PDA

View Full Version : ارتباط نرم افزار ها با یکدیگر

reza9025
جمعه 23 آبان 1393, 11:25 صبح
سلام دوستان

من می خوام چند تا نرم افزار را که طراحی کردم با یک دیگر اتباط دهم. به این صورت که سه تا نرم افزار با نام های 1 و 2 و 3

نرم افزار 2 روی یک سرور دیگر قرار دارد
نرم افزار 1 و 3 هم باهم روی یک سرور قرار دارند. حالا از نرم افزار 1 یک درخواست به نرم افزار 2 می فرستم . نتیجه ی برگشتی حدودا 5 گیگابایت هستش.

حالا می خواستم بدونم چه راهی وجود دارد که این حجم داده رو با سرعت بالا ارسال و دریافت کنم. اگه حجم اطلاعات به چند ترا برسه باید چیکار کرد...

ایا از وب سرویس میشه استفاده کرد یا soket . ارتباط نرم افزار 1 و 3 که هردو روی یک سرور قرار دارند چگونه است.

ممنون می شم اگه سورس کدی یا کتابی بهم معرفی کنید.(فقط سرعت ارسال و دریافت خیلی مهمه.) با تشکر

امیر مهرشاد
جمعه 23 آبان 1393, 12:27 عصر
اون نرم افزاری که در یک سرور دیگه هست (2) قاعدتا با در نظر گرفتن امنیت باید از ISP درخواست آی پی استاتیک بدید این اول کار و یک پورت را برای ترانسفر برنامتون به سرور 1 تعریف کنید خب این تا اینجا
سپس در روتر پورت فرواردینگ رو انجام بدید که هر درخواستی از بیرون روی این پورت مثلا 10001 اومد پاس بده به برنامتون

خب حالا در سرور اولی برای ارتباط با سرور دومی (یا همون نرم افزار شماره 2 ) کافیه نام سرورتونو رو همون آی پی که از ISP گرفتید بزنید

البته البته البته با این حجم داده قاعدتا از نسل های سوم 3G یا پهنای بالاتر حتما باید استفاده کنید

امیر مهرشاد
جمعه 23 آبان 1393, 12:29 عصر
اینم (http://www.codeproject.com/Articles/24017/File-Transfer-using-Socket-Application-in-C-NET)ببینید

rasoolf
جمعه 23 آبان 1393, 15:09 عصر
سلام دوستان

من می خوام چند تا نرم افزار را که طراحی کردم با یک دیگر اتباط دهم. به این صورت که سه تا نرم افزار با نام های 1 و 2 و 3

نرم افزار 2 روی یک سرور دیگر قرار دارد
نرم افزار 1 و 3 هم باهم روی یک سرور قرار دارند. حالا از نرم افزار 1 یک درخواست به نرم افزار 2 می فرستم . نتیجه ی برگشتی حدودا 5 گیگابایت هستش.

حالا می خواستم بدونم چه راهی وجود دارد که این حجم داده رو با سرعت بالا ارسال و دریافت کنم. اگه حجم اطلاعات به چند ترا برسه باید چیکار کرد...

ایا از وب سرویس میشه استفاده کرد یا soket . ارتباط نرم افزار 1 و 3 که هردو روی یک سرور قرار دارند چگونه است.

ممنون می شم اگه سورس کدی یا کتابی بهم معرفی کنید.(فقط سرعت ارسال و دریافت خیلی مهمه.) با تشکر

سلام
1. این نرم افزارهایی که گفتین قراره چه کارهایی انجام بدن؟ شاید بشه راهکار بهتری براش ارائه کرد
2. آیا نیاز هست که نرم افزارها از هم جدا باشن؟

reza9025
شنبه 24 آبان 1393, 13:15 عصر
با تشکر فراوان از شما که به من پاسخ هایی کاملی دادید.

rasoolf (http://barnamenevis.org/member.php?160931-rasoolf) عزیز من این را برای یک بانک اطلاعاتی می خواهم که در آن واحد ممکنه به درخواست صدهزار کاربر که هرکدام بالای 10 mb اطلاعات را درخواست می کنند. فک کنم از وبسرویس استفاده کنم با یکم بهینه سازی و فشرده سازی اطلاعات جوا بده....

rasoolf
شنبه 24 آبان 1393, 14:20 عصر
با تشکر فراوان از شما که به من پاسخ هایی کاملی دادید.

rasoolf (http://barnamenevis.org/member.php?160931-rasoolf) عزیز من این را برای یک بانک اطلاعاتی می خواهم که در آن واحد ممکنه به درخواست صدهزار کاربر که هرکدام بالای 10 mb اطلاعات را درخواست می کنند. فک کنم از وبسرویس استفاده کنم با یکم بهینه سازی و فشرده سازی اطلاعات جوا بده....

سلام
اول باید مشخص بشه که چه چیزی از سیستم می خواهید بعد ببینید با کدام تکنولوژی و قابلیت مناسب و جواب گوی کار شما خواهد بود.

در هرصورت موفق باشید.