PDA

View Full Version : فزوشگاه اینترنتی ساده با yii

abbas412
سه شنبه 20 آبان 1393, 14:12 عصر
با سلام
من تازه کار با فریمورک yii رو شروع کردم و میخوام که یه فروشگاه اینترنتی خیلی ساده، بعنوان مثال فروشگاه محصولات موبایل باهاش بنویسم

در حال حاضر برای شروع سه تا جدول درست کردم، یکی واسه کاربران، یکی هم واسه محصولات، و یکی هم واسه انتساب این دو تا (در واقع جدول سبد خرید)
الان user_id از جدول کاربران و product_id از جدول محصولات، بعنوان کلید خارجی توی جدول سبد خرید وجود دارد و کلید اصلی جدول سبد خرید رو هم bascket_id تعریف کردم
روند کار باید به این شکل باشه که کاربر وارد سایت بشه، محصول رو ببینه، کنار هر محصول یه دکمه واسه اضافه کردن به سبد خرید باشه؛ روی اون کلیک کنه و اون محصول به جدول سوم اضافه بشه

ولی نمیدونم این روند رو با چه دستوراتی بنویسم؟
در واقع سوال اولم اینه که نمیدونم چجوری کنار هر محصول این دکمه رو اضافه کنم؟
و سوال دوم اینکه بعد با کلیک روی این دکمه چه فرآیندی انجام بشه تا این محصول توی جدول سبد خرید اضافه بشه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

abbas412
چهارشنبه 21 آبان 1393, 13:50 عصر
اساتید گرامی کسی راهنمایی نمیکنه؟؟

webnevesht
چهارشنبه 21 آبان 1393, 14:14 عصر
باید مرحله به مرحله کار رو انجام بدین.
اول تحلیل دقیقی داشته باشین نسبت به کار
دوم- تحلیل دیتابیس و پیاده سازی دیتابیس
سوم-پیاده سازی سمت ادمین
چهارم-پیاده سازی سمت کاربر

بخش هایی که لازم دارین داشته باشین
مدیریت دسته بندی محصولات
مدیریت محصولات
مدیریت کاربران
مدیریت سفارشات کاربران
گزارشات مالی

اینا حداقلها هستن.
به طور مثال توی بحث دیتابیس شما یه جدول نیازدارین که حداقل فیلدهای زیر رو داشته باشه برای ذخیره سازی اطلاعات دسته بندی محصولات
id,category_name,parent_id
جدول دیگه ای نیاز دارین برای محصولات که حداقل شامل فیلدهای زیر باید باشه
id,product_name,category_id,price,number,photo,... .
برای تصاویر محصولات هم میتونین کلا یه جدول جدا داشته باشین

یه جدول هم اطلاعات کاربرانه که حداقل شامل فیلدهایی مثل زیر میشه
id,name,username,email,password,mobile,......

یه جدول سفارشات میخواین که شامل موارد زیر میشه
order_id,user_id,date,status
که صرفا شماره سفارش اصلیتونو ایجاد میکنه و اینکه کدوم کاربر قصد سفارش داره

یه جدولم دارین به اسم سبد خرید
id,order_id,product_id,number و.....

جدول تراکنش های مالی هم جدا.

webnevesht
چهارشنبه 21 آبان 1393, 14:17 عصر
دکمه ی سفارش محصول هم خیلی ساده. هر محصول شما یه ID داره دیگه درسته؟ کنار هر محصول یه آیکون میزارین که لینک میشه به یک صفحه ای .و همراه اون ID محصول هم فرستاده میشه. توی اون صفحه جدید چک میشه که آیا این محصول رو کاربر در حال حاضر توی سبد خریدش داره یا نه.اگه داشته باشه که تعدادشو افزایش میده در غیر اینصورت اونو به سبد خرید کاربر اضافه میکنه.

توی اون صفحه البته اینو قبلش چک میکنین که آیا در حال حاضر در سبد خرید کاربر کالایی موجود هست یانه.اگه موجود نبود یک فاکتور جدید صادر میشه توی جدول سفارشات و id محصول هم توی جدول سبد خرید ذخیره میشه. اگه کالایی موجود بود شماره فاکتور جاری کاربر رو برمیداره صرفا و اطلاعات محصول رو توی جدول سبد خرید اضافه میکنه