PDA

View Full Version : سوال: چگونه می توان فایلی با پسوند bak. را ویرایش کرد ؟

dele_ghamgin_2008
چهارشنبه 21 آبان 1393, 12:25 عصر
سلام . من از سایتم بک آپ گرفتم و فایل فشرده ای رو بهم تحویل داد که درون فایل ، فایلی است با پسوند bak. یا همون بک آپ . می خواهم این فایل را باز کنم تا مطالب سایتم را از طریق این فایل ویرایش کنم و یا اخبار جدید سایتم را از طریق این فایل اضافه کنم و دیگه نیاز نباشه به پنل سایتم مراجعه کنم برای درج خبر جدید . لطفاً راهنمایی فرمایید . با تشکر
فایل را برایتان پیوست کردم.

alisafaie
سه شنبه 27 آبان 1393, 13:25 عصر
یک دیتابیس مشابه نام دیتابیس موجود در سایت روی sql server ایجاد کنید و بانک اطلاعاتی رو روش restore کنید. و به صورت local اطلاعات رو توی بانک وارد کنید و بعد از بانک بگاپ بگیرید و روی دیتابیس سرور ریستور کنید.

dele_ghamgin_2008
سه شنبه 27 آبان 1393, 23:39 عصر
یک دیتابیس مشابه نام دیتابیس موجود در سایت روی sql server ایجاد کنید و بانک اطلاعاتی رو روش restore کنید. و به صورت local اطلاعات رو توی بانک وارد کنید و بعد از بانک بگاپ بگیرید و روی دیتابیس سرور ریستور کنید.

این جواب چه ربطی به سوال من داشت ؟ من می خواهم با سی شارپ بتوانم فایل رو ویرایش کنم . حالا باید چیکار کنم ؟

محمد آشتیانی
چهارشنبه 28 آبان 1393, 01:38 صبح
سلام
این فایل شما یه بکاپ از دیتابیس هست ، و شما نمیتونی مستقیما ازش استفاده ای بکنی ، بنابراین برای اینکه بشه استفادش کرد باید این فایل رو Restore کنی تا از طریق SqlServer اطلاعاتت قابل استفاده باشه.
در رابطه با کاری که میخوای بکنی هم کلا این ایده ای که داری جواب نمیده چون سایتت داره از دیتابیس موجود روی هاست استفاده میکنه و اصولا تغییر این فایلی (دیتابیس) که داری بصورت آفلاین فایده ای نداره.

موفق باشید.

programer1389
چهارشنبه 28 آبان 1393, 16:54 عصر
اگر سايت شما امکان اتصال سرور به سرور مثل SQL Server Replication (http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fmsdn.microsoft.com%2Fen-us%2Flibrary%2Fms151198.aspx&ei=IqNsVIfkPIqkyASm34C4DA&usg=AFQjCNFf7ydBsj1N-eYfUgBQrHsqNzLQJw&bvm=bv.80120444,d.aWw) ويا امکان wcf را داشته باشه امکان پذير هست که ميتونيد از مدير سايتتون راهنمايي بگيريد.

saeed410
پنج شنبه 29 آبان 1393, 06:22 صبح
سلام. این روشم که یکم سخته.شما بکاپ رو تو سیستمت باز کنی خبر بزاری.دوباره باید آپلود کنی که. یک راه بهتر اینه که SQL SErver management studio نصب کنی از دسکتاپ به دیتابیست متصل بشی.

dele_ghamgin_2008
یک شنبه 02 آذر 1393, 21:51 عصر
سلام. این روشم که یکم سخته.شما بکاپ رو تو سیستمت باز کنی خبر بزاری.دوباره باید آپلود کنی که. یک راه بهتر اینه که SQL SErver management studio نصب کنی از دسکتاپ به دیتابیست متصل بشی.

نه این روش خیلی راحت تره . چون در روش معمولی باید سه ساعت سایت رو باز کنی با این سرعت اینترنت و ... کلی مکافات داره . ولی اینجوری میشه در کمتر از 10 دقیقه 100 تا خبر نوشت و یکدفعه روی هاست آپلود کردن و اونو ری استور می کنم تا خبرهای جدیدم بارگذاری بشه

saeed410
پنج شنبه 06 آذر 1393, 11:09 صبح
چه کاریه خب. هی دیتا بیس رو Rstore میکنی. من نگفتم سایت رو باز کنی. گفتم شما SQL Server Management رو تو سیستمت نصب کن. مستقیم به همون پایگاه داده نت وصل شود. نیاز نیست سایت رو باز کنی. ولی به داده هاش دسترسی داری. از تو دسکتاپت پایگاه داده رو ویرایش کن که هی نیاز به restore کردن پیدا نکنی. حتی میتونی یک اپلیکشن تحت ویندوز ساده واسه خودت درست کنی که مستقیم به دیتابیست وصل بشه و داده ها را وارد کنی.

dele_ghamgin_2008
پنج شنبه 06 آذر 1393, 13:33 عصر
چه کاریه خب. هی دیتا بیس رو Rstore میکنی. من نگفتم سایت رو باز کنی. گفتم شما SQL Server Management رو تو سیستمت نصب کن. مستقیم به همون پایگاه داده نت وصل شود. نیاز نیست سایت رو باز کنی. ولی به داده هاش دسترسی داری. از تو دسکتاپت پایگاه داده رو ویرایش کن که هی نیاز به restore کردن پیدا نکنی. حتی میتونی یک اپلیکشن تحت ویندوز ساده واسه خودت درست کنی که مستقیم به دیتابیست وصل بشه و داده ها را وارد کنی.

خب دقیقاً منم میخوام همین اپلیکیشن رو بسازم . چجوری امکانش هست ؟

saeed410
پنج شنبه 06 آذر 1393, 19:07 عصر
هیچ فرقی با بقیه اپلیکیشن ها نداره. فقط کانکشن استرینگ توش عوض میشه. پیشنهاد میکنم قبل از اینکه بخوای شروع بکار کنی اپلیکیشن بنویسی اول برو SQL سرور رو روی سیستمت نصب کن ببین managemet studio چجوری عمل میکنه. بعدش میتونی از همین پروژه های تحت ویندوز برنامه نویس دانلود کن از رو کدهاش یاد بگیر.