PDA

View Full Version : درخواست ساخت نرم افزار حل معادله

mmoo3a
چهارشنبه 21 آبان 1393, 19:47 عصر
سلام. من نمیدونم که با vb میشه یا نه. ولی ازتون میخوام که اگه میتونید واسم انجام بدید(معادله یک مجهولی). هزینه هم تا 5000 تومن میتونم بدم
اگه میشه واسم یه نرم افزار کم حجم برای حل معادله یک مجهولی طراحی کنید. البته نه اینکه خیلی پیشرفته باشه. مثلا یه باکس هایی باشه که مخاطب توش یه چیزی بنویسه و نرم افزار معادله رو حساب کنه. مثلا ایکس ها باشن ولی کنارشون که باید عدد باشه،یه باکس باشه تا مخاطب باکس رو پر کنه.من خیلی تو برنامه نویسی تجربه ندارم ولی کداش میشه چنین چیزی: باکس1 + باکس2 =A و حرف A*باکس3 و چنین چیزهایی که همتون بلد هستید.
لطفا اول بگید که طراحی میکنید تا من تصاویر و تعداد X ها و قالب هاشون رو بهتون بدم.
به این صورت که اول چندتا معادله ی بدون عدد به شما می دم تا شما کنار ایکس ها یا ایگرگ ها تکست باکس بزارید. و مخاطب توی تکست ها عدد دلخواهش رو بنویسه و در یک فایل تکست جواب معادله بصورت خودکار نوشته بشه. نمونه ی اینکار که دیدم رو براتون میزارم:
http://www.tarfandestan.com/forum/attach...adeleh.rar (http://www.tarfandestan.com/forum/attachments/93374d1311617099-moadeleh.rar)

فقط این نمونه خیلی از لحاظ گرافیک طراحی ضعیفه. در ضمن من میخوام چندتا ازین ها تو یه صفحه باشه تا کاربر یدونه اش رو انتخاب کنه.
من نمیدونم که میشه یا نه ولی اگه میدونید که میشه بدون قالب( یعنی خودشون ایکس ها و ایگرگ هارو بنویسن) درست کنید.که اگه هم بشه خیلی سخته بخاطر همین راضی به زحمتتون نیستم.
یک مثال ساده هم به صورت عکس میذارم تا ببینید:
http://up.galaxy-tools.ir/up/galaxy-tools/wef.png
نرم افزاری که طراحی میکنید باید طبق رابطه ای که یک طرف مساوی قرار داره، ایکس رو بدست بیاره
مثلا:
5x = 15
5ایکس یعنی 5ضربدر ایکس و برای این که عددش به اون طرف بره باید به تقسیم تبدیل بشه:
x = 15/5 علامت / همون تقسیم هست
و در نتیجه عدد پایین بدست میاد:
x = 3

ببخشید یکم طولانی هست.

mrprogramer
چهارشنبه 21 آبان 1393, 23:35 عصر
اگه به زبان های C میخواستی شدیدا در خدمت بودم .

متاسفانه دو ترم تو دانشگاه هم با ویژوال دست و پنجه نرم کردم آخرش معرفی به استاد :D خوشم نمیاد زیاد .

در صورتی که C میخواین اعلام کنید .

vb1249
پنج شنبه 22 آبان 1393, 08:33 صبح
همه معادله ها درجه اول اند ؟

mmoo3a
جمعه 23 آبان 1393, 15:44 عصر
فرقی نداره. با هر نرم افزاری میتونید درست کنید. راستش من نمیدونم درجه اول یعنی چی ولی همه ی معادله ها یک مجهولی هستن

samiasoft
جمعه 23 آبان 1393, 17:09 عصر
فرقی نداره. با هر نرم افزاری میتونید درست کنید. راستش من نمیدونم درجه اول یعنی چی ولی همه ی معادله ها یک مجهولی هستن

بزرگترین توان ایکسی که در معادله هستش اگر یک باشه معادله از درجه یک خواهد بود

mmoo3a
جمعه 23 آبان 1393, 19:35 عصر
بله همون درجه یک

samiasoft
شنبه 24 آبان 1393, 14:37 عصر
نقل قول: درخواست ساخت نرم افزار حل معادله

من یه نمونه برای شما نوشتم
بقیشو هم خودت میتونی انجام بدی.
مجهول رو من A قرار دادم

mmoo3a
یک شنبه 25 آبان 1393, 17:01 عصر
خیلی ممنون. اگه میشه تفریق رو هم اضافه کنید. راستی در ویژوال بیسیک میشه از عکسهای گرافیکی استفاده کرد؟

vb1249
یک شنبه 25 آبان 1393, 18:48 عصر
بله
اگر از منظور از عکس گرافیکی فرمت های مثل ) GIf باشه

mmoo3a
یک شنبه 25 آبان 1393, 20:18 عصر
مثلا من میخوام یک بکگراند مناسب و گرافیکی در پشت صفحه بزارم و دکمه ها به صورت گرافیکی طراحی بشه و بعد متن روش قرار بگیره