PDA

View Full Version : سظح زبان یک برنامه نویس

رضا ++
جمعه 23 آبان 1393, 14:36 عصر
درود
اگر بخوام یک برنامه نویس تقریبا حرفه ای بشم باید زبانم در چه سطحی باشه؟
بهترین روش برای یادگیری زبان برای کسی که میخواد برنامه نویس یا شبکه کار بشه چی هست؟
سوال آخر این که من اگه بیس و پایه کارمو رو شبکه بذارم و بخوام کنارش برنامه نویسی کار بکنم تا چه حد میتونم توی برنامه نویسی پیشرفت بکنم؟
ممنون میشمتگه راهنماییم بکنید

eshpilen
یک شنبه 25 آبان 1393, 11:13 صبح
تقریبا حرفه ای چیه دیگه :لبخند:
زبانت باید اینقدر قوی باشه که مقاله های ویکیپدیا و پستهای سایتهایی مثل stackoverflow رو راحت بخونی مثل کتاب داستان برات شیرین باشه.
کلا در خوندن مقاله ها و مباحث فنی نباید هیچ مشکلی داشته باشی. باید درک مطلب بالا داشتی باشی در این زمینه.
حالا درجهء بعدش باید بتونی یه چیزایی هم بنویسی و سوال کنی و اینا!
البته رسیدن به این سطح اونقدرها هم سخت نیست چون بحث مکالمه و متون ادبی و شعر و صحبت های عامیانه نیست. گرامر هم خیلی واجب نیست خصوصا اولش، ولی بعدا باید روش بیشتر کار کنی. بخصوص برای نوشتن گرامر نیاز میشه. گرامر اولش در اون حدی که بتونی ساختار و معنای جملات رو درک کنی که با خوندن همون متون و درآوردن معنی لغاتش و دقت به طرز بیان و ساختار جمله ها و مقایسه منابع مختلف در این زمینه با هم، میتونی به حد خوبی برسی.
معنی لغت حفظ کردن هم بخش عمده ای از کاری هست که شما باید انجام بدی و این بخش یکی از وقت گیر ترین و سخت ترین بخشهاست. من خودم یکی دو سال مدام لغت حفظ میکردم و مجموعا حداقل 3 هزار یا 4 هزار لغت رو حفظ شدم که اون موقع دیگه تونستم متون رو با سرعت و راحتی مناسبی بخونم. یادگیری لغت و یادآوری لغت های قبلی هم همیشه باید چشم بهش داشته باشی و کم و بیش ادامه میدی، ولی دیگه مثل اون استارت اولش سخت و زمانبر نیست و اون موقع قدرت حافظه هم بیشتر شده و راحتتر میتونی بفهمی و حفظ کنی.
ضمنا از معنی های مختلف یک لغت براحتی نگذرید. سعی کنید همهء معنای یک لغت رو یا حداقل اونایی که کاربرد قابل توجه دارن و تشخیص میدین دارای اهمیت هستن حفظ کنید. بعضی لغت ها معنانی متعددی دارن حتی به ده تا و بالاتر هم میرسه و بعضا حتی معانی ای که شباهت چندانی هم با هم ندارن و حتی کاملا بی ربط و متضاد بنظر میان. بخاطر همین یادگیری و حفظ کردن معانی یک لغت میتونه برابر با یادگیری و حفظ چندین لغت ساده و تک معنی یا کم معنی باشه. خیلی لغت ها داریم که اینطوری هستن!