PDA

View Full Version : حفاظت از کدهای پایتون

python2015
چهارشنبه 21 آبان 1393, 14:33 عصر
سلام دوستان....برنامه نویسان عزیز...خواهشن یکبار برای همیشه راهی برای حفاظت از کد های پایتون و قفل و مخفی کردن اونها از دید کاربران معرفی کنید، اگر منبع فارسی زبان در این رابطه موجوده،می شناسند معرفی کنید....خیلی ممنون می شم....
پس سوال اصلی من اینه:
چطور کدهای پایتونمون رو طوری در اختیار کاربر قرار بدیم که کاربر نتونه به کدها دسترسی داشته باشه و تنها مفسری خاص اونو بتونه اجرا کنه؟

BobiFX
پنج شنبه 22 آبان 1393, 15:44 عصر
سلام

برای کد کردن متن فایل های برنامه تون میتونین از
https://github.com/astrand/pyobfuscate
استفاده کنین.
این برنامه طوری فایل رو تغییر میده که نشه توسط افراد قابل خوندن باشه و فقط مفسر پایتون اون رو میفهمه. البته مطمئنا با مهندسی معکوس باید بشه که دوباره کدها رو به دست آورد ولی قطعا برای همه به راحتی امکان پذیر نیست.

خوش باشین.

python2015
جمعه 30 آبان 1393, 07:21 صبح
عزیز...دستت درد نکنه...ولی از وقتی که لینکو معرفی کردی چند بار خواستم باهاش کار کنم...ولی نتونستم...نمی دونم شیوه کار باهاش چطوره...اگر به شیوه کار باهاش آشنایی داری...ممنون می شم توضیح بدی.....خیلی برام مهمه....
و یک چیز دیگه از دوستان کسی می دونه این ابزار امنیتش حالا واقعا در چه حدیه...من که متاسفانه انگلیسیم خوب نیست....یک چیزایی توی سایتش نوشته بود و لی دقیق نفهمیدم....

n.nowroozi
جمعه 30 آبان 1393, 15:45 عصر
به صورت خلاصه میتونم بگم که کاره بیهوده ای داری انجام میدی اگه کسی واقعا مصمم باشه کدت رو بخونه مطمئن باش میخونه، فقط بحث زمان مطرحه!!!!

python2015
جمعه 30 آبان 1393, 19:51 عصر
[QUOTE=n.nowroozi;2135931]به صورت خلاصه میتونم بگم که کاره بیهوده ای داری انجام میدی اگه کسی واقعا مصمم باشه کدت رو بخونه مطمئن باش میخونه، فقط بحث زمان مطرحه!!!![/
QUOTE]
درسته منم دارم به همین نتیجه کم کم می رسم....رو این حساب دارم این شیوه رو پی می گیرم که اون هسته اصلی و اون کدهای مهم و اصلی رو یا یک سری کدهای خاص وکلیدی رو که مخفی نگه داشتنشون واجب و نتیجه بخشه رو با سی پلاس پلاس بنویم و دارم همین کارو می کنم و بخش دیگه ای ار کار رو مثل رابط کاربر رو با پایتون....حالا اگر طرف تونست به کدهای پایتون دسترسی پیدا کنه،چیز خیلی دندون گیری هم نصیبش نمی شه،چون کدهای مهم به زبان سی پلاس پلاسه....حالا من می خوام اون بخش از کدا رو که با پایتون نوشتم حداقل یک قفلی روش باشه،دیگه ضایع است بدون هیچ قفلی کدا راحت در اختیار کاربر قرار بگیره....حالا یک قفل فولادی نباشه و نمی دونم مسی،یا چوبی هم باشه و صد درصدی هم نباشه ما راضی هستیم....
سی پلاس پلاس کمپایل شده که امنیتش تا حد بسیار قابل قبول تری فکر می کنم نسبت به پایتون بالا باشه؟الحمدالله!! :متفکر: