf) گفتن می تونید پنل های خودتو Dock به هر سمتی که می خواین بکنید البته من میگم پنل چون میتونی کنترل های دیگه رو بندازی داخلش و فقط پنل نیاز باشه که Dock بشه و تو هر رزولیشنی خودشو درست میکنه ولی هر کنترلی خاصیتی جدا از Dock هم داره به نام Anchor که با اون میتونی کنترل ها رو نسبت به فرم یا گروپ یا پنل خودت اونو تنظیم کنی.

سوداگر
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 17:04 عصر
تمام کنترل ها را بیش از 100 بار امتحان کردم فایده نداره
در سیستم خودم با ویندوز8 مینویسم خیلی خوبه و همه چی سره جاشه
وقتی روی سیستم دیگه ای تست میکنم تمام ابزارها بهم میریزه و از فرم بیرون میزنه حتی ابزارها را داخل panelقرار دادم ولی بعضا از panelبیرون میزنه و پنل هم از فرم یبرون میزنه
یا حتی دو تا پنل کناره هم داخل هم فرو رفتگی پیدا میکنند و خلاصه................
یکی از اساتید که اطلاعات کامل داره توضیح بدند لطفا

فرم های برنامه رو با WPF بنویسید و از خاصیتهای high , width استفاده نکنید.
http://barnamenevis.org/showthread.php?102127-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-WPF-%28%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87%29&p=499791&viewfull=1#post499791

h.gheidrlou
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 17:29 عصر
دوستان عزیز من از گزینه های dock and anchorاستفاده کردم ولی فایده نداره بازم وقتی روی سیستم دیگه استفاده میکنم panel سره جاشه ولی ابزارها یعنی تکست باکسها و لیبل ها از فرم و panel زدند بیرون
در ضمن جناب سوداگر منظور از WPFچیه من اطلاع از این برنامه ندارم
میشه توضیح بدید؟
تشکر از دوستان عزیز

ebrahim.rayatparvar
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 18:50 عصر
دوستان عزیز من از گزینه های dock and anchorاستفاده کردم ولی فایده نداره بازم وقتی روی سیستم دیگه استفاده میکنم panel سره جاشه ولی ابزارها یعنی تکست باکسها و لیبل ها از فرم و panel زدند بیرون
میشه توضیح بدید؟
تشکر از دوستان عزیز

دادا این مثال رو ببین

ali_72
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394, 19:25 عصر
دوستان بیایم از win app دل بکنیم
wpf خیلی وقته جایگزین شده
ای کاش تالار wpf فعال تر بود

سوداگر
جمعه 01 خرداد 1394, 01:40 صبح
میشه توضیح بدید؟

با سلام
توی اون لینکی که دادم قشنگ توضیح داده بود ولی خلاصه:
شما وقتی در ویژوال استدیو یک پروژه ایجاد میکنید گزینه های دیگری غیر از windows form application هم هست "WPF Application" که مزیتهای زیادی نسبت به win app داره. از کارت گرافیک (و نه CPU ) برای ترسیمات و ... استفاده میکنه ولی برای بازی سازی مناسب نیست. اگه از high , width استفاده نکنید وابسته به رزولوشن نمیشه و از واحد خودش استفاده میکنه. به راحتی بین کنترلهای خودتون میتونید روابط پدر فرزندی برقرار کنید. در کارهای تیمی، طراح و کدنویس همزمان می توانند کار کنند. کلا برنامه Blend رو ببینید یاد فتوشاپ میفتید دیگه :لبخند:

prans_tork
شنبه 23 خرداد 1394, 14:47 عصر
دوستانی که با ریزولیشن مشکل دارن
میتونن از کنترلی به نام LayoutControl استفاده کنن
به این صورت که اول سایز مناسب برای فرم رو در نظر بگیرید
بعد یک Layoutcontrol داخلش قرار داده و خاصیت Dock اونو Fill کنید تا تمام فرم رو بگیره
حالا میتونید کنترل هاتون رو قرار بدید
البته از روی تجربه پیشنهاد میکنم که داخل این Layoutcontrol هم یک پنل قرار داده و Fill کنید و حالا همه چی حله:لبخند: